Zamiast szczepionek dostali worki na ciała

Karygodną wpadkę zaliczyło kanadyjskie ministerstwo zdrowia (Health Canada), które rdzennej ludności w ramach przygotowań do epidemii świńskiej grypy dostarczyło... worki na ciała.

Rosja: nie będzie handlowania tarczą

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w piątek, że jego kraj nie zaakceptuje żadnego "kompromisu ani handlu wymiennego" z USA po wycofaniu się prezydenta Baracka Obamy z planów budowy tarczy antyrakietowej w Europie.

"Śmierć dyktatorowi" w Teheranie

Tysiące zwolenników opozycji antyprezydenckiej starło się z siłami bezpieczeństwa podczas wiecu w Teheranie z okazji "Dnia Jerozolimy". Protestujący domagali się zwolnienia irańskich więźniów politycznych. Podczas protestów słychać było okrzyki "śmierć dyktatorowi".

"Ten papież robi pozytywne wrażenie"

- Ten papież robi na nas bardzo pozytywne wrażenie, ponieważ potwierdza bez lęku wartości chrześcijańskie w epoce silnej sekularyzacji, hedonizmu - ocenił przedstawiciel Cerkwi abp Hilarion po spotkaniu z papieżem Benedyktem XVI.

Izrael upiera się przy osiedlach

- Nie ma na razie porozumienia ze stroną izraelską i nie ma rozwiązania zadowalającego obie strony - powiedział palestyński negocjator Saeb Erekat po spotkaniu z amerykańskim wysłannikiem na Bliski Wschód Georgem Mitchellem. Mitchell przyjechał na Bliski Wschód m.in. by negocjować przerwanie izraelskiego osadnictwa na terytoriach palestyńskich.

Korea znów chce rozmawiać o atomie

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il chce jest gotów do rozmów o swoim kontrowersyjnym programie nuklearnym - podały w piątek państwowe media.

NATO zjednoczy siły z Rosją?

Szef NATO Anders Fogh Rasmussen zaapelował do Rosji o współpracę w dziedzinie obrony rakietowej i zaproponował, by zbadać możliwość ewentualnego scalenia w przyszłości systemów antyrakietowych USA, Sojuszu i Rosji.

Merkel zaprosiła wszystkich na mur

Kanclerz Niemiec Angela Merkel rozwiała wszelkie wątpliwości dotyczące rocznicy zburzenia muru berlińskiego i oznajmiła, że na obchody zaprosiła wszystkich przywódców Unii Europejskiej.

"Czarna lista" Jacksona

Michael Jackson przed śmiercią przygotował spis osób, które "chciały go zniszczyć" - poinformował jego były menadżer Dieter Wiesner. Na czarnej liście znajdują się m.in. nazwiska osób zarzucających piosenkarzowi pedofilię.

Amerykańskie media: To zdrada lojalnych sojuszników

Prasa na całym świecie szeroko komentuje decyzję Baracka Obamy o rezygnacji z budowy tarczy antyrakietowej w Europie. Najbardziej krytycznie oceniają ją media amerykańskie. - To poważna zdrada lojalnych sojuszników w Warszawie i Pradze - pisze "Washington Post"

"Holokaust to kłamstwo"

Mahmud Ahmadineżad idzie w zaparte. Prezydent Iranu w piątek powtórzył swą sztandarową tezę, że informacje o Holokauście są kłamstwem, a sam „Holokaust stanowił jedynie pretekst, umożliwiający stworzenie państwa żydowskiego”.

Putin o tarczy: decyzja słuszna i odważna

Władimir Putin chwali decyzję USA o rezygnacji z budowy tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach. Premier Rosji określając działanie Baracka Obamy jako "słuszne i odważne", wezwał Waszyngton do "wykonania kolejnych gestów", w tym zlikwidowania pozostałych barier handlowych, w celu poprawy stosunków pomiędzy krajami.

Kwaśniewski: projekt tarczy był przestarzały

Aleksander Kwaśniewski nie jest zaskoczony rezygnacją USA z budowy tarczy antyrakietowej w Polsce. Były prezydent na łamach dziennika "Corriere della Sera" ocenił, że projekt ten był "przestarzały", a decyzja o rezygnacji z niego jest "naturalnym wynikiem złożonej naprawy polityki zagranicznej" USA.

Zamachowcy przebrali się za personel misji

Tragiczny bilans ofiar czwartkowego zamachu na somalijską bazę ONZ. Miejscowe władze podały, że w dwóch potężnych eksplozjach w bazie sił pokojowych Unii Afrykańskiej (AMISOM) i późniejszej akcji odwetowej w stolicy kraju Mogadiaszu, zginęło 16 osób. Wcześniej mówiono o 11 ofiarach.

Chłosta za pieszczoty w samochodzie

Seks przedmałżeński, a tym bardziej w samochodzie, jest złem. Tak przynajmniej uważa islamski sąd w Malezji, który zgodnie z koranicznym prawem skazał na karę chłosty parę, przyłapaną na pieszczotach w samochodzie. O surowym wyroku poinformował prawnik kochanków.

Kazachstan wystrzelił

W czwartek wieczorem polskiego czasu z portu kosmicznego Bajkonur w Kazachstanie wystrzelono sześć satelitów. Operacja powiodła się dopiero za trzecim razem. Dwie pierwsze próby startu przekładano z powodu złej pogody.

