Sekretarz stanu USA John Kerry spotka się w najbliższy poniedziałek w Rzymie z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem - poinformował w piątek Departament Stanu USA. Rozmowy mają dotyczyć m. in. sytuacji na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie.

Ukraina wyraziła zadowolenie z przyjętej dzień wcześniej przez amerykański Kongres ustawy wzywającej prezydenta Baracka Obamę do zaostrzenia sankcji wobec Rosji i udzielenia Ukrainie pomocy wojskowej. Kijów apeluje, by UE nałożyła na Rosję nowe sankcje.

Lider głównego tureckiego ugrupowania opozycyjnego, Republikańskiej Partii Ludu (CHP) Kemal Kilicdaroglu oskarżył szefa państwa, Recepa Tayyipa Erdogana, przywódcę Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP), o "wprowadzanie reżimu prezydenckiego de facto".

Rosja skrytykowała uchwaloną przez obie izby Kongresu USA ustawę, która wzywa prezydenta Baracka Obamy do zaostrzenia sankcji wobec Rosji. - Kolejny raz w Waszyngtonie wysuwa się pod adresem Rosji bezpodstawne ogólnikowe oskarżenia - stwierdzono.