Ciekawostki

Ciekawostki

Jak środek wczoraj zawodowo truł mszyce, a dziś jako dopalacz daje tanie złudzenie szczęścia i truje ludzi? Na takie pytanie za 40 tysięcy złotych odpowiadała pani Izabela Jeżowska z Wrocławia.

Niektórzy z nas byli kiedyś weganami i zachorowali z tego powodu - powiedział mężczyzna nazywający siebie w internecie Sv3rige, tłumacząc, dlaczego protestował w czasie wegańskiego festiwalu w Wielkiej Brytanii, jedząc surowe mięso z głowy świni. - Ludzie, którzy na co dzień jedzą mięso, mówili, że ten oburzający spektakl zachęcił ich do rezygnacji z niego - komentuje akcję szef festiwalu Tim Barford.

To jest żenujące, głupie i seksistowskie ze strony ministra transportu, sprzedawać swoją politykę przy użyciu nagości - skomentowała nową kampanię niemieckiego ministerstwa transportu i infrastruktury cyfrowej europosłanka Maria Noichl z Socjaldemokratycznej Partii Niemiec. Akcję pod hasłem "Wygląda jak g***o, ale ratuje mi życie”, wzywającą rowerzystów do używania kasków, promują zdjęcia modelek i modeli w bieliźnie i kaskach na głowach.

Gdzie znajduje się najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO: w Portugalii, Norwegii, we Włoszech czy w Polsce? Na to pytanie warte dwa tysiące złotych odpowiadała w "Milionerach" pani Izabela Jeżowska z Wrocławia. Skorzystała z dwóch kół ratunkowych.

Do więziennego przemytu wykorzystywano już piłki tenisowe czy gołębie, ale narkotyki w wypatroszonych martwych szczurach brytyjska służba więzienna znalazła po raz pierwszy. Policja hrabstwa Dorset w południowej Anglii prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Ukraińcy, gdy 31 marca będą wybierać prezydenta, na kartach znajdą dwoje kandydatów o podobnych imionach i takich samych inicjałach - J. W. Tymoszenko. Była premier Julia Wołodymyriwna Tymoszenko stawia zarzut, że nikomu dotąd nieznany biznesmen Jurij Wołodymyrowicz Tymoszenko pojawił się na liście z inspiracji obecnego prezydenta, Petra Poroszenki, by "kraść" jej głosy.

Nagranie, na którym kierowca negocjuje z koalą, by ten opuścił jego auto, zwyciężyło w głosowaniu na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 40 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazł się przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który swoją odpowiedzią rozśmieszył dziennikarzy. Otrzymał 39 proc. głosów. Trzecie miejsce na podium i 9 proc. głosów zdobył niedźwiedź Mansur wraz ze swoim opiekunem.

Natalia Wróbel, jako pierwsza z nominowanych, opuściła "Big Brothera". Dzień wcześniej na odejście zdecydował się Daniel Barłóg. Dwie kolejne osoby - Łukasz i Tomek - zostały nominowane i walczą o pozostanie w programie. Pierwszy z mężczyzn wyznał w pokoju zwierzeń, że jest "biseksualny ze skierowaniem na geja". W Domu Wielkiego Brata zawrzało.

Rawvana zarabia w sieci - ma ponad trzy miliony fanów w mediach społecznościowych - na zachwalaniu restrykcyjnej diety wegańskiej. Tymczasem w internecie pojawił się filmik, na którym weganka ma na swoim talerzu rybę. Kobieta znalazła się w ogniu krytyki fanów, którzy zarzucili jej oszustwo. Influencerka odpowiedziała na zarzuty nagraniem, w którym próbuje wyjaśnić sytuację.