Afera wizowa po czesku

Czeski konsul generalny bez pracy, ambasador Czech na Ukrainie w tarapatach i 161 Ukraińców domagających się od Pragi odszkodowania. To bilans wizowej afery, która wybuchła w czeskim konsulacie we Lwowie.

"To rada terroru"

ONZ od czasów powstania nie zdołała zapobiec blisko 65 wojnom a Rada Bezpieczeństwa to rada terroru - takie oskarżenia wysunął libijski przywódca Muammar Kadafi na forum... Zgromadzenia Ogólnego tej organizacji.

Obama: świat musi pomóc Ameryce

Konieczna jest "nowa era zaangażowania" w problemy świata - to opinia amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy, którą wyraził na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

"To nie przypadek, że usiądę obok Obamy"

Lech Kaczyński usiądzie obok Baracka Obamy podczas uroczystej środowej kolacji dla przywódców państw uczestniczących na szczycie ONZ w Nowym Jorku. Polski prezydent twierdzi, że to nie przypadek. - Związane jest (to) z odejściem od zawartej umowy (o tarczy antyrakietowej) - mówił w Nowym Jorku Lech Kaczyński.

"Irlandia odrzuci Traktat"

Eurosceptyczny prezydent Czech Vaclav Klaus nie martwi się o podpisanie Traktatu Lizbońskiego. Dlaczego? Bo - jego zdaniem - Irlandczycy w zaplanowanym na początek października referendum i tak Traktat odrzucą.

"Gdyby nie Armia Czerwona, Polacy byliby prostytutkami Aryjczyków"

Niedługo trzeba było czekać na reakcję Moskwy na uchwałę Sejmu ws. agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku. Według polityków "nie sprzyja ona dialogowi między Rosją i Polską", "gdyby nie Armia Czerwona, to współcześni Polacy byliby służącymi i prostytutkami u Aryjczyków", "Polska wciąż zarażona jest infekcją nacjonalizmu" - to tylko kilka z licznych opinii, które nadeszły z Moskwy.

Helikopterem obrabowali firmę ochroniarską

To byli niezwykle zuchwali złodzieje. I niezwykle dobrze przygotowani. Aby obrabować depozyt z gotówką w jednej z firm ochroniarskich w Sztokholmie użyli śmigłowca. Rabusie wtargnęli do budynku przez dach, po czym - według świadków - odlecieli z workami pełnymi pieniędzy.

Iran stracił "elektroniczne oczy"

Podczas pokazów lotniczych Iran stracił swój jedyny samolot Simorgh wyposażony w powietrzny system wczesnego ostrzegania i kontroli - podaje izraelski portal internetowy "Debka".

Znów sprawdzą rurki Airbusów

Ciśnieniowe czujniki prędkości tzw. rurki Pitota zamontowane w Airbusach znów do sprawdzenia - zadecydowała Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Chodzi o skontrolowanie urządzeń produkcji amerykańskiej firmy Goodrich, które w ubiegłym miesiącu zastąpiły te wytwarzane przez francuską firmę Thales.

Nie chcą usunąć plakatów z "inwazją Polaków"

Neonazistowska partia NPD odwołała się od decyzji władz powiatu Goerlitz, które nakazały jej usunięcie antypolskich plakatów - powiedział rzecznik ugrupowania Andreas Storr. Plakaty nawołujące do "wstrzymania inwazji Polaków" miały zniknąć do godz. 14 w środę.

Wybuch bomby przed domem polityka

W centrum Aten, przed domem jednego z ważniejszych członków opozycyjnego Ogólnogreckiego Ruchu Socjalistycznego (PASOK), eksplodował ładunek wybuchowy. Eksplozja spowodowała niewielkie straty materialne, nikt nie został ranny.

Sprawdzą kieszenie policji przed i po pracy

Zawartość kieszeni bułgarskich policjantów będzie sprawdzana przed i po pracy, po czym opisywana w specjalnych protokołach - poinformował w środę dziennik "24 czasa". W ten sposób sposób bułgarskie MSW chce walczyć z korupcją.

