Co najmniej 12 osób nie żyje, ponad trzy miliony jest bez prądu. To najnowszy bilans gwałtownych burz, jakie przeszły nad wschodnim wybrzeżem USA. Waszyngton jest częściowo sparaliżowany. Przywrócenie zasilania w niektórych obszarach może potrwać do tygodnia.

Dwie osoby zginęły, a pięć innych zostało rannych, w tym dwie ciężko w strzelaninie, do jakiej doszło w niedzielę nad ranem przed nocnym klubem w Lille na północy Francji - poinformowały policja i straż pożarna.

Wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej Kofi Annan poinformował w sobotę, że grupa działania ds. Syrii obradująca w Genewie uzgodniła zasady przekazania władzy w Syriii, w tym powołanie rządu przejściowego z udziałem członków obecnego gabinetu. Nie ma natomiast zgody w sprawie politycznej przyszłości Asada.

Ponad 30 osób poniosło w sobotę śmierć po tym jak pocisk moździerzowy wystrzelony przez wojska rządowe trafił w kondukt pogrzebowy w pobliżu Damaszku - poinformowały źródła opozycyjne. Represje wojsk prezydenta Asada trwają także w innych rejonach kraju.

Departament Sprawiedliwości USA nie będzie wszczynać postępowania przeciwko prokuratorowi generalnemu USA Ericowi Holderowi w związku z oskarżeniem go przez Izbę Reprezentantów o lekceważenie Kongresu - poinformowały w sobotę amerykańskie media.

Icchak Szamir, były dwukrotny premier Izraela, zmarł po długiej chorobie. Urodzony na dawnych ziemiach polskich (obecnie Białoruś) polityk miał 96 lat.

Teheran wezwał OPEC do nadzwyczajnego spotkania celem zapobieżenia spadkom ceny ropy. - Wcześniej w ramach organizacji ustaliliśmy, że jeśli cena spadnie poniżej 100 dolarów za baryłkę, to mamy kryzys - powiedział minister ds. Ropy, Rostam Qasemi. Cena czarnego złota w ostatnich miesiącach wyraźnie spadła. Obecnie wynosi około 90 dolarów.

Po rewolucjach w szeregu państw arabskich, niepokoje rozpoczynają się w kolejnym kraju. Na ulice miast Sudanu po raz kolejny wyszły tłumy zwolenników opozycji, którzy domagają się ustąpienia dyktatora Omara Baszira. Policja odpowiedziała gazem łzawiącym, gumowymi kulami i aresztowaniami.

W ciągu dziewięciu dni na orbicie przybyło dwóch nowych kosmicznych szpiegów USA. Oba satelity należące do Narodowego Biura Zwiadu (NRO) wystrzelono z Przylądka Canaveral. Drugi z nich to prawdopodobnie "Mentor" - satelita zwiadu elektronicznego.

Islamista Mohamed Mursi złożył przysięgę w Trybunale Konstytucyjnym w Kairze i tym samym stał się oficjalnie pierwszym demokratycznie wybranym prezydentem Egiptu. 60-letni polityk Bractwa Muzułmańskiego zapewnił, że nie będzie budował fundamentalistycznego państwa.

Członkowie skrajnej islamskiej bojówki Ansar Dine, oskarżanej o powiązania z Al-Kaidą, zniszczyli szereg zabytkowych grobowców, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rebelianci kilofami porozbijali wielowiekowe budowle w Timbuktu.

Naukowcy amerykańskiego wojska ogłosili suckes wstępnych testów nowej broni rodem z science fiction - piorunów sterowanych laserem. - Żołnierze i fani fantastyki, nie musicie nam dziękować - napisano w komunikacie prasowym.

Niemal pięć milionów domów zostało pozbawionych prądu, po tym jak seria silnych burz i porywiste wiatry przeszły nad centrum USA. Naprawa sieci elektrycznej ma potrwać kilka dni. Na nieszczęście Amerykanów jednocześnie w ich kraju panują wyjątkowe upały. Media podkreślają, że miliony ludzi muszą obyć się bez klimatyzacji.

Obraz Salvadora Dalego, skradziony w zeszłym tygodniu z jednej z nowojorskich galerii, został zwrócony przez złodziei w paczce pocztowej. - Był w nienaruszonym stanie - mówi policja.

- Nowy rząd Francji jest za zalegalizowaniem małżeństw i adopcji dla par homoseksualnych - poinformował w piątek premier Francji Jean-Marc Ayrault, zaznaczając przy tym zmiany istotne zmiany społeczne, jakie zachodzą w tym - tradycyjnie katolickim - kraju.

Obie izby niemieckiego parlamentu, Bundestag i reprezentujący rządy krajów związkowych Bundesrat zgodziły się w piątek wieczorem na ratyfikację paktu fiskalnego UE o wzmocnieniu dyscypliny budżetowej oraz stałego funduszu ratunkowego dla euro.