Zbliżający się do lądowania w Glasgow piloci pasażerskiego Airbusa A320 zauważyli tuż przed dziobem obiekt, który po chwili zniknął poniżej nich. Zaskoczona załoga nie zdążyła zareagować. Nikt inny nie zarejestrował obiektu. Specjalna komisja sklasyfikowało to zdarzenie jako spotkanie z UFO.

Amanda Knox, skazana, a potem uniewinniona w sprawie zabójstwa Meredith Kercher, pierwszy raz od kilku lat udzieliła telewizyjnego wywiadu, w którym przedstawia swoją wersję wydarzeń z włoskiej Perugii i opowiada, jak czuła się podczas procesu i po wyroku. - Chciałam się zabić. Można być tak zdesperowanym, że chce się uciec, nawet jeśli oznacza to śmierć - powiedziała.

On był dyrektorem warszawskiego zoo, ona jego żoną i opiekunką zwierząt. W czasie II wojny Jan i Antonina Żabińscy puste klatki po zwierzętach wykorzystywali do przemycania Żydów z terenów getta. Tą prawdziwą historią sprzed 70 lat zainteresowało się Hollywood, które o odważnej Polce nakręci film. Zagra ją Jessica Chastain.

Sześciu mężczyzn przyznało się do planowania ataku terrorystycznego na wiec antyislamskiej organizacji English Defence League (EDL) w czerwcu ubiegłego roku. Do zamachu ostatecznie nie doszło, bo uzbrojeni napastnicy przybyli na miejsce, gdy... wiec się skończył. Wyrok w ich sprawie zapadnie w czerwcu.

FBI jest pod ciągłym ostrzałem mediów w związku z atakiem braci Carnajewów w Bostonie. Agencji zarzuca się, że nie zrobiła wystarczająco dużo, by powstrzymać zamach. FBI bronił we wtorek Barack Obama. - Zrobili swoje - powiedział na konferencji prasowej.

Prezydent USA Barack Obama oznajmił, że są dowody na użycie broni chemicznej w Syrii, ale otwartą kwestią pozostaje kto, kiedy i jak jej użył. Dodał, że Departament Obrony przygotował scenariusze działania na wypadek "zagrożenia dla bezpieczeństwa sojuszników i USA" ze strony Syrii.