Ciekawostki

Ciekawostki

Nieustraszony szop, którego wspinaczkę obserwował cały świat, zwyciężył w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 61 procent głosów. Na drugim miejscu znalazł się kot Achilles trafnie typujący rezultat mundialowego meczu otwarcia, który zebrał 13 procent głosów. Trzecie miejsce zajął policjant ratujący duszącego się chłopca. Wskazało na niego 10 procent internautów biorących udział w głosowaniu.

Robbie Williams zaśpiewał na ceremonii otwarcia mundialu w Rosji i pokazał przy okazji pazur. W czasie występu podszedł do kamery i wystawił środkowy palec. W internecie zawrzało.

- Ze zespołem byliśmy w Juracie, kiedy drużyna miała więcej luzu. Byli z żonami, z dzieciakami. Śpiewali trochę z nami - opowiadał we "Wstajesz i wiesz" TVN24 Janusz Panasewicz, lider zespołu Lady Pank o zgrupowaniu kadry przez wyjazdem na mistrzostwa świata w Rosji. - Główną gwiazdą jest Kamil Grosicki. On jest wyrywny. Dla niego śpiewanie nie stanowi problemu, wyskakuje na scenę - relacjonował.

Stany Zjednoczone oddały Watykanowi jedną z rzadkich kopii listu Krzysztofa Kolumba, który po powrocie z wyprawy do Ameryki napisał do króla Ferdynanda Aragońskiego i królowej Izabeli. Wartość dokumentu z 1493 r., skradzionego z Biblioteki Watykańskiej, to 1,2 miliona dolarów.

Sześć miesięcy temu z pozoru niewinne selfie dwóch uczestniczek konkursu Miss Universe wywołało prawdziwą burzę. Sarah Idan reprezentowała Irak, Adar Gandelsman - Izrael. Nie wszyscy wzięli sobie do serca umieszczone przy zdjęciu wezwanie do "pokoju i miłości". Idan twierdzi, że otrzymywała pogróżki, a jej rodzina musiała opuścić Irak. Teraz kobiety spotkały się ponownie.

Mieszkający w Państwowym Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu kot Achilles ponoć już wie, kto wygra czwartkowy mundialowy mecz otwarcia między Rosją a Arabią Saudyjską. W środę na konferencji zaprezentował swoje przewidywania, wybierając spośród dwóch miseczek z przysmakami tę z flagą Rosji. Pracownicy Ermitażu twierdzą, że przewidywania Achillesa będą trafne, ponieważ kot jest głuchy i słucha wyłącznie głosu serca. Jego zdolności zostały zauważone podczas rozgrywanego w Rosji w ubiegłym roku Pucharu Konfederacji, kiedy to wielokrotnie typował zwycięskie drużyny.

Chcesz zatankować auto na stacji benzynowej, ale dostęp do dystrybutora blokuje grupa roztańczonych nastolatków - taką sytuację sfilmował mieszkaniec miasta Jackson w amerykańskim stanie Missisipi. Jak podała telewizja CNN, to grupa tancerzy, która spontanicznie zaprezentowała jeden ze swoich układów choreograficznych. Wideo szybko stało się hitem sieci.

Kibice drużyn z amerykańskiej licealnej ligi bejsbolowej w Minnesocie byli świadkami niezwykłej sceny. Po rzucie pałkarz nie odbił piłki, drużyna miotacza awansowała do finału rozgrywek, ale zawodnik, który rzucał ostatnią piłkę meczu, zamiast świętować awans, podbiegł do zawodnika z przegranego zespołu. Okazało się, że to wieloletni przyjaciele z dzieciństwa i z poprzedniej drużyny - jeszcze ze szkoły podstawowej. Przyjaźń, pocieszenie i wsparcie w jednej chwili wygrały ze sportową rywalizacją.

Electronic Entertainment Expo - w skrócie E3 to największa coroczna wystawa przemysłu gier komputerowych. Impreza tradycyjnie odbywa się w hali LA Convention Center w Los Angeles. W tym roku targi ruszyły 12 czerwca i potrwają 3 dni. Organizatorzy przewidują, że imprezę odwiedzi 60 tysięcy ludzi.

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans wystąpił przed Parlamentem Europejskim w ramach debaty na temat praworządności w Polsce i przeforsowanych przez polski rząd zmian w wymiarze sprawiedliwości. W pewnym momencie stwierdził, że "jedzie do Moskwy, by kontynuować dialog z polskim rządem". Chwilę później przeprosił za swoje przejęzyczenie. - Warszawa, nie Moskwa. Przepraszam. Nigdy wcześniej to mi się nie przytrafiło - powiedział Frans Timmermans.

Aktor Russell Crowe kolejny raz będzie bacznie śledził poczynania piłkarskiej reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni znaleźli się wśród drużyn, którym będzie kibicował w czasie mistrzostw świata w Rosji. "Nie przewiduję, kto wygra" - napisał na Twitterze, dodając jednocześnie, że "Niemcy są silni". Wcześniej australijski aktor wspierał naszą drużynę w czasie Euro 2016.