W 2050 r. odporność na antybiotyki może być powodem śmierci aż dziesięciu milionów osób i może doprowadzić do zmniejszenia światowego PKB o 2-3,5 proc. - ostrzega komisja ekspertów powołana przez brytyjski rząd. Ma to być najczęstszy powód śmierci na świecie. Większością ofiar mają być mieszkańcy Afryki i Azji.

Po ataku na kawiarnię w Sydney, Australijczycy postanowili wziąć w obronę muzułmanów mieszkających w kraju. Aby uchronić ich przed ewentualnymi aktami zemsty, w internecie oferują im swoje towarzystwo we wspólnym dotarciu do bezpiecznego miejsca.

Bez fanfar indyjski przemysł zbrojeniowy dokonał znaczącego postępu w bardzo ważnym programie. W poniedziałek rano w morze wyszedł atomowy okręt podwodny INS Arihant. To pierwsza indyjska jednostka tego rodzaju, z którą lokalny przemysł zbrojeniowy dosłownie "męczy się" już od dekady.

Minister spraw zagranicznych Rosji oświadczył, że jego kraj jako jedyny opowiada się za pozostaniem Donbasu w składzie Ukrainy. Siergiej Ławrow również nie wykluczył, że Rosja rozmieści broń jądrową na Krymie oderwanym w marcu od Ukrainy.

Władze Szwecji i Danii wezwały ambasadorów Rosji, by zaprotestować przeciwko incydentowi z rosyjskim samolotem wojskowym, który - jak podał Sztokholm - lecąc z wyłączonym transponderem, znalazł się za blisko szwedzkiego samolotu pasażerskiego.

Uzbrojony mężczyzna, który przetrzymywał zakładników w kawiarni w Sydney, był irańskim uchodźcą, który został oskarżony o napaści na tle seksualnym oraz skazany za wysyłanie nienawistnych listów do rodzin żołnierzy poległych za granicą. Irańczyk został zabity przez policję, po tym jak pierwszy otworzył ogień do zakładników.

Przetrzymywana w moskiewskim areszcie ukraińska nawigatorka Nadia Sawczenko ogłosiła głodówkę - poinformował adwokat ukraińskiej deputowanej Mark Feygin. Sawczenko protestuje przeciwko brakowi dostępu do opieki medycznej.