Złość, strach, radość, zaskoczenie i zniesmaczenie - takie emocje w bardzo naturalny sposób może pokazywać robot, który został opracowany przez zespół włoskich naukowców. Wynalazek został zaprezentowany na Międzynarodowej Konferencji Robotyki Biomedycznej w Rzymie, a efekty - w internecie.

Media już ochrzciły go "młodym Monetem", a jego obrazy schodzą na pniu. 9-letni Kieron Williamson z Wielkiej Brytanii na swoim hobby zarabia fotunę. Podczas ostatniej aukcji za swoje 24 dzieła zagrnął 250 tys. funtów, czyli ponad 1,3 mln złotych.

Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, uchwaliła w piątek ustawę zaostrzającą zasady działania organizacji pozarządowych (NGO's), które otrzymują granty z zagranicy i uczestniczą w życiu politycznym.

Co najmniej 30 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w piątek w północno-wschodniej części RPA w wyniku zderzenia pociągu z ciężarówką - podała AFP, powołując się na źródła w południowoafrykańskich służbach bezpieczeństwa.

W drugim kwartale tego roku w Chinach odnotowano najniższy wzrost gospodarczy od trzech lat.

W Belfaście młodzież ze stowarzyszenia katolickiego zaatakowała irlandzkich oranżystów. Do starcia doszło w trakcie corocznego pochodu protestantów uznawanego przez katolików za prowokację. Policja musiała użyć armatek wodnych.

Kandydat lewicy Andres Manuel Lopez Obrador, który zajął drugie miejsce w wyborach prezydenckich w Meksyku, w czwartek czasu lokalnego złożył w trybunale wyborczym formalny wniosek o unieważnienie wyników w związku z domniemanymi fałszerstwami wyborczymi.

Spadł samolot Super Tucano kolumbijskich sił powietrznych, który patrolował terytorium zajęte przez FARC. Świadkowie mówią, że przed upadkiem maszyny słyszeli strzały.

Większość Greków nie wierzy, że nowy rząd konserwatywnego premiera Antonisa Samarasa zdoła rozwiązać problemy balansującego na krawędzi bankructwa państwa - głoszą opublikowane w czwartek wyniki sondażu.

We Włoszech rośnie liczba dzieci urodzonych dzięki zastosowaniu metody in vitro - poinformowano w rozpowszechnionym w czwartek raporcie Ministerstwa Zdrowia. Wynika z niego też, że wzrasta średnia wieku matek tych dzieci - obecnie wynosi ponad 36 lat.

"Wobec panującej przemocy i braku warunków do uprawiania naszego zawodu postanowiliśmy nie informować więcej o działaniach przestępczości zorganizowanej". O tej dramatycznej decyzji powiadomił w czwartek swych czytelników meksykański dziennik "La Manana".

Ministerstwo skarbu USA zapowiedziało w czwartek rozszerzenie sankcji finansowych na jedenaście irańskich firm wspierających badania atomowe oraz prace nad rozwojem rakiet balistycznych. Na czarną listę trafią firmy współpracujące niejawnie z Iranem.

Ponad 200 osób, głównie cywilów, zginęło w czwartek w efekcie ostrzału i represji w ogarniętej antyrządowym powstaniem syryjskiej prowincji Hama - poinformowały źródła opozycyjne powołując się na świadków. Wioska Tremseh została zaatakowana przez helikoptery szturmowe i czołgi. Później milicja prorządowa dokonała w istocie zbiorowej egzekucji. - Była to prawdziwa masakra - powiedział przedstawiciel Rady Przywódców Rewolucji.