Wojska USA i Korei Południowej zakończyły wielkie dwumiesięczne ćwiczenia "Foal Eagle", które doprowadziły do wyjątkowego wzrostu napięcia na Półwyspie Koreańskim. Korea Północna twierdziła, że manewry są przykrywką przygotowań do agresji i reagowała na nie wojenną retoryką.

Amerykański samolot Boeing 747 w wersji transportowej rozbił się tuż po starcie z lotniska w Afganistanie. Zginęła cała załoga. Talibowie twierdzą, że to skutek ich działań, jednak NATO twierdzi, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Prezydent Francois Hollande zaproponował zmiany, który mają ożywić we Francji wzrost gospodarczy. Są wśród nich m.in. ulgi w podatku od zysków przy sprzedaży małych firm oraz inne kroki mające przyciągnąć przedsiębiorców, zniechęconych wysokimi podatkami.

Włoska Izba Deputowanych udzieliła w poniedziałek wotum zaufania rządowi Enrico Letty, utworzonemu przez centrolewicę i centroprawicę przy wsparciu formacji poprzedniego premiera Mario Montiego. Gabinet poparło 453 deputowanych, przeciwko było 153.

Ma 14 lat i ma HIV. Została zarażona przez matkę narkomankę. Młoda Ukrainka walczy w swoim kraju o właściwą edukację seksualną, czyli o zdrowie życie bez zagrożeń. Trudna biografia i trudne wyzwanie. Bo pieniądze na profilaktykę są ciągle za małe. A statystyki chorych ciągle niepełne.

To koniec pewnej ery w Holandii. Królowa Beatrycze abdykuje. Nie ma tu sensacji. A nawet pewna tradycja, że w zaawansowanym wieku monarchini ustępuje. Ale przełom mamy. Bo po królowej swoje urzędowanie zacznie król. A to nie zdarzyło się w Holandii przez ostatnie ponad sto lat.

Prezydenci Władimir Putin i Barack Obama uzgodnili, że będą podtrzymywać bliskie kontakty pomiędzy służbami specjalnymi USA i Rosji oraz współpracować w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas igrzysk olimpijskich w Soczi - poinformował Kreml. Prezydenci przeprowadzili w poniedziałek rozmowę telefoniczną - już co najmniej drugą od zamachu w Bostonie 15 kwietnia.

Znów głośno o znanej tancerce Anastazji Wołoczkowej, ale tym razem z nie z jej winy. Kiedy przebywała na występach w Polsce, rabusie wdarli się do jej domu w Moskwie, związali służbę, zastraszyli córkę i ukradli sejfy.

W najbliższych dniach, być może w czwartek, Benedykt XVI powróci do Watykanu - podały źródła watykańskie. Po abdykacji 28 lutego papież-emeryt przez dwa miesiące mieszkał w Castel Gandolfo. Nie wiadomo, czy powrót za Spiżową Bramę odbędzie się w pełnej dyskrecji.

Pięciu marynarzy zostało uprowadzonych w czwartek u południowych wybrzeży Nigerii - podało w poniedziałek Międzynarodowe Biuro Morskie. Wśród porwanych jest Polak.

- Jego charakterystyczna porowata fasada, wygląda jakby ciągle toczyła się na niej gra świateł. Wspiera dialog pomiędzy miastem i życiem wnętrza budynku - uznało jury prestiżowego konkursu Mies van der Rohe Award, które uznało Harpa Concert Hall and Conference Centre w Islandii najlepszym nowym budynkiem w Europie. Pokonał on 335 projektów z 37 krajów, w tym z Polski.

To jedno z największych odkryć morskiej archeologii śródziemnomorskiej. Heraklion-Thonis to nie legenda, a historyczna prawda. Przez ostatnią dekadę wydobywali ją na powierzchnię morza archeologowie, dziś potrafią przybliżyć nam obraz tego najważniejszego swego czasu handlowego ośrodka świata śródziemnomorskiego.

W expose wygłoszonym w Izbie Deputowanych Włoch nowy premier Enrico Letta powiedział, że sytuacja gospodarcza kraju jest wciąż poważna. Zapowiedział podjęcie na forum UE działań, by wypracować strategię dla wzrostu bez narażania procesu uzdrawiania finansów.