Politycy w Moskwie coraz częściej krytykują akcje protestacyjne w Armenii, uzależnionej gospodarczo od Rosji. Wiceprzewodniczący komisji ds. narodowościowych w Dumie Walerij Raszkin zaproponował władzom w Erywaniu, by "wyrzuciły ambasadora USA za podżeganie do protestu". W Erywaniu manifestanci ponownie wyszli na ulice, domagając się obniżek cen prądu. Szef ormiańskiej spółki energetycznej udał się na konsultację do Rosji. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Kierowcy taksówek zablokowali w czwartek rano dojazd do trzech terminali paryskiego lotniska Roissy, powodując utrudnienia w ruchu w niektórych dzielnicach stolicy Francji. Kilkadziesiąt taksówek zatamowało także ruch w rejonie dworca kolejowego Gare du Nord.

Kolejne zatrzymanie w sprawie ucieczki dwóch groźnych skazańców z więzienia Clinton w stanie Nowy Jork. 57-letni strażnik więzienny Gene Palmer usłyszał w środę zarzuty popełnienia trzech przestępstw i jednego wykroczenia. Miał przekazać co najmniej jednemu z więźniów narzędzia, które prawdopodobnie wykorzystali w ucieczce - przekazała CNN osoba zbliżona do śledztwa. Zbiegowie pozostają na wolności od ponad dwóch tygodni.

Królowa Elżbieta II od wtorku przebywa z wizytą w Niemczech. Podczas spotkania z prezydencką parą Gaucków dostała kłopotliwy prezent. Otrzymała obraz, który ma przedstawiać ją jako małą dziewczynkę w zabawie z ojcem. Brytyjska monarchini skwitowała prezent pytaniem: "Czy to ma być mój ojciec?". Materiał "Faktów z zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat.

Bobbi Kristina Brown, jedyne dziecko i spadkobierczyni majątku Whitney Houston, została przeniesiona ze szpitala do hospicjum - poinformowała rodzina. Tego samego dnia jej były chłopak został oskarżony o używanie wobec niej przemocy oraz kradzież. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Sekretarz stanu John Kerry zapewnił w środę, że służby specjalne USA nie podsłuchiwały rozmów prezydenta Francji Francois Hollande'a, ani innych przedstawicieli władz tego kraju. Podkreślił jednocześnie, że Waszyngton nie szpieguje "przyjaciół".

Francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło ustawę zezwalającą na inwigilację osób podejrzanych o terroryzm. Przeciw jej projektowi protestowały organizacje walczące o ochronę danych osobowych i prawo do prywatności.

Gdy jedni leniwie opalają się na plaży inni na tę plażę wychodzą z morza, uciekając przed śmiercią. Grecka fala uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu - czyli szokująco kontrastowe widoki, których wcześniej tam nie było i których na pewno nikt nie reklamuje w wakacyjnych folderach. Turyści - także z Polski - przed przyjazdem na grecką wyspę Kos sprawdzają nie tylko prognozę pogody i kurs euro, ale też dane o tym - ilu można tam spotkać nielegalnych imigrantów, którzy drogą morską zdołali uciec od wojny lub głodu w swoich krajach. Potrzebują pomocy, na którą jednak ani Grecja ani zresztą cała Europa nie ma specjalnie pomysłu.

Polska może się okazać portem docelowym dla syryjskich chrześcijan. W kampanijnym ferworze nieco umknęła ta informacja, ale jest już zgoda rządu na przyjęcie 60 rodzin z Syrii - ogarniętej wyjątkowo brutalną wojną domową, na której islamscy terroryści też odcisnęli swoje piętno. Państwo polskie daje zgodę a pieniądze i konkretną pomoc chrześcijańscy uchodźcy dostaną od prywatnych osób i firm oraz kościelnych parafii. Łącznikiem i koordynatora tej całej akcji jest Polka syryjskiego pochodzenia.