W środę 18 lipca w Warszawie ma dojść do spotkania premierów Polski i Litwy - Donalda Tuska i Andriusa Kubiliusa - poinformowały agencję BNS litewskie źródła dyplomatyczne. Informację potwierdziły PAP źródła zbliżone do kancelarii polskiego premiera.

28-letni mężczyzna cierpiący na autyzm przeżył miesiąc w dzikich ostępach stanu Utah, żywiąc się głównie korzonkami i żabami. Gdy go odnaleziono, był skrajnie wyczerpany i nie mógł się już poruszać. - Widziałem zdjęcia głodujących ludzi z zagranicy, ale nigdy nie widziałem nikogo tak wychudłego jak on - powiedział zastępca szeryfa Ray Gardner, który jako pierwszy dotarł do zaginionego.

Syryjskie wojsko przeprowadziło ćwiczebne odpalenia rakiet balistycznych Scud-D, zdolnych przenosić głowice z bronią biologiczną i chemiczną - twierdzi izraelski portal debka.com. Równocześnie z magazynów wyciągnięto część głowic z bronią masowego rażenia. Może to być ostry sygnał ze strony syryjskiego reżimu, że jest zdesperowany bronić swojego istnienia.

Trzy szczepionki mające za zadanie uodpronienie kurczaków na groźną chorobę układu oddechowego zmutowały. Jak donoszą naukowcy, w rezultacie powstały dwa bardzo groźne wirusy, które zabiły już dziesiątki tysięcy kurczaków w Australii.

Irańskie wojsko i państwowe media triumfalnie przekazały, iż uruchomiono produkcję nowoczesnych rakiet przeciwpancernych o nazwie Dehlaviyeh. Z udostępnionych zdjęć wynika jednak jednoznacznie, że to dokładna kopia rosyjskich Kornetów. Informacja wywołała zaniepokojenie w Rosji i Izraelu, który spotkał się już z tymi bardzo skutecznymi rakietami podczas walk z Hezbollahem i stracił od nich kilka czołgów.

Iran wejdzie w posiadanie broni jądrowej do 2014 roku, przez co prewencyjny atak USA i Izraela na ten kraj wydaje się coraz bardziej prawdopodobny - uważa szef brytyjskiego wywiadu (MI6) John Sawers. Jednocześnie stwierdza, że to dzięki działaniom wywiadu Iran nie zdobył broni atomowej już w 2008 roku.

Złość, strach, radość, zaskoczenie i zniesmaczenie - takie emocje w bardzo naturalny sposób może pokazywać robot, który został opracowany przez zespół włoskich naukowców. Wynalazek został zaprezentowany na Międzynarodowej Konferencji Robotyki Biomedycznej w Rzymie, a efekty - w internecie.

Media już ochrzciły go "młodym Monetem", a jego obrazy schodzą na pniu. 9-letni Kieron Williamson z Wielkiej Brytanii na swoim hobby zarabia fotunę. Podczas ostatniej aukcji za swoje 24 dzieła zagrnął 250 tys. funtów, czyli ponad 1,3 mln złotych.

Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, uchwaliła w piątek ustawę zaostrzającą zasady działania organizacji pozarządowych (NGO's), które otrzymują granty z zagranicy i uczestniczą w życiu politycznym.

Co najmniej 30 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w piątek w północno-wschodniej części RPA w wyniku zderzenia pociągu z ciężarówką - podała AFP, powołując się na źródła w południowoafrykańskich służbach bezpieczeństwa.

W drugim kwartale tego roku w Chinach odnotowano najniższy wzrost gospodarczy od trzech lat.