Internet zwolnił po największym cyberataku w historii

Spór pomiędzy grupą zwalczającą spam a firmą hostingującą wywołał serię ataków hackerskich, które miały wpływ na działanie internetu na całym świecie. Eksperci opisują zdarzenie jako największy cyberatak w historii. Atak był tak silny, że mógłby nawet teoretycznie zniszczyć internetową infrastrukturę rządową Wielkiej Brytanii.

Polska pozwana ws. więźnia Guantanamo

Więziony w Guantanamo Abu Zubajda za pośrednictwem międzynarodowej organizacji praw człowieka Interights pozwał Polskę przed Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu pod zarzutem nieprzeprowadzenia należytego śledztwa w jego sprawie.

Rosjanie chcą wejść do Afganistanu. Zadbają o broń

- Nie możemy lekceważyć zagrożenia, że na terytorium Afganistanu znów powstanie reżim, który przyczyniałby się do rozprzestrzeniania terroryzmu, handlu narkotykami i niestabilności - uznali rosyjscy dyplomaci i dlatego po wycofaniu się z tego kraju Amerykanów chcą zadbać o jego bezpieczeństwo, konserwując broń armii afgańskiej.

Podróż za dziecięć uderzeń parasolką

Praca taksówkarza to niezwykle niebezpieczne zajęcie. Przekonał się o tym pewien tokijski kierowca, który zamiast zapłaty za kurs otrzymał kilka ciosów parasolką. Dwie Rosjanki, które postanowiły przejechać się na gapę, zatrzymała już policja.

Niemowlęta w zamrażarce. Matka kiedyś już zabiła

Dwa martwe niemowlęta znalazł w zamrażarce partner 32-letniej mieszkanki miasteczka Amberieu-en-Bugey we wschodniej Francji. Poinformował o tym policję. Okazało się, że kobieta była już skazana za dzieciobójstwo, ale jakiś czas temu wyszła na wolność.

Planują interwencję w Korei. 90 tysięcy żołnierzy i 56 dni

Amerykańscy generałowie potrzebowali 56 dni i ponad dwóch wzmocnionych dywizji, aby opanować sytuację w rozpadającym się państwie "Północny Brownland", uprzednio kontrolowanym przez kryminalny reżim dysponujący bronią jądrową. Wszelkie podobieństwa z Koreą Północną są zapewne zamierzone.

Rencista trzymał "niewolnice" w piwnicy własnego domu

46-letni austriacki rencista został zatrzymany przez policję, która wykryła, iż w piwnicy własnego domu urządził dom publiczny, w którym siłą trzymał kobiety. Poszkodowanych miało zostać nawet ponad 20 obywatelek krajów Europy Wschodniej.

Prezentacja wojska z przytupem. A w tle stan wyjątkowy

Birmańscy żołnierze przemaszerowali przed pałacem prezydenckim z okazji 68. rocznicy Dnia Sił Zbrojnych. W corocznej imprezie w Naypyidaw uczestniczyła po raz pierwszy Aung San Suu Kyi - birmańska opozycjonistka i działaczka polityczna, córka Aung Sana, który wywalczył niepodległość Birmy.

Phenian każe prezydent Południa "pilnować swojego języka"

Kolejny dzień na Półwyspie Koreańskim upływa pod znakiem wzajemnych gróźb i oskarżeń, które w ostatnich tygodniach osiągnęły wyjątkowe natężenie. Oficjalne media Phenianu kazały "pilnować swojego języka" prezydent Korei Południowej, Park Geun Hie, która ponownie zarzuciła Północy zatopienie korwety Cheonan.

Upadły szef CIA przeprasza."Nie uśmierzę bólu tych, których skrzywdziłem"

David Petraeus, do niedawna jeden z najbardziej cenionych amerykańskich generałów i szef CIA, po raz pierwszy od spektakularnego końca kariery zabrał głos publicznie. W swoim wystąpieniu przeprosił za swój romans, który zrujnował mu życie zawodowe. - Po takim błędzie życie się nie kończy. Muszę iść dalej - stwierdził emerytowany generał.

Proces do powtórki

Na wokandę wraca sprawa o zabójstwo brytyjskiej studentki w Perugii. W rolach oskarżonych Włoch i Amerykanka - też studentka Amanda Knox. Para została początkowo skazana, a potem uniewinniona. Dziewczyna wróciła do Stanów, zaczęła nowe życie. Szanse na to, że będzie pojawiać się na rozprawach są w zasadzie żadne.

Argentyna żąda od Londynu rozmów ws. Falklandów

Rozmów na temat suwerenności Falklandów zażądał od Wielkiej Brytanii minister spraw zagranicznych Argentyny Hector Timerman. Strona brytyjska powiedziała jednak "nie", uzasadniając to wynikiem niedawnego referendum.

Hollande uspokaja rynki: Cypr jest rozwiązaniem wyjątkowym

Prezydent Francji Francois Hollande powiedział we wtorek, że sposób ratowania sektora bankowego Cypru jest wyjątkowy, a gwarancje dla depozytów bankowych muszą być "nieodwołalne". Hollande dodał, że Cypr jest "specyficznym, wyjątkowym i jedynym przypadkiem".

"Bunt" w Bank of Cyprus. Nie przyjęli dymisji prezesa

Rada dyrektorów Bank of Cyprus nie przyjęła rezygnacji prezesa tej instytucji Andreasa Artemisa. Postanowił on we wtorek złożyć funkcję, protestując przeciw wyznaczeniu administratora banku, którego zadaniem miałoby być przeprowadzenie jego restrukturyzacji.

Pierwszy raz kobieta na czele Secret Service

Prezydent Barack Obama wybrał doświadczoną agentkę Secret Service Julię Pierson na dyrektora agencji odpowiedzialnej za ochronę prezydenta USA. To pierwszy przypadek w historii tej elitarnej służby, że będzie kierowała nią kobieta.

Sąd Najwyższy USA na "niezbadanych wodach". Bój o małżeństwa homoseksualne

W Sądzie Najwyższym USA odbyło się pierwsze z dwóch przesłuchań dotyczących prawnych ograniczeń dla związków tej samej płci. We wtorek sędziowie wysłuchali argumentów zwolenników i przeciwników tzw. 8 poprawki w stanie Kalifornia, zakazującej małżeństw homoseksualnych. W środę odbędzie się przesłuchanie ws. przyjętego w 1996 r. Aktu obrony małżeństwa (Defense of Marriage Act - DOMA), który ogranicza definicję małżeństwa do par przeciwnej płci.

Dragon spadł do Pacyfiku. Na trzech spadochronach

Bezzałogowy kosmiczny statek transportowy Dragon wodował bezpiecznie we wtorek na Pacyfiku u wybrzeży Meksyku, kończąc misję dostarczenia zapasów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) - podał właściciel statku, amerykańska prywatna firma SpaceX.