Amerykańska flota jest coraz bliższa otrzymania swojego "Wielkiego Brata" oceanów świata, czyli wielkiego samolotu bezzałogowego MQ-4C Triton. Prototyp maszyny niedawno po raz pierwszy wzbił się w powietrze. Za kilka lat Tritony mają latać nad oceanami, zapewniając USA ciągłą kontrolę nad ruchem statków.

Starcia z policją, 70 rozbitych witryn sklepowych, grabieże, 61 zatrzymanych, kilkudziesięciu rannych - to bilans imprezy "Tanz Dich frei" (niem. wyzwól się przez taniec), która odbyła się w nocy z soboty na niedzielę w Bernie z udziałem około 10 tysięcy osób.

Niemcy zamówili w Stanach Zjednoczonych specjalistyczne systemy samoobrony, które mają zostać zainstalowane na dwóch samolotach służących Angeli Merkel. Urządzenia mają ochronić Airbusy A319CJ przed odpalanymi ręcznie rakietami przeciwlotniczymi.

Niemal tydzień po przejściu tornada w Oklahomie prezydent USA odwiedził zniszczone przez żywioł miasteczko Moore i obiecał dalszą pomoc w jego odbudowie. - Przybywam tu, by zapewnić was, że nie jesteście sami - powiedział Barack Obama na gruzach miejscowej szkoły.

Pocisk odpalony z terytorium południowego Libanu spadł na terytorium Izraela. Prawdopodobnie jest to dzieło wspierających Syrię bojówek, które mogą próbować wprowadzić w życie słowa o "odwecie" Damaszku za izraelskie naloty. Kilka godzin wcześniej rakiety poleciały z południowego Libanu na Bejrut.

Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski i były szef Parlamentu Europejskiego Pat Cox spotkali się w niedzielę w Charkowie ze skazaną na siedem lat więzienia byłą premier Ukrainy Julią Tymoszenko. Politykom została powierzona misja monitorowania procesów sądowych przedstawicieli opozycji na Ukrainie.

- Chcemy pracy, nie gejowskich małżeństw - wybrzmiało w niedzielę na ulicach Paryża z ust kilkuset tysięcy osób, które po raz kolejny demonstrują swój sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych. W kwietniu Francja stała się 14. krajem świata, który zalegalizował tego typu związki.

Japońskie linie lotnicze All Nippon Airways wznowiły w niedzielę komercyjne loty Boeingiem 787 Dreamliner. Maszyna pokonała trasę z lotniska New Chitose, niedaleko Sapporo w północnej Japonii do Tokio.

Syria jest "w zasadzie" gotowa wziąć udział w wielostronnych rozmowach planowanych na czerwiec w Genewie - potwierdził szef dyplomacji syryjskiej Walid el-Mualim. O tym, że Damaszek zgodził się na uczestnictwo w konferencji pokojowej w piątek informowało rosyjskie MSZ.

Papież Franciszek podczas niedzielnego spotkania z wiernymi w Watykanie wezwał ich do modlitwy o nawrócenie mafiosów. Wskazał, że to mafie stoją za zmuszaniem ludzi do niewolniczej pracy i prostytucji.

Michael Adebolajo, jeden ze sprawców brutalnego zabójstwa żołnierza w Londynie, planował przyłączenie się do radykalnego ugrupowania Al-Szabab w Somalii, ale został aresztowany w Kenii, osądzony i deportowany do Wlk. Brytanii - ujawnia "Sunday Telegraph". Drugi współsprawca dwa miesiące temu został zatrzymany przez policję i wypuszczony.