Agresywny tłum w boliwijskiej wiosce dokonał samosądu na nastolatku, który został uznany przez policję za podejrzanego w sprawie gwałtu i morderstwa 35-latki. Jak podaje telewizja Sky News, 17-latek został zakopany żywcem wraz z trumną zabitej kobiety.

Francuskie radio Europe 1 potwierdziło, że od 24 godzin nie miało informacji o losie jego reportera i fotografa, którzy znajdowali się w Syrii w drodze do Aleppo na północnym zachodzie kraju. Prezydent Francois Hollande zażądał ich uwolnienia.

Stany Zjednoczone upubliczniły dane, które Izrael uznaje za jedną ze swoich najściślejszych tajemnic. Do sieci trafiły plany budowlane nowej bazy systemu przeciwrakietowego Arrow-3, który ma być jednym z głównych narzędzi obrony przed Iranem.

O życiu małżeńskim Ludmiły i Władimira Putinów niewiele wiadomo i nigdy wiedza ta, strzeżona niczym tajemnica państwowa, nie była zbyt obfita. Tym ciekawsze są nieliczne publikacje, które dają wgląd w związek - były już - prezydenta i Pierwszej Damy Rosji. Jedną z takich historii przypomina "Moscow Times".

Narodowa Agencja Bezpieczeństwa i FBI przeczesują dane z serwerów dziewięciu czołowych firm za pomocą programu PRISM - twierdzi "Washington Post". Służby mają mieć dostęp do umieszczanych w sieci przez internautów plików audio i wideo, emaili, fotografii czy dokumentów.

Na moskiewskim lotnisku Wnukowo w komorze podwozia samolotu pasażerskiego odnaleziono ciało pasażera na gapę. Według lekarzy mężczyzna nie żył już od czterech dni. W tym czasie maszyna wykonała szereg lotów. Nie wiadomo, kiedy "pasażer na gapę" dostał się do samolotu.

Po oficjalnej informacji o rozstaniu się Władimira Putina i jego żony Ludmiły Rosjanie rzucili się do plotkowania z kim żyje teraz prezydent. Jak mówi korespondent Faktów TVN w Moskwie, Andrzej Zaucha, Kreml stara się ze wszelkich sił przekonywać, że Putin jest tak zajęty rządzeniem, iż nie ma czasu na kobiety.

Koncertujący niemal na całym świecie piosenkarz tym razem uda się jeszcze dalej - w kosmos. 19-letnia gwiazda muzyki pop razem z menadżerem zarezerwowała już miejsce na statku kosmicznym. - Nakręćmy teledysk w kosmosie - zaproponował Bieber na Twitterze.

Od niemal 75 lat w Finlandii młode matki na start dostają od państwa pudełko. Znajdują w nim pieluchy, kołdrę i ubranka, a samo pudełko służy im jako łóżeczko dla maluchów. - Dzwoniłem do mamy i zapytałem czy ja też w takim spałem, odpowiedziała że tak - chwali się Ilkka Almonkari, Fin od ponad 20 lat mieszkający w Polsce.

Władze Korei Północnej zapowiedziały, że w piątek ponownie uruchomią gorącą linię telefoniczną z Południem. Połączenie to Pjongjang zerwał w marcu, w czasie eskalacji napięcia na Półwyspie Koreańskim. Północ zaproponowała też niedzielę jako pierwszą datę spotkania roboczego na temat otwarcia strefy Kaesong.

- To nie rewolucja, to nasz mały Woodstock! - krzyczeli demonstranci zebrani na placu Taksim w Stambule. Kolejny w ostatnich dniach protest przebiegł spokojnie. Zebrani tańczyli i śpiewali. Równie radośnie było na lotnisku, gdzie około 10 tysięcy osób powitało premiera Recepa Tayyipa Erdogana po jego przylocie z Tunezji.

Książę Filip, małżonek królowej Elżbiety II został przyjęty do londyńskiego szpitala, gdzie przejdzie "operację diagnostyczną" - poinformował w czwartek Pałac Buckingham, nie podając szczegółów.