Trójce nastolatków z Chicago grozi wieloletnie więzienie za śmiertelne pobicie 62-letniego mężczyzny. Młodzi chcieli zabawić się kosztem starszego imigranta w grę "wybierz i znokautuj". Pobity Delfino Mora zmarł. Nagranie napaści nastolatkowie wrzucili na Facebooka.

Jeśli wywołane zmianami klimatu ulewne deszcze w Chinach będą się utrzymywać, brzegi zbiornika przy Tamie Trzech Przełomów, największej tego typu konstrukcji na świecie, zaczną się osuwać - z katastrofalnymi skutkami dla środowiska i okolicznych mieszkańców.

W jednym z najwyższych wieżowców w centrum Stambułu wybuchł wielki pożar. Ogień szalał na znacznej części elewacji wysokiego na 42 piętra budynku. Jak podały władze, płomień nie przedostał się do środka i nikt nie ucierpiał.

Afgański wojskowy, który 20 stycznia zastrzelił w prowincji Kapisa czterech francuskich żołnierzy, został skazany na śmierć - poinformowało we wtorek afgańskie ministerstwo obrony. Piąty francuski żołnierz zmarł później od ran.

Brytyjski bank HSBC jest winny prania pieniędzy meksykańskich baronów narkotykowych, syryjskiego reżimu i władz Iranu - wynika ze śledztwa przeprowadzonego na zlecenie senatu USA. Brytyjczycy mieli całkowicie zawieść na polu wewnętrznej kontroli, do czego się przyznali.

Na pokładzie czterech samolotów Delta Airlines lecących z Amsterdamu do USA odkryto igły. Znajdowały się w kanapkach, które podano pasażerom. Jeden z nich został ranny.

Zmiana warty w Korei Północnej - nowym dowódcą sił zbrojnych został mianowany Hjon Jong Czol. Jak twierdzą eksperci to element umacniania władzy przez głowę państwa - Kim Dzon Una.

Dwoje amerykańskich turystów porwanych w piątek na Półwyspie Synaj przez Beduinów zostało zwolnionych - podała państwowa telewizja egipska. Egipskie władze skorzystały z pomocy lokalnych przywódców plemiennych, aby wynegocjować zwolnienie pastora i towarzyszącej mu kobiety.

Załoga amerykańskiego okrętu USNS Rappahannock otworzyła ogień do małej łodzi motorowej, która zbytnio zbliżyła się do Amerykanów. Jedna osoba nie żyje, a kilka zostało rannych. Nie wiadomo, do jakiego państwa należała łódź ostrzelana na wodach Zatoki Perskiej.

Ukraina zreformuje swoje siły zbrojne, tak aby były bardziej "nowoczesne" i "podobne do europejskich" - stwierdził zastępca szefa sztabu Sił Zbrojnych Ukrainy, wiceadmirał Ihor Kabanenko. To bardzo ambitne zadanie, bowiem z powodu braku funduszy ukraińskie wojsko jest w głębokiej zapaści.

Po raz pierwszy na ulice syryjskiej stolicy wyprowadzono wojska pancerne. W kilku punktach Damaszku od kilkudziesięciu godzin trwają zacięte walki z rebelianckimi oddziałami. W tym samym czasie reżim Baszara Asada otrzymał kolejny cios z wewnątrz. Według niepotwierdzonych doniesień kilku najważniejszych generałów uciekło do Turcji, a jeden zginął w zamachu.