Rządowe Centrum Kontroli i Prewencji Chorób opublikowało we wtorek raport potwierdzający pozytywne efekty walki z otyłością w USA. Pochodzące z ubogich rodzin dzieci w wieku przedszkolnym przestają tyć w 20 stanach, a w 19 wskaźniki otyłości nawet spadły.

Liczba osób, które mówią w domach w USA w języku innymi niż angielski wzrósł w 2011 r. do ok. 60 mln, czyli prawie trzykrotnie przez 30 lat. Ok. 37 mln używa hiszpańskiego, a po polsku wciąż mówi 607,5 tys. osób - podało we wtorek amerykańskie Biuro Spisowe.

Co najmniej 51 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych we wtorek w serii zamachów bombowych przeprowadzonych na ruchliwych ulicach handlowych i bazarach w Bagdadzie oraz jego okolicach - poinformowała iracka policja i źródła medyczne.

W procesie żołnierza USA Bradleya Manninga, dotyczącym przekazywania poufnych informacji portalowi WikiLeaks, trybunał wojskowy we wtorek zmniejszył maksymalny możliwy wymiar kary do 90 lat pozbawienia wolności.

Niezwykły zwrot w historii karykatur Mahometa opublikowanych przez duńskiego rysownika Kurta Westergaarda w 2005 roku. Ahmed Akkari były muzułmański duchowny, który przed laty krytykował 
rysownika, teraz spotkał się z nim 
w Danii i przeprosił za swoje zachowanie.

Paulo Henrique Machado od kiedy pamięta jest przykuty do łóżka, a jego domem jest szpitalna sala. Lekarze dawali mu dekadę życia, a on żyje już ponad czterdzieści lat. Świat poza murami szpitala zobaczył może 50 razy, a jego największym przeżyciem była pierwsza wizyta na plaży. - Otworzyłem drzwi samochodu i zobaczyłem morze. Byłem zaskoczony. Nie wiedziałem co to! - wspomina.