Prezydent Rosji Władimir Putin podejmuje w swojej letniej rezydencji w Soczi premiera Wielkiej Brytani Davida Camerona. Według rosyjskich mediów, powołujących się na brytyjski "Daily Telegraph", Cameron zaproponuje Putinowi, aby międzynarodowa konferencja w sprawie pokoju w Syrii odbyła się w Londynie.

Talibski dowódca, podejrzewany o kierowanie grupą rebeliantów podkładającą miny pułapki, został zatrzymany po wspólnej operacji polskich i afgańskich żołnierzy - poinformował rzecznik polskiego kontyngentu w Afganistanie mjr Dariusz Osowski. W wyniku akcji przejęto urządzenia wykorzystywane do produkcji bomb.

W ruinach zawalonej fabryki odzieży w Dhace służby ratunkowe znalazły żywą osobę - podała w piątek miejscowa prywatna stacja Somoy Television. Budynek zawalił się 17 dni temu i w ostatnich dniach wyciągano z ruin ciała ofiar, których liczba przekroczyła tysiąc.

Był "szarą eminencją" Kremla i głównym ideologiem Putina. Wymyślił koncepcję "suwerennej demokracji", czyli system rządów, który z demokracją niewiele ma wspólnego. Jego dymisja to dla rosyjskiej klasy politycznej szok i wydarzenie znaczące dużo więcej, niż zwykła dymisja w rządzie. To może być punkt zwrotny rządów Władimira Putina.

Rzadko się zdarza, żeby córka używała tak ostrych słów, mówiąc o własnym ojcu. Ale córka Ariela Castro nazywa go dziś "najbardziej złym, podłym, demonicznym kryminalistą" o jakim słyszała. Choć jeszcze kilka dni temu był dla niej "tatusiem", pod którego opieką dorastała po rozwodzie rodziców.

Północnokoreański Komitet ds. Pokojowego Zjednoczenia Korei przy tamtejszej partii rządzącej potępił w piątek niedawne spotkanie prezydentów USA i Korei Południowej, Baracka Obamy i Park Geun Hie, uznając je za element przygotowań do wojny.

Były dyktator Gwatemali Rios Montt oświadczył, że uważa siebie za niewinnego. Odrzucił w czwartek przed sądem oskarżenia o ludobójstwo i wydanie rozkazu eksterminacji członków grupy etnicznej Majów Ixil.

Cztery pitbulle zaatakowały w czwartkowe popołudnie 63-letnią kobietę uprawiającą jogging w Dolinie Antelope. Psy uciekły na pustynię na widok wezwanych na pomoc stróżów prawa. Ranna zmarła w karetce w drodze do szpitala.