Okręt wojenny Singapuru zlokalizował kadłub samolotu AirAsia, który dwa tygodnie temu spadł do Morza Jawajskiego z 162 osobami na pokładzie - poinformował singapurski minister obrony Ng Eng Hen. Wcześniej wyłowiono dwie "czarne skrzynki".

Dieudonne M'Bala M'Bala został w środę aresztowany w Paryżu w ramach śledztwa ws. "pochwały terroryzmu" - poinformowały źródła sądowe. Do zatrzymania kontrowersyjnego francuskiego komika doszło tydzień po zamachach terrorystycznych w Paryżu, w których zginęło 17 osób.

Prezydent Włoch Giorgio Napolitano ustąpił w środę ze stanowiska. O swej zapowiadanej wcześniej dymisji 89-letni szef państwa zawiadomił w liście wystosowanym do obu izb parlamentu - Senatu i Izby Deputowanych oraz rządu Matteo Renziego. Rozpoczynają się poszukiwania jego następcy.

Były barman z klubu country, do którego uczęszczał spiker Izby Reprezentantów John Boehner, został aresztowany pod zarzutem chęci otrucia republikanina. Barman uważa Boehnera "za diabła odpowiedzialnego za epidemię wirusa ebola", w samym sobie widzi zaś Jezusa Chrystusa.

Po ostrzelaniu przez separatystów autobusu na wschodniej Ukrainie, w którym zginęło 12 cywilów, w mediach społecznościowych pojawił się hashtag #JeSuisVolnovaha (Jestem Wołnowacha). Jest on wzorowany na #JeSuisCharlie (Jestem Charlie), poprzez który ludzie solidaryzowali się z zaatakowaną przez zamachowców Francją. Obywatele Ukrainy chcą tym samym zwrócić uwagę świata na trwający od dawna konflikt, w którym giną cywile.