Nie chcą w Niemczech drugiej Fukushimy

Niemcy mówią "nie" elektrowniom atomowym. W przeddzień drugiej rocznicy katastrofy w japońskiej Fukushimie, zaprotestowali mieszkańcy z okolic elektrowni jądrowej w Grohnde, na północy kraju.

"Orban - dyktator!". Protest przeciwko zmianom w węgierskiej konstytucji

Kilka tysięcy Węgrów uczestniczyło w sobotniej demonstracji przeciw polityce premiera Viktora Orbana. Zwołana została w Budapeszcie przez Amnesty International i organizacje obywatelskie przeciw 47 rządowym poprawkom konstytucyjnym, które zdaniem opozycji, KE i rządu USA stanowią zagrożenie dla demokracji.

Kenyatta prezydentem w pierwszej turze. Rywal chce iść do sądu

Uhuru Kenyatta, dotychczasowy wicepremier oskarżony przez Trybunał Haski o zbrodnie przeciw ludzkości, w pierwszej turze wygrał wybory prezydenckie w Kenii. Stronnictwo jego rywala, premiera Raili Odingi, już zapowiedziało, że nie uzna wyniku i wniesie sprawę do sądu.

"Pomruki reżimu Kima". Ekspert: Czeka nas eskalacja napięć

Reżim Kim Dzong Una dowodzi swojej nadzwyczajnej schematyczności. Ostatnie pomruki były do przewidzenia nawet dla laików i choć to jedynie futurologia, już dziś w pewnym stopniu można próbować przewidzieć kolejne działania północnokoreańskich aparatczyków - pisze w analizie dla tvn24.pl dr Andrzej Bober, specjalista ds. Korei Północnej.

Nigeryjscy islamiści zabili siedmioro obcokrajowców

Islamiści z nigeryjskiej organizacji Ansaru poinformowali w sobotę, że zabili siedmioro obcokrajowców, których uprowadzili na północy kraju. Do zamieszczonego przez nich w internecie komunikatu załączono zdjęcia ofiar.

Austriacy: Nie wszystko za czasów Hitlera było złe

42 proc. Austriaków jest zdania, że nie wszystko za czasów Hitlera było złe; 57 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z sondażu opublikowanego w sobotę w dzienniku "Der Standard". Większość ankietowanych uważa, że naziści mieliby dziś szanse w wyborach.

Zamieszki po wyrokach dla uczestników starć w Port Said

Sąd w Kairze utrzymał w sobotę karę śmierci dla 21 uczestników zamieszek po meczu piłkarskim, w których w 2012 roku zginęło ponad 70 osób. Wydał też wyroki na 52 pozostałych oskarżonych. W protestach po ogłoszeniu decyzji zginęła co najmniej jedna osoba.

Oglądał obrazy, zakuli go w kajdanki. Oszust wpadł we Florencji

Oszust finansowy poszukiwany przez FBI pod zarzutem narażenia inwestorów na straty w wysokości 200 mln dolarów został aresztowany przez włoską policję w Galerii Uffizi we Florencji. Obywatel Niemiec był niegdyś udziałowcem piłkarskiego klubu Borussia Dortmund.

Republika papieska? Kardynałowie kreślą przyszłość Kościoła

Konklawe rozpocznie się we wtorek 12 marca około godz. 16.45 - poinformował w sobotę rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Kardynałowie spotkali się przed południem na kolejnej już kongregacji, podczas której dyskutowali o sytuacji w Kościele i wyzwaniach dla nowego papieża.

Chińczycy rozwodzą się, by uniknąć podatku

Chińskie małżeństwa masowo się rozwodzą, by korzystając z luki w prawie, uniknąć nowego podatku od sprzedaży mieszkań, wprowadzonego przez rząd w celu ograniczenia spekulacji na rynku nieruchomości - poinformowały lokalne media.

Zamach w Afganistanie. "Przesłanie" do nowego szefa Pentagonu

Co najmniej dziewięć osób zginęło, a 14 zostało rannych w sobotę w zamachu samobójczym w stolicy Afganistanu. Doszło do niego w czasie wizyty w Kabulu nowego szefa Pentagonu Chucka Hagla. Talibowie oświadczyli, iż atak był "przesłaniem" dla Hagla o ich zdolności do działania.

Korea Północna odpowiada na sankcje. Groźbą rozbudowy arsenału jądrowego

W reakcji na zaostrzenie sankcji ONZ Korea Północna zapowiedziała dalszą rozbudowę swego potencjału jądrowego. - Nowe sankcje Rady Bezpieczeństwa są produktem wrogiej polityki USA - oświadczyły w sobotę władze w Phenianie. Jak podaje Reuters, władze w Phenianie odrzuciły rezolucję ONZ. Do dalszych negocjacji wezwały z kolei Chiny.

Czech wyłudził prawie 20 mln zł. Zatrzymano go w Cieszynie

Policjanci zatrzymali w Cieszynie groźnego przestępcę z Czech. W swoim kraju był poszukiwany m.in. za przestępstwa przeciw życiu oraz wyłudzenie kredytów i towarów o wartości ok. 20 mln zł - poinformował w piątek rzecznik policji w Cieszynie Rafał Domagała.

Jednoczą się przeciw Orbanowi

Gordon Bajnai, premier centrolewicowego rządu w latach 2009-2010, ogłosił utworzenie partii, która jednoczy lewicową opozycję przed wyborami parlamentarnymi w 2014 roku. Sondaże dają ugrupowaniu Razem 2014 około 15-procentowe poparcie. Na sobotę na godz. 15 zapowiadana jest manifestacja przed parlamentem w Budapeszcie przeciwko zapowiadanej nowelizacji konstytucji.

Zagranicą o Kaczyńskim z iPadem. "Bezprecedensowy krok", "Gwiazda internetu"

Czwartkowe przemówienie Jarosława Kaczyńskiego podczas debaty nad wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska zostało zauważone nie tylko przez polskie media. "Lider polskiej konserwatywnej opozycji Jarosław Kaczyński z pomocą nowoczesnej technologii wykorzystał lukę w przepisach i stał się pierwszym politykiem w kraju, który odtworzył przed parlamentem przemówienie z iPada" - pisze The Wall Street Journal.