W Warszawie pojawił się nieoczekiwany gość. Do Ursusa przywędrował bowiem sam łoś, a właściwie samica łosia, czyli klępa. Zwierzę chodziło po torach kolejowych, ale na szczęście zostało w porę dostrzeżone i zagonione w bezpieczne miejsce.

Decyzję o ewentualnym starcie w wyborach ogłoszę jesienią - powiedział Andrzej Olechowski. I jednocześnie zadeklarował, że chciałby znieść "beznadziejne podziały" wśród Polaków. On sam, jak przyznał, został w efekcie tego nazwany "masońskim bazyliszkiem".

Wypowiadający się na tematy ekonomiczne minister Sławomir Nowak zaczyna budzić moje przerażenie. Bo to co mówi jest wyjątkowo dziwne - stwierdziła posłanka PiS Aleksandra Natalli-Świat. Odniosła się w ten sposób do słów polityka PO, który w TVN24 oznajmił, że jeśli NBP nie będzie chciał oddać zysku, to odbiorą mu go siłą.

Wystawa "The Bodies..." nie daje spokoju warszawskiej prokuraturze. Już po raz trzeci rozpocznie postępowanie, które tym razem ma wyjaśnić, czy w warszawskim centrum handlowym nie pokazywano ciał osób skazanych na śmierć w Chinach.

Najpierw kierowca stracił panowanie nad cysterną, potem zderzył się z innym samochodem i wjechał w budynek. - Nikomu z domowników nic się nie stało, bo wszyscy spali, a cysterna wjechała do łazienki - relacjonowała Joanna Wrzesińska z inowrocławskiej policji. - Metr w lewo i byłaby tragedia. To prawdziwy cud - dodawął pan Marcin, mieszkaniec domu.

Podlascy strażacy jako pierwsi w Polsce chcą mieć bezzałogowy samolot z kamerą termowizyjną i GPS. Komenda Wojewódzka ogłosiła właśnie przetarg na "statek powietrzny bezpilotowy z zestawem do transmisji obrazu strefy zagrożeń". Do podlaskich strażaków ma trafić już pod koniec roku.

Wszystkie kąpieliska nad Zalewem Zegrzyńskim zostały zamknięte. Sztuczny zbiornik, stworzony by przynieść ulgę w upały mieszkańcom Warszawy, wypełniony jest ławicami śniętych ryb.

Rząd broni stanowiska, że NBP uzyska w tym roku kilkanaście miliardów złotych zysku. Zdaniem Sławomira Nowaka, pieniądze może ukryć "dokonując księgowego szachu-machu". Rząd na fortele Sławomira Skrzypka ma jednak rozwiązanie: - Będziemy chcieli wymóc ustawowo przekazanie nam tych pieniędzy. Dokładnie po to jest nam potrzebny prezydent - mówił polityk PO.

Jeśli premier Donald Tusk zaproponowałaby podniesienie podatków, Platforma Obywatelska straciłaby bardzo wielu wyborców. Zyskałaby natomiast opozycja: PiS i SLD - pisze "Gazeta Wyborcza".

Według sondażu GfK Polonia, w ostatnich dwóch tygodniach poparcie dla PiS mocno spadło - z 26 do 18 procent. Platforma ma w tym samym badaniu aż 55 proc. poparcia. - PO jest tradycyjnie przeszacowana, ale jej pozycja numer jeden jest niezagrożona - oceniają politolodzy.

Szef Stronnictwa Demokratycznego nie próżnuje. Paweł Piskorski robi podchody pod jak najwięcej znanych politycznych nazwisk. Na czele jego listy życzeń znajduje się Aleksander Kwaśniewski - pisze "Dziennik".

Sposób na kryzys w polityce nad Wisłą? Do gry musi wkroczyć płeć piękna. Większość kobiet i mężczyzn jest za parytetem dla kobiet na listach wyborczych - takie zaskakujące wnioski wynikają z sondażu przeprowadzonego dla "Gazety Wyborczej".

Tragicznie zakończył się wypadek samochodu w Łodzi. Auto wypadło z jezdni i roztrzaskało się o słup. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosły dwie osoby.

- Gdybym był bardzo złośliwy to powiedziałbym: jaki premier, taki rzecznik - tak Joachim Brudziński podsumował burzę nad głową Pawla Grasia i zarzuty pod jego adresem. Poseł PiS był dla rzecznika bezwzględny, kilkakrotnie nazywając go "dozorcą" i "cieciem". - Nie chcę go ośmieszać, bo ośmieszył się sam - zaznaczał przekornie. - Strzelacie kulą w płot - bronił kolegi Andrzej Halicki z PO.

Bodgan Gasiński, który swego czasu poinformował Andrzeja Leppera o lądowaniu talibów we wsi Klewki pod Olsztynem został zatrzymany przez policję. Gasiński okradał hotele i pensjonaty podając się za reportera "Faktów" TVN Jacka Gasińskiego.

Dlaczego w sondażu prezydenckim PBS DGA Jolanta Kwaśniewska wygrywa z Donaldem Tuskiem? Według Grzegorza Schetyny wcale nie dlatego, że Polacy coraz gorzej oceniają rządy premiera, ale z powodu "tęsknoty za normalnością". - To takie wskazanie na nie-politykę i żółta kartka dla wszystkich polityków - mówił w "Kropce nad i".

Oskarżany o molestowanie seksualne zawodniczek oraz psychicznie i fizycznie znęcanie się nad nimi trener siatkówki opuścił areszt. Od tej decyzji odwołała się prokuratura.

Premier usiłuje dzielić się odpowiedzialnością z prezydentem za stan finansów publicznych i podwyższanie podatków - oświadczył w "Faktach po Faktach" Piotr Kownacki, szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Prezydencki minister podkreślił, że Donald Tusk stara się stworzyć wrażenie, że prezydent również ma wpływ na kształtowanie polityki gospodarczej.

Kto zdecyduje o tym, czy do TVP zapuka kurator? Minister skarbu Aleksander Grad stosowny wniosek już złożył. Teraz sąd rodzinny musi go rozpatrzyć. Dziś wiadomo tylko dwie rzeczy - po pierwsze, że nie zrobi tego szybko, a po drugie o to, czy do TVP ma wysłać kuratora zapyta... samego Piotra Farfała. Sąd nie musiał tego robić.

Budynek przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, w którym znajduje się m.in. siedziba PiS, pozostanie w rękach spółki Metropol NH. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił dziś pozew prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która domagała się wydania nieruchomości. Miasto zapowiada apelację.