Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w poniedziałek w Zagrzebiu, że liczy na dobrą współpracę z Chorwacją w UE. Kraj ten 1 lipca zostanie członkiem Unii. Polski prezydent podkreślił, że Polska liczy na poparcie Chorwacji w kwestii m.in. Ukrainy.

Dwie Polki, oszukane przez niedoszłego pracodawcę, zdołały uciec z niemieckiej agencji towarzyskiej. Kobiety pojechały do Monachium, by zbierać pieczarki. Zamiast tego trafiły do domu publicznego. Kobiety skontaktowały się z rodziną, która powiadomiła policję. Dzięki pomocy funkcjonariuszy Polki bezpiecznie wróciły do kraju.

Tureckie dowództwo wojskowe poinformowało, że straciło kontakt z jednym ze swych samolotów F-16. Ostatni kontakt radiowy z pilotem miał miejsce, gdy maszyna leciała w rejonie Osmaniji, ok. 50 km od granicy z Syrią. Turecka telewizja NTV cytuje źródło w armii, że samolot rozbił się.

Jeden z najbardziej znanych terrorystów Carlos-Szakal stawił się w poniedziałek przed sądem apelacyjnym w Paryżu, gdzie rozpoczął się jego proces w sprawie czterech zamachów we Francji. W akcie protestu wenezuelski terrorysta nie skorzystał z prawa do obrony.

Francja chce opodatkować smartfony i tablety - podała agencja AFP, powołując się na raport sporządzony na zlecenie prezydenta Francois Hollande'a. Podatek ma zrekompensować straty przemysłu muzycznego i filmowego w związku z nielegalnym pobieraniem treści w internecie.

- Jechałyśmy ulicą, myślałyśmy, że policja chce nas zatrzymać - opowiada jedna z kobiet, które były świadkami policyjnego szturmu na dom Ariela Castro. 52-letni mieszkaniec Cleveland w USA oskarżony jest o uprowadzenie, uwięzienie i wielokrotne gwałcenie trzech kobiet. Kobiety, które były świadkami działań funkcjonariuszy, nagrały je telefonem komórkowym.

Młoda stażystka zatrudniona w ambasadzie Korei Południowej w USA oskarżyła rzecznika prezydent Park Geun Hye o napaść seksualną. Yoon Chang Jung miał ją złapać za pośladki podczas oficjalnej wizyty jego szefowej w Waszyngtonie. Urzędnik rzekomo przyznał się i oficjalnie złożył rezygnację.

- Mówili nam, że kiedy nam się nie uda i ktoś skoczy, mamy odwrócić wzrok, bo ten widok będzie nas prześladował do końca życia. Ja patrzyłem - wspomina Kevin Briggs, policjant nazywany "Aniołem Stróżem" mostu Golden Gate. Podczas ponad 20 lat służby przekonał setki osób, aby nie popełniały samobójstwa. Tylko raz zawiódł. Teraz został uhonorowany za swoje niezwykłe dokonania.

Wódz rewolucji październikowej oficjalnie był "wiecznie żywy". Mumia Lenina wystawiona w mauzoleum na Placu Czerwonym była dostępna dla zwiedzających niemal bez przerwy. Dopiero niedawno mauzoleum zamknięto na osiem miesięcy. Otworzy się niebawem po złożonym remoncie.

Pięćset kilogramów kokainy skonfiskowała brazylijska policja na przedmieściach Sao Paulo, na południowym wschodzie kraju - poinformowano w niedzielę czasu miejscowego. Narkotyki były ukryte w ciężarówce wykorzystywanej do przeprowadzek.