Jeden kontroler lotu pracuje za kilku

Na paryskich lotniskach kontrolerzy coraz częściej pracują na pół etatu. Jedna osoba wykonuje pracę przeznaczoną dla kilku, słucha np. kilku częstotliwości radiowych naraz. To naraża pasażerów na niebezpieczeństwo, poza tym jest nielegalne - pisze w środę francuski dziennik "Le Figaro".

Po "lotach śmierci" do linii pasażerskich

Zatrzymanemu w Hiszpanii pilotowi zarzuca się, że uczestniczył w tzw. "lotach śmierci", podczas których wypychano z samolotów opozycjonistów, niewygodnych dla argentyńskiej junty. Aresztowany pracuje obecnie dla holenderskich linii Transavia.

1700 dolarów kary – tekstu nie akceptował rząd

Wydawca oficjalnej strony internetowej Komunistycznej Partii Wietnamu ukarany grzywną za zamieszczenie na niej artykułu. Tekst dotyczył stosunków wietnamsko-chińskich. O karze poinformował główny inspektor wietnamskiego Ministerstwa Informacji, Ngyuen Van Hung.

Indie wystrzeliły 7 satelitów

Na orbicie umieszczono jednocześnie siedem satelitów z Indii - podano w Delhi. Wyniosła je indyjska rakieta nośna Polar Satellite Launch Vehicle (PSLV), była to jej 16. misja.

Słaby punkt Obamy – dyplomacja

Amerykanie mają coraz większe zastrzeżenia do polityki zagranicznej prezydenta Baracka Obamy, zwłaszcza do wojny w Afganistanie. Rośnie jednak poparcie dla prezydenta w sprawach gospodarczych i reformy systemu ochrony zdrowia - wynika z najnowszego sondażu dla dziennika "Wall Street Journal" i telewizji NBC News.

Kadafi próbuje rozbić namiot w USA

Amerykanie nie pozwalają libijskiemu dyktatorowi rozbić beduińskiego namiotu. Nie mógł go rozbić w Central Parku, ani też na terenie prywatnym w pobliskim Bedford na podwórzu miliardera Donalda Trumpa. Muammar Kadafi ma w środę przemawiać na zgromadzeniu ONZ.

Burza piaskowa i chaos w Sydney

Burza piaskowa w Sydney. W mieście doszło do wielu wypadków drogowych. Z powodu niemal zerowej widoczności wstrzymano pracę w wielu zakładach na przedmieściach.

1400 policjantów uderzyło w gang

Operacja policyjna na wielką skalę w Los Angeles w Kalifornii. Aresztowano 46 członków gangu Avenues, do którego należą głównie Latynosi. Bandyci od dziesięcioleci terroryzowali miasto.

106 minut terrorysty

Drugi po Osamie bin Ladenie człowiek w Al Kaidzie, Ayman al-Zawahiri ponownie zagrał głos. Nagranie "Zachód... i Mroczny Tunel" ma 106 minut i ukazało się we wtorek na portalach internetowych wykorzystywanych przez zwolenników Al Kaidy.

Brazylijska ambasada otoczona

Brazylijska ambasada, w której przebywa obalony prezydent Hondurasu Manuel Zelaya jest otoczona jest przez siły bezpieczeństwa. Policja starła się tam z tysiącami zwolenników Zelayi. Jednocześnie nowy rząd oświadcza, że gotów jest do rozmów.

Lekarze nie chcą likwidacji staży

Ministerstwo Zdrowia znalazło ponoć receptę na brak lekarzy specjalistów - chodzi o likwidację stażu podyplomowego. Pomysł ten jednak budzi wiele kontrowersji w środowisku medycznym.

"Nie powiem Obamie, że jesteśmy usatysfakcjonowani"

Jeśli Lech Kaczyński spotka Baracka Obamę, to - jak zapowiedział - "nie zamierza twierdzić, że jesteśmy usatysfakcjonowani" decyzją administracji amerykańskiej ws. tarczy antyrakietowej. Prezydent przyleciał na szczyt ONZ w Nowym Jorku.

Z chlewni na prezydencki fotel

Egzotyczni kandydaci na prezydenta to nie tylko polska domena. Ukraińskie media donoszą, że do kandydowania w przyszłorocznych wyborach prezydenckich przymierza się nikomu nieznana pracownica chlewni.