Latający szpieg Rosjan nad Morzem Czarnym. Turcy zaalarmowani

Myśliwce F-16 zostały poderwane w powietrze w trybie alarmowym, po tym jak rosyjski samolot rozpoznawczy zbliżył się do tureckiej granicy. Ił-20 przeleciał niemal wzdłuż całego tureckiego wybrzeża Morza Czarnego. Nie naruszył przy tym granicy.

Putin pokazał się przed kamerami. "Bez plotek byłoby nudno"

Po okresie ciszy i odkładania spotkań Władimir Putin pokazał się publicznie podczas spotkania z prezydentem Kirgistanu w Sankt Petersburgu. Skończył tym samym wielodniowy okres spekulacji co do stanu jego zdrowia. Różne domysły na ten temat skwitował: - Bez plotek byłoby nudno.

Rok po aneksji Krymu. "To była spontaniczna reakcja bardzo zdenerwowanego człowieka"

U nas jest takie przekonanie, że to wszystko było zaplanowane. Otóż nie. Tak naprawdę to była spontaniczna reakcja bardzo zdenerwowanego człowieka, któremu walił się pewien plan - powiedział o aneksji Krymu we "Wstajesz i wiesz" były charge d'affairs RP w Rosji Wiktor Ross. Rok temu na półwyspie odbyło się "referendum", w którego wyniku został on anektowany przez Moskwę.

"Mam przeczucie, że mój pontyfikat będzie krótki"

W obszernym wywiadzie dla meksykańskiej stacji Televisa papież Franciszek zdradził, że nie sądzi, by zostało mu wiele czasu na tronie Piotrowym. Jak dodał, ma przeczucie, że jego pontyfikat będzie trwał "cztery, pięć lat". - Dwa już minęły - zauważył papież. Nie sprecyzował, co miał na myśli. Decyzję swojego poprzednika, Benedykta XVI, o przejściu na emeryturę nazwał "bardzo odważną".

MSZ odpowiada Putinowi. "Element wojny propagandowo-informacyjnej"

- W doniesieniach, że bojownicy Majdanu byli szkoleni w Polsce nie ma ziarna prawdy - oznajmił rzecznik polskiego MSZ. To reakcja na twierdzenia Władimira Putina, zawarte w filmie dokumentalnym "Krym. Droga do ojczyzny". Według Marcina Wojciechowskiego, słowa rosyjskiego prezydenta to "wyłącznie element wojny propagandowo-informacyjnej".

Schetyna: Polska jest bezpieczna. Nie była w ZSRR

Polska jest bezpieczna, bo nie była w ZSRR - uważa szef MSZ Grzegorz Schetyna. Jak mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", "Polska musi być traktowana przez Rosję jako podmiotowy kraj Unii Europejskiej i NATO".

Najważniejsza flota Rosji rusza w morze. "Trzeba zwiększyć możliwości"

Prezydent Władimir Putin nakazał pełną gotowość Flocie Północnej oraz wojskom powietrznodesantowym w ramach niezapowiedzianych ćwiczeń. W niezapowiedzianych manewrach ma wziąć udział 40 tysięcy żołnierzy i 41 okrętów, w tym 15 podwodnych. Minister obrony Rosji stwierdził równocześnie, że "nowe zagrożenia" wymagają "zwiększonych możliwości militarnych".

Rok temu Krym "zdecydował o powrocie do Rosji"

Rok temu, 16 marca 2014 r., na Krymie odbyło się referendum, które posłużyło za formalny pretekst do oderwania półwyspu od Ukrainy i przyłączenia go do Rosji. Zachód i Kijów potępiają aneksję jako złamanie prawa międzynarodowego, Moskwa przedstawia ją jako sprawiedliwość dziejową.

Chiny gwałtownie zwiększają sprzedaż uzbrojenia. Problem dla Rosji

Tylko pięć państw odpowiada za 74 procent globalnego handlu uzbrojeniem. Jak wynika z najnowszego raportu SIPRI, świat zbrojną USA, Rosja, Chiny, Niemcy i Francja. Istotną zmianą jest gwałtowny wzrost produkcji chińskich fabryk. W latach 2010-14 w porównaniu do 2005-09, Chiny wyeksportowały 143 procent więcej uzbrojenia. Jednocześnie Chińczycy coraz mniej kupują za granicą, co jest problemem dla Rosji, która jest ich głównym dostawcą.

Grobowiec Saddama Husajna zrównany z ziemią

Grobowiec dyktatora Iraku Saddama Husajna w wiosce Al-Audża w północnym Iraku został niemal całkowicie zrównany z ziemią w wyniku walk między siłami irackimi a dżihadystami z Państwa Islamskiego.

Parada w Dzień Świętego Patryka także z organizacjami gejowskim

Po raz pierwszy w 114-letniej historii bostońskiej parady w Dzień Świętego Patryka działacze na rzecz praw gejów przemaszerowali w niedzielnym pochodzie z okazji tego irlandzkiego święta. Nieśli ze sobą tęczowy baner - pisze Reuters. Wszystko po tym, jak organizatorzy znieśli wieloletni zakaz.

Ferguson w żałobie, podejrzany o strzały do policjantów zatrzymany

20-letni mężczyzna podejrzany o ubiegłotygodniową napaść na policjantów podczas protestów w mieście Ferguson w Missouri został w niedzielę aresztowany i oskarżony. Podczas manifestacji po dymisji szefa policji w tym mieście postrzeleni zostali dwaj policjanci. Podejrzany Jeffrey Williams przyznał się do otwarcia ognia i tego, że przebywał wówczas w strefie wydarzeń - powiedział prokurator Robert McCulloch na konferencji prasowej.

Obchody końca wojny w Rosji? Tusk: dostałem zaproszenie, nie jadę

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk pytany, czy pojedzie na obchody 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej do Moskwy 9 maja, odpowiada: Zaproszenie dostałem. Nie pojadę. Z udziału w uroczystości zrezygnowali już m. in. kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Szefowa dyplomacji UE odwiedzi Kubę

Kierująca polityką zagraniczną Unii Europejskiej Federica Mogherini złoży w dniach 23-24 marca wizytę w Hawanie. Będzie to pierwsza od lat oficjalna wizyta unijnej osobistości tak wysokiego szczebla na Kubie.

Putin ma problemy z plecami? Kolejne spekulacje

Prezydent Rosji Władimir Putin, który nie pojawił się publicznie od 5 marca, cierpi na problemy z kręgosłupem i znajduje się pod opieką wiedeńskiego ortopedy - podał austriacki dziennik "Kurier", nie zdradzając swych źródeł.

Papież: świat stara się ukryć prześladowania chrześcijan

Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że świat stara się ukryć prześladowania chrześcijan. Podczas spotkania z wiernymi mówił o dwóch zamachach bombowych przed kościołami we wschodnim Pakistanie, w których zginęło co najmniej 15 osób.

215 518 zabitych. Krwawy bilans wojny, o której świat zapomniał

Wojna w Syrii pochłonęła już ponad 215 tysięcy istnień ludzkich - informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka w niedzielę, kiedy mija czwarta rocznica wybuchu rewolty przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. Ponad pięć tysięcy ludzi zginęło tylko w lutym.