Zamach w stolicy Syrii, Damaszku. W wyniku wybuchu motoru- pułapki przed meczetem zginęło 5 osób, według telewizji syryjskiej ofiarami są członkowie rządowych sił zbrojnych. Eksplozję uznano za zamach terrorystyczny.

USA zamierzają uznać pakistańską siatkę Hakkaniego za organizację terrorystyczną - poinformował przedstawiciel Departamentu Stanu towarzyszący Hillary Clinton na szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku we Władywostoku.

Białoruska milicja skonfiskowała ulotki w biurze opozycyjnej kampanii "Mów Prawdę!". Zatrzymano też działacza jej młodzieżowego skrzydła Pawła Winahradaua, a dwóch innych działaczy skazano na kary aresztu - informują niezależne portale internetowe.

Nie możesz doczekać się iPhone'a 5? Chińczycy mają alternatywę. Nazywa się Goophone Y5 i jest tanią podróbką idealnie imitującą spodziewany wygląd nowego smartfona Apple'a. Już trafiła do sprzedaży, a jego twórcy, a raczej odtwórcy grożą Amerykanom pozwami, jeśli ci spróbują sprzedawać iPhone'a 5 w Chinach. Bo oni byli "pierwsi".

Od luksusowych hoteli w Las Vegas, imprez i półnagich kobiet w mniej niż miesiąc trafić w wir walki nad pustynnym Afganistanem? Mało przyjemna perspektywa, ale przytrafiła się właśnie księciu Harry'emu. Jak poinformowało brytyjskie Ministerstwo Obrony, członek rodziny królewskiej spędzi na wojnie cztery miesiące.

- Taka forma kary, fizycznego udręczenia i izolacji, nie powinna być stosowana wobec osób walczących słowem i propagujących swoje poglądy w społeczeństwie, nawet w tak obrazoburczy sposób - napisał Lech Wałęsa do Władimira Putina. List w obronie członkiń Pussy Riot został dzisiaj dostarczony do Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie.

Wybory prezydenckie w Iranie odbędą się 14 czerwca przyszłego roku - podała oficjalna agencja prasowa IRNA, cytując komunikat ministerstwa spraw wewnętrznych. Równocześnie zorganizowane zostaną wybory samorządowe.

Scarlett Johansson, Eva Longoria i Kerry Washington dla Baracka Obamy miały być tajną bronią, jak dla Mitta Romneya wcześniej był Clint Eastwood. Aktorki wystąpiły na konwencji demokratów, by przekonać wyborców do reelekcji prezydenta. Najbardziej osobiste było przemówienie tej pierwszej - wyznała, że jej rodzinie nie starczało na życie. - Mówię do was nie jako przedstawiciel młodego Hollywood, ale jako przedstawiciel wielu milionów młodych Amerykanów, zwłaszcza młodych kobiet, które są zależne od programów państwowych i organizacji non-profit, aby przetrwać - mówiła. Zeszła ze sceny wśród owacji na stojąco.

Były komandos Navy SEAL's, który napisał nieautoryzowaną przez wojsko książkę o zabiciu Osamy bin Ladena, ma problem z kolegami. Pieniądze ze sprzedaży bestsellera miały trafić do organizacji charytatywnych zajmujących się rodzinami poległych komandosów. Jedna z organizacji oświadczyła jednak, że ich nie chce.

Niecałe dwa lata temu została postrzelona w głowę, który tylko niezwykle szczęśliwym zrządzeniem losu nie okazał się śmiertelny. Po niezwykle szybkiej rekonwalescencji, kongresmenka Gabrielle Giffords funkcjonuje niemal normalnie. Dziś pojawiła się na scenie podczas konwencji Partii Demokratycznej i wywołała olbrzymi entuzjazm zebranej publiczności.

Meksykańska policja aresztowała jednego z liderów gangu narkotykowego z Acapulco. Jose Quiroz Perez, znany jako Juan Diego, jest oskarżony o zabicie 18 osób tylko w tym roku.

Załoga nadzorująca zdalnie z USA lot bezzałogowego samolotu nad Afganistanem celowo wbiła go w górę. Dron MQ-1B Predator warty niemal cztery mln dolarów uległ całkowitemu zniszczeniu. Maszyna i tak nie mogłaby wrócić do bazy.