Saudyjska księżniczka Sara wystąpiła do władz Wielkiej Brytanii o azyl polityczny dla siebie i czworga swoich dzieci. Obawia się, że w ojczystym kraju grożą jej represje ze strony rodziny i władz.

Mieszkaniec Tuwy, azjatyckiej republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, zabił dwie osoby. Powodem zbrodni, zdaniem policji, było zniszczone lusterko w samochodzie - donosi agencja RIA Nowosti.

Poniedziałek w Rosji przebiegać będzie pod znakiem żałoby narodowej. W taki sposób prezydent Władimir Putin chce uczcić pamięć co najmniej 171 osób, które zginęły w nagłej powodzi na Kubaniu.

Premier Izraela ostatecznie poparł postulat wprowadzenia obowiązku trzyletniej służby wojskowej również dla ultraortodoksyjnych żydów. W sobotę na ulicach Tel Awiwu 20 tys. ludzi demonstrowało za objęciem wszystkich wyznawców judaizmu obowiązkiem wojskowej służby.

Moskiewski Sąd Miejski rozpatrzy dziś odwołanie członkiń grupy Pussy Riot od decyzji Sądu Rejonowego w Moskwie, który przedłużył im areszt o miesiąc. Punkrockowy zespół w lutym wykonał w Moskwie utwór, w którym poprosiły Bogurodzicę o przepędzenie Władimira Putina.

Sześciu żołnierzy sił ISAF zginęło w niedzielę we wschodnim Afganistanie wskutek wybuchu przydrożnej pułapki bombowej. Tego samego dnia na południu kraju podczas ataku nieprzyjaciela zginął jeden zagraniczny żołnierz.

Nowy grecki rząd, którego głównym zadaniem jest przywrócenie zaufania zagranicznych inwestorów i złagodzenie dramatycznego kryzysu finansów publicznych, uzyskał w niedzielę wieczorem w parlamencie wotum zaufania.

Prezydent Egiptu Mohammed Mursi nakazał ponowne wznowienie obrad parlamentu miesiąc po tym, jak na mocy decyzji sądu został on rozwiązany, ponieważ został wybrany niekonstytucyjnie. W reakcji na prezydencki dekret zebrała się Najwyższa Rada Wojskowa.

Do 171 wzrosła liczba zabitych w nagłej powodzi na Kubaniu - poinformowały w niedzielę rosyjskie władze. Prezydent Władimir Putin nakazał śledztwo, mające wyjaśnić, dlaczego liczba ofiar była tak wysoka. Pomoc zaproponowali sąsiedzi Rosji, w tym "wroga" Gruzja.

Groby 40 niemieckich żołnierzy poległych w czasie I Wojny Światowej zostały zdewastowane na jednym z cmentarzy wojskowych we Francji - poinformowały lokalne władze, podaje BBC.

- Witam przybyłych do Castel Gandolfo Polaków. Pozdrawiam uczestników pielgrzymki Rodziny Radia Maryja zebranych na Jasnej Górze, którzy modlą się za ojczyznę, za rodziny, o wolność słowa - powiedział podczas pierwszego tego lata spotkania z wiernymi w podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo Benedykt XVI. Uroczystości pielgrzymkowe Radia Maryja trwają właśnie w Częstochowie.