Ostatni z trzech policjantów, którym postawiono zarzuty w sprawie nieprawidłowości w śledztwie dotyczącym sprawy Krzysztofa Olewnika - Maciej L. - odmówił złożenia zeznań. Wcześniej zrobili to Henryk S. i Remigiusz M. Przed komisją, w czwartek, zeznawał tylko Marek Kozanecki, policjant z grupy dochodzeniowo-śledczej, który jest wolny od prokuratorskich zarzutów.

Nie była pijana, bo wypiła tylko jedno piwo. Na policjanta nie rzuciła się z pięściami, tylko "porysowała" mu koszulę. Poza tym jest w ciąży, czuje się zaszczuta i dlatego wyjeżdża z kraju. Anna Cugier-Kotka przedstawia swoją wersję wydarzeń z gmachu sądu, kiedy to - według mediów - miała znieważać funkcjonariuszy: - Tylko się broniłam. Miałam do tego prawo - mówi.

Mieszkańcy wieżowców na łódzkim Widzewie są przerażeni. Powodem ich strachu są szczury, które zaatakowały ich bloki. Doszło nawet do tego, że mało kto ma odwagę podejść do zsypu ze śmieciami. Administracja apeluje o czystość, a lokatorzy bloków o pomoc.

Lekarz znanego producenta filmowego Lwa R. nie utrudniał świadomie postępowania wobec swojego pacjenta, ale kłamliwie zdiagnozował zbyt wysokie ciśnienie u R. i wystawił mu zwolnienie - orzekł warszawski sąd rejonowy. Za "poświadczenie nieprawdy" Sławomir R. musi zapłacić jednak grzywnę.

Były ambasador Egiptu w Polsce zamieszany w aferę korupcyjną - twierdzi stołeczna policja. Dyplomata miał wiedzieć i przyzwolić na zakup działki pod budowę przez ambasadę Egiptu po zawyżonej cenie. W transakcji pośredniczyli dwaj stołeczni prawnicy - obaj są już w rękach policji.

Otwierasz drzwi, wsiadasz do samochodu, zapinasz pasy bezpieczeństwa i przekręcasz kluczyk w stacyjce - taki scenariusz codziennie realizują miliony Polaków. I nic się nie zmieni. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że nakaz zapinania pasów jest zgodny z konstytucją. Autorzy skargi przekonywali, że obowiązek ten "narusza ludzką godność".

Słupscy policjanci zatrzymali trzy kobiety podejrzane o brutalne pobicie swojej koleżanki. Młode kobiety w nocy przyszły do jej mieszkania. W pewnym momencie zaczęły ją bić, kopać a nawet dusić. Wszystko z zazdrości o chłopaka jednej z nich. Na katowanie matki musiał patrzeć jej 8-letni syn.

CBA nie będzie uznane za pokrzywdzonego w śledztwie w aferze przeciekowej ze swojej akcji w resorcie rolnictwa w 2007 roku - postanowiła Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Taki wniosek złożył szef Biura Mariusz Kamiński. Decyzja prokuratury oznacza, że CBA nie dostanie wglądu do akt sprawy. - Jesteśmy zaskoczeni i rozczarowani - oświadczył Temistokles Brodowski, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Pościg za dwoma motocyklistami na krajowej 8. Jednemu udało się uciec policji. U drugiego w plecaku policjanci znaleźli ponad 900 paczek "lewych" papierosów. Obaj piraci podczas ucieczki jechali blisko 200 km/h.

- Ten wynik jest imponujący - oświadczył Donald Tusk, komentując wyniki najnowszego sondażu, z którego wynika, że w walce o fotel prezydencki zdecydowaną faworytką jest Jolanta Kwaśniewska. Premier uznał, że "jest to optymistyczny sygnał" na to, że coraz większa jest obecność kobiet w życiu publicznym. - Chociaż ja płci nie zmienię - zastrzegł Tusk.

PiS nie będzie czekało na to, by premier "na poważnie" zajął się zarzutami wobec swojego rzecznika. Zresztą w skuteczną reakcję Donalda Tuska posłowie nie wierzą i dlatego złożyli już doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Pawła Grasia. Chodzi o jego powiązania ze spółką Agemark. - Rzecznik naruszył prawo, a cała sytuacja jest komiczna - ocenia Mariusz Błaszczak z PiS.

- Lech Kaczyński wyraził żal, że nowelizacja budżetu na 2009 r. jest spóźniona - mówił Piotr Kownacki po spotkaniu Kaczyński-Tusk. - Gdyby została ona wcześniej przeprowadzona, mogłaby zawierać elementy służące zwiększeniu popytu, a w konsekwencji rozkręcające gospodarkę i osłabiające zastój gospodarczy - relacjonował słowa prezydenta Kownacki.

Jeśli zysk Narodowego Banku Polskiego trafi do budżetu państwa, to w 2010 r. uda się uniknąć podwyżki podatków. Ale do tego potrzebna jest współpraca prezydenta - powiedział po spotkaniu z Lechem Kaczyńskim premier Donald Tusk. Dodał, że prezydent był otwarty, a rozmowa merytoryczna.

Trzydziestu najlepszych z PiS-u zostanie wysłanych na specjalne szkolenie medialne w sierpniu. Czy wśród nich znajdzie się prezes partii Jarosław Kaczyński? - Prezes Jarosław Kaczyński to nie jest człowiek, który nie potrafi się uczyć - powiedział w "Poranku TVN 24" poseł Adam Hofman z PiS.

Gdy w Polsce między Ministerstwem Zdrowia a Naczelną Radą Lekarską trwa spór o stosowanie przez lekarzy homeopatii, Szwajcarzy wpisali refundację medycyny niekonwencjonalnej do swojej konstytucji.

Eurodeputowany PiS Michał Kamiński szefem PE? Funkcji może być pewien, bo frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, której został oficjalnym kandydatem, przysługuje jedno z 14 takich stanowisk.

To nie moja bajka. Świetnie się czuję w tym miejscu, w którym jestem. A mężowi mogę zrobić inną niespodziankę, np. chłodnik - powiedziała w TVN24 Jolanta Kwaśniewska, zdecydowanie wykluczając swój start w wyborach prezydenckich. Wyniki sondaży, które w drugiej turze dają jej przewagę na Donaldem Tuskiem podsumowała krótko: - Przesympatyczne zaskoczenie in plus.