Wiceprezydent przeszedł operację kręgosłupa

Były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Dick Cheney trafił na stół operacyjny. W klinice uniwersytetu im. Jerzego Waszyngtona poddał się usunięciu bolesnego nacisku na nerwy w dolnej części kręgosłupa.

Policja ostrzega: terroryści mogą wziąć odwet

Indonezyjska policja ostrzegła w piątek o możliwości przeprowadzenia w kraju ataków terrorystycznych. Miałyby one stanowić odwet radykałów za przeprowadzoną w czwartek antyterrorystyczną operację sił bezpieczeństwa w mieście Solo na Jawie.

Bułgarska loteria nie była oszustwem

Losowanie, które zelektryzowało Bułgarię, nie było oszustwem - przekonują władze i bronią zdania, że identyczne liczby w dwóch loteriach z rzędu to po prostu zbieg okoliczności, a nie wynik machlojek.

Iran nie może czy nie potrzebuje mieć atomu?

Irański prezydent Mahmud Ahmadineżad oświadcza, że Iran nie potrzebuje broni nuklearnej, ale nie wyklucza, że w przyszłości może ją posiadać. Tymczasem według ONZ-owskiej Międzynarodowej Agencji Atomowej Teheran nie jest w stanie zbudować takiej broni.

Premier: Unia spodziewała się rezygnacji z tarczy

Partnerzy Polski w Unii Europejskiej spodziewali się, że amerykańska administracja zrezygnuje z projektu tarczy antyrakietowej - przekonywał premier Donald Tusk po szczycie UE w Brukseli. Zdaniem szefa rządu, z polskiego punktu widzenia dużo ciekawsze są alternatywne projekty systemu antyrakietowego USA.

Rosyjska TV: brak tarczy to fiasko waszej polityki

Rosyjska telewizja ocenia, że decyzja o zmianie planów dotyczących tarczy antyrakietowej to fiasko wieloletniej antyrosyjskiej polityki Polski i Czech. - Ta wiadomość wywołała prawdziwy szok - podał Kanał Pierwszy. Według rosyjskiej TV, rezygnacja z tarczy otwiera jednak nowe możliwości przed USA i Rosją, które "uczynią świat bezpieczniejszym".

11 zabitych w Mogadiszu. To zemsta szababów

Co najmniej 11 osób zginęło w dwóch potężnych eksplozjach samochodów w bazie sił pokojowych Unii Afrykańskiej (AMISOM) w stolicy Somalii Mogadiszu - poinformowała agencja Reutera.

Zachód z radością żegna tarczę

Rezygnację z tarczy pozytywnie ocenia szef NATO Anders Fogh Rasmussen, swoje zadowolenie wyrażają także Wielka Brytania i Niemcy. Kanclerz Angela Merkel mówi, że to "sygnał nadziei” na poprawę stosunków z Rosją.

Rosja zadowolona, ale... "To jeszcze nie finał"

Amerykanie rewidują projekty systemu obrony przeciwrakietowej, Rosja reaguje radością. "Korektę podejścia USA do problemu systemu obrony przeciwrakietowej" z zadowoleniem przywitał rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew.

Zdemolowali giełdę pianą i petardami

Kilkuset pracowników przemysłu samochodowego we Francji uderzyło w symboliczne serce kapitalizmu – budynek francuskiej giełdy papierów wartościowych. Protestowali przeciwko zwolnieniom w ich branży. Pomalowali wnętrze budynku sprayem, odpalili petardy i zalali pomieszczenia pianą z gaśnic.

Nowy system - co to jest?

Koniec marzeń o tarczy antyrakietowej, a co zamiast? Minister obrony Robert Gates oświadczył, że USA najpierw rozmieszczą okręty wyposażone w system AEGIS i rakiety przechwytujące SM-3, a następnie stworzą bazy lądowe. Sprawdziliśmy, czym jest proponowany przez USA system obrony.

Pentagon: baza w Polsce, radar na Kaukaz

- Zdecydowaliśmy się wprowadzić nowy system obrony przeciwrakietowej w Europie północnej i południowej. Zaczynamy rozmowy w sprawie umieszczenia baz systemu SM-3 w Polsce i Czechach - powiedział sekretarz obrony USA Robert Gates na konferencji prasowej. Zapowiedziany wcześniej przez prezydenta Baracka Obamę system polegać ma na mobilnych instalacjach przeciwrakietowych oraz, w późniejszej fazie jego wprowadzania, lądowych bazach wyposażonych w system SM-3.

Obama: nowy system we współpracy z Rosją

Jest głos Baracka Obamy w sprawie rezygnacji USA z budowy tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach. Amerykański prezydent zapowiedział nowe podejście do obrony przeciwrakietowej w Europie. W swoim nowym planie Stany Zjednoczone zakładają współpracę z Rosją.

Nowa tarcza w Izraelu?

Rezygnacja z tarczy antyrakietowej w Polsce i na terenie Czech pokazuje, że Barack Obama prowadzi ostrożniejszą politykę zagraniczną niż jego poprzednik - pisze BBC. Jednocześnie pojawiły się spekulacje - co zamiast tarczy? A może tarcza jednak powstanie, tylko trochę inna i nie w Europie, a w Izraelu?