W nocy z piątku na sobotę do Turcji uciekło dwóch kolejnych syryjskich generałów wraz z grupą 10 osób, w tym pułkowników i innych wysokich rangą wojskowych - poinformował agencję Reutera przedstawiciel tureckich władz.

Sierżant sztabowy U.S. Air Force Luis Walker został uznany winnym wszystkich 28 zarzutów, w tym gwałtu, napastowania seksualnego i licznych przypadków napaści na tle seksualnym, podczas toczącego się w San Antonio procesu. Walker przestępstw tych dokonywał na kadetkach, które szkolił.

Wielka tragedia pomieszana z wielką radością - tak można opisać sytuację dwojga Amerykanów z Kolorado. Patricia Legarreta i Jamie Rohrs przeżyli masakrę w kinie w Aurorze, a tuż po tragedii zaręczyli się w szpitalu.

- Myślę: co mogło się z nim stać. To był taki miły dzieciak, który dorastał w tej spokojnej okolicy. Nie wiem co się z nim stało - mówiła jedna z sąsiadek Jamesa Holmesa, który wczoraj z bronią w ręku wpadł do kina w czasie premiery nowej części "Batmana" i zaczął strzelać. 24-latek, który sam siebie nazywa "Jokerem" zabił 12 osób, a ranił 58.

Christopher Nolan, reżyser filmu o Batmanie, podczas projekcji którego doszło do masakry w jednym z kin w miejscowości Aurora na przedmieściach Denver, nazwał ją w piątek "bezsensowną tragedią" i wyraził w imieniu twórców filmu współczucie dla ofiar i ich rodzin.

Dostępność do broni w Stanach Zjednoczonych, jej sprzedaż, posiadanie i użycie, regulują prawa poszczególnych stanów. Krajowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA) ocenia, że na terenie USA obowiązuje ok. 20 tys. przepisów dotyczących dostępu do broni.

5,8 stopni w skali Richtera - takie trzęsienie ziemi odnotowano w sobotę u wschodnich wybrzeży Nowej Zelandii. Jak dotąd nie ma informacji o ofiarach.

Rada Bezpieczeństwa ONZ przedłużyła w piątek jednomyślnie mandat obserwatorów ONZ w Syrii o kolejne 30 dni. Nie wykluczono jednak dalszego przedłużenia, jeśli walki z użyciem ciężkiej broni nie osłabną.

100 euro wyniosła pierwsza wymierzona we Włoszech kara za wykonywanie masażu na plaży, za co karane są też osoby masowane. Zakaz to odpowiedź na masowe zjawisko takich usług, oferowanych przez amatorów, najczęściej imigrantów z Azji.

Izrael przygotowuje się do ewentualnej interwencji zbrojnej w Syrii, jeśli Damaszek przekaże broń rakietową lub chemiczną libańskiemu Hezbollahowi - zapowiedział w piątek minister obrony Izraela Ehud Barak.

Obywatel USA narodowości syryjskiej został w piątek skazany przez amerykański sąd na 18 miesięcy więzienia. Przyznał się on do szpiegowania na polecenie reżimu w Damaszku syryjskich opozycjonistów przybywających w Stanach Zjednoczonych.

Hollywoodzkie studia nie opublikują weekendowych wyników box-office, czyli najpopularniejszych filmów kinowych. Sieć multipleksów wprowadziła zakaz chodzenia do kin w maskach, a policja sprawuje specjalne patrole wokół nich. Wszystkie decyzje zostały podjęte w związku z piątkową strzelaniną podczas premiery "Batmana".

- Miał ufarbowane na czerwono włosy. Powiedział, że jest Jokerem, oczywiście wrogiem Batmana - tak szef nowojorskiej policji Raymond Kelly opisał dziennikarzom Jamesa Holmesa, który w piątek wdarł się do kina na przedmieściach Denver i zaczął strzelać do tłumu widzów przybyłych na premierę nowego filmu o Batmanie. Od kul napastnika, który został wkrótce potem zatrzymany, zginęło 12 osób a 58 zostało rannych. 30 osób w dalszym ciągu przebywa w szpitalu, z czego 11 jest w stanie krytycznym.