- Weteran piechoty morskiej, podejrzewany o zastrzelenie w poniedziałek sześciu osób, popełnił samobójstwo - poinformowała we wtorek prokurator okręgowy Risa Vetri Ferman. Zwłoki 35-letniego mężczyzny znaleziono niedaleko jego domu na przedmieściach Filadelfii.

- Konflikt zbrojny na wschodzie Ukrainy zostanie uregulowany wyłącznie środkami pokojowymi - zapewnił we wtorek ukraiński prezydent Petro Poroszenko, występując w Kijowie na wspólnej konferencji prasowej z szefową dyplomacji UE Federicą Mogherini.

Rosyjskie wojsko przeprowadziło w tajemnicy manewry w Kaliningradzie. Do eksklawy przerzucono brygadę powietrznodesantową i brygadę rakiet balistycznych Iskander. Miało to być sprawdzenie gotowości wojsk Zachodniego Okręgu Wojskowego. Rosyjska telewizja państwowa wyraziła przekonanie, że wywiad NATO nic nie zauważył. Jednak dokładnie w czasie ćwiczeń Litwa informowała o wzmożonej aktywności Rosjan w Kaliningradzie i podniosła gotowość sił zbrojnych.

W eksplozji dwóch samochodów pułapek, do której doszło we wtorek na północ od stolicy Jemenu, Sany, zginęło 25 osób, w tym 15 dzieci podróżujących autobusem szkolnym. Do zamachu doszło niedaleko miejsca, w którym odbywało się zgromadzenie szyickich rebeliantów.

Pakistańskie władze potwierdziły śmierć 141 osób, w tym 132 uczniów. We wtorek talibowie zaatakowali w garnizonowej szkole w Peszawarze (północny Pakistan), na oślep strzelając do uczniów. Wojsko w prawie dziewięciogodzinnym oblężeniu zabiło wszystkich terrorystów. Po masakrze w Pakistanie wprowadzono trzydniową żałobę narodową. Z całego świata do Islamabadu popłynęły kondolencje.

Przywódca wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej Czeczenii Ramzan Kadyrow zirytował się faktem, że w Kijowie wszczęto wobec niego postępowanie karne w związku z udziałem czeczeńskich ochotników w wojnie w Donbasie. - Wystąpię do prezydenta Rosji z prośbą o zgodę na zrezygnowanie z mojego stanowiska - oznajmił Kadyrow. Jak zadeklarował, chce jechać na wschodnią Ukrainę walczyć.

Wokół sprawy rzekomego świetnie uplasowanego agenta FSB w estońskiej służbie bezpieczeństwa rozgorzała wojna informacyjna. Wraca też stary spór o miejsce byłych funkcjonariuszy sowieckiej bezpieki. Ostateczna ocena autentyczności informacji podanych w filmowym materiale NTV będzie trudna i długotrwała. Takich wątpliwości nie ma, jeśli chodzi o polityczną ocenę rosyjskiego ruchu.

ONZ, Stany Zjednoczone, Francja i Polska potępiły wtorkowy zamach terrorystyczny talibów na pakistańską szkołę w Peszawarze, w którym zginęło co najmniej 130 osób, w tym 100 dzieci. Akt terroru określono mianem "przerażającego" i "potwornego".

Niemiecki sąd zarządził autopsję zwłok zmarłego w sobotę posła, który był znany ze zdecydowanej krytyki Władimira Putina i popierał ostre sankcje wobec Rosji. Andreas Schockenhoff zmarł niespodziewanie w wieku 57 lat. Prokuratura chce ustalić dokładną przyczynę śmierci, aby "rozwiać wszelkie wątpliwości".

Po ataku kawiarnię w centrum Sydney miejscowi muzułmanie zaczęli obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Obawę spotęgowała historia muzułmanki, którą nieznany mężczyzna zastraszał w metrze z powodów rasowych. Całą sytuację na Twitterze opisała internautka, rozpoczynając tym samym akcję #illridewithyou (ang. pojadę z tobą).

Jeb Bush, młodszy brat George'a W. Busha, zaczyna poważnie myśleć o tym, by zostać trzecim Bushem na stanowisku prezydenta USA. O tym, że zastanowi się nad ubieganiem się o fotel w Waszyngtonie, zdecydował po długich rozmowach z żoną. Mając przed sobą indyka w dzień Święta Dziękczynienia, oboje zastanawiali się bowiem nad "przyszłością narodu" i najwyraźniej uznali, że Jeb może mu pomóc.