Ciekawostki

Ciekawostki

"Playboy" już jest na Litwie. W piątek po raz pierwszy ukazała się edycja magazynu przygotowana specjalnie dla naszych wschodnich sąsiadów. Uwaga! w materiale filmowym znajdują się treści erotyczne.

43-letnia Japonka tak zezłościła się na swojego wirtualnego eksmęża, że postanowiła go zabić. Wirtualny kochanek stracił życie, a kobieta została aresztowana, ale przez zupełnie prawdziwą policję. Ciąży na niej zarzut hakerstwa.

Chińczycy z pracowitości słyną. Tej cechy nie zabrakło im również podczas przygotowań do szczytu ASEM. By godnie przywitać ponad czterdziestu przedstawicieli państw postarali się nawet o czerwony dywan. Tak więc premier Donald Tusk i inni politycy choć przez chwilę mogli poczuć się jak filmowe gwiazdy.

Zaufanie kierowców do nawigacji GPS nie ma granic. W czwartek nad ranem kierowca transportowego mercedesa wjechał dobre kilkanaście metrów w głąb jeziora zanim zorientował się, że nawigacja płata mu figla. Gdy wóz zaczął tonąć wezwał straż pożarną i wraz z dwoma pasażerami czekał na nią na dachu.

W Belgii postanowiono uczcić pięćdziesięciolecie Smerfów. Przygotowano specjalną aukcję, na której można było kupić dekorowane przez znane osoby gigantyczne figury tych małych, niebieskich stworów.

Krach na Wall Street największy od czasów Wielkiego Kryzysu w latach 1929-33? - Dobrze tak burżujom! - śmieją się internauci. Kiedy kolejne rynki padają z powodu światowego kryzysu, a banki bankrutują, internauci nic sobie z tego robią i wymyślają kryzysowe dowcipy. A może to śmiech przez łzy?

Czytelnicy internetowego wydania pisma "AskMen" wybrali osobowości, które mają największy wpływ na zachowanie amerykańskich mężczyzn. Na pierwszym miejscu znalazł się kandydat na prezydenta Barack Obama, nieco niżej znany na całym świecie pływak Michael Phelps.

Poszanowanie praw autorskich nie cieszy się w Chinach wielką popularnością. Tajemnicą poliszynela jest, że Państwo Środka jest światowym potentatem na rynku pirackiego oprogramowania. Walczyć próbuje z tym Microsoft - nowy program włącza czarny ekran co godzinę w pirackich Windowsach. To wzbudziło gniew Chińczyków, którzy protestują - przeciw naruszaniu ich prywatności...

Jak łatwo zrobić zdjęcie rentgenowskie? Wystarczy rozwinąć popularną taśmę klejąca, tzw. scotcha. Ale spokojnie, taśma "działa" tylko w próżni - informują naukowcy. Udało się im wykonać nawet rentgenowskie zdjęcie palca.

Co łączy Straszny Chlew, Prawdziwą Krowę i Światło na Klatce Schodowej? Włoska... książka telefoniczna. Dziennik "Il Giornale" przyjrzał się bliżej radosnej twórczości rodaków przy nadawaniu dzieciom imion.

Ekologiczny styl życia jest trendy. A ekologiczny styl pogrzebu? Okazuje się, że w Wielkiej Brytanii jest coraz więcej "zielonych" pochówków. Biodegradowalna trumna, grób w środku lasu i drzewko zamiast pomnika to nowa, ale i kontrowersyjna "moda".

Podobno klaun, chociaż rozśmiesza innych, sam jest zwykle bardzo nieszczęśliwy. Ale spróbujcie sobie wyobrazić, co może 500 klaunów na raz? Na pewno nie będzie im smutno! O tym, co cyrkowcy potrafią zdziałać, mogli się przekonać mieszkańcy Mexico City, gdzie odbył się doroczny zjazd klaunów z całego świata.

Walka polskich żołnierzy z Wehrmachtem w power metalowej oprawie. Szwedzka grupa Sabaton nagrała piosenkę, polscy internauci dołożyli teledysk. Utwór bije rekordy popularności w internecie. Teraz ma szansę stać się hitem w Polsce.

Zamiast brudnych, spoconych mężczyzn w środę w zabrzańskiej kopalni Luiza można było spotkać najpiękniejsze kobiety z całego świata. Zabytkową podziemną sztolnię odwiedziły uczestniczki konkursu Miss Intercontinental.

3 mld dolarów amerykańska armia chce przeznaczyć na budowę... latającej łodzi podwodnej. Dzięki niej oddziały sił specjalnych mogłyby niezauważone przez przeciwnika dotrzeć do jego linii brzegowej. Wojsko samo nie potrafiło zrobić takiej maszyny, więc rozpisało konkurs na jej projekt.

Światowy kryzys jednych doprowadza do rozpaczy, a w innych - wprost przeciwnie - budzi duch przedsiębiorczości. Pomysłowość Amerykanów nie zna granic - w Kalifornii rekordy popularności bije salon, w którym można z wrzaskiem rzucić wazonem o ścianę.

Chcesz szybko zdobyć naprawdę wielkie pieniądze? Zagraj we włoskie lotto! W tamtejszej loterii do wygrania jest już 100 mln. euro, ale najwyraźniej nie jest łatwo je wygrać - bo główna nagroda nie padła od kwietnia!

Jeże w Czechach z pewnością nie mają pieskiego życia. Nasi południowi sąsiedzi pokazali jak bardzo kochają zwierzęta i dlatego postanowili porządnie zaopiekować się jeżami.

Nie pije piwa z kolegami, nie ogląda piłki nożnej i nie rozrzuca skarpetek po podłodze, za to skrupulatnie wykonuje polecenia i zawsze można go wyłączyć - pewnie dlatego Amerykanki wolą komputer od... mężczyzny.