Nawet do 8 lat więzienia grozi zatrzymanemu przez CBA krakowskiemu hematologowi Jackowi D. Według śledczych mężczyzna przyjmował od pacjentów łapówki. Lekarz nie przyznaje się do winy.

Osoby skazane prawomocnym wyrokiem nie będą mogły kandydować do parlamentu - zdecydowali w środę senatorowie, przyjmując nowelizację konstytucji. Wcześniej zrobił to Sejm.

Finanse TVP są w rozkładzie, zwolnienie 500 osób nie wystarczy, trzeba szukać dalszych cięć - i na pensjach, i programie. Taki komunikat swoim dyrektorom przekazał szef TVP Piotr Farfał - donosi "Dziennik".

Ministerstwo Finansów nie potrafi ściągnąć do państwowej kasy należnych milionów, a kolejne marnuje - wynika z raportu NIK. Kontrolerzy - po sprawdzeniu wykonania budżetu resortu - nakazali ministrowi Jackowi Rostowskiemu zrobić z tym porządek. - pisze "Dziennik".

Gdy najwyraźniej nadpobudliwy 19-latek kopał pewnej nocy bankomat w Zduńskiej Woli, nie spodziewał się, że za swój wybryk będzie musiał słono zapłacić.

Afera Kammelgate wkroczyła w nową fazę. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie jednego z jej bohaterów, informuje "Puls Biznesu".

Co ma wspólnego lotnicza katastrofa, w której giną ludzie, ze skręconą kostką spadochroniarza? Obie sprawy musi rozpatrzyć Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Najprawdopodobniej wczesną jesienią zostanie zamknięte śledztwo w sprawie Petera V., czyli afery tzw. tajnych kont lewicy, twierdzi "Rzeczpospolita". Prokuraturze nie udało się zebrać dowodów na to, że znani politycy ukrywali pieniądze w Szwajcarii.

Warszawa nie ma ostatnio szczęścia do pogody. Po poniedziałkowej powodzi w centrum miasta, we wtorek wieczorem dwie dzielnice przez około godzinę nie miały prądu. Informację otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Już za kilka godzin Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnie, czy ocena z religii może być wliczana do średniej, czy to wydane w 2007 roku rozporządzenie MEN narusza konstytucję. Pomysłodawca rozporządzenia - były minister edukacji Roman Giertych - jest pewien, że jego pomysł jest zgodny z prawem.

Od dwóch lat Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia obchodziliśmy z wielką pompą - paradą w centrum stolicy. W tym roku jednak niczego podobnego nie zobaczymy, informuje "Gazeta Wyborcza". Dlaczego?

Kiedy jedno mówiło, drugie kręciło głową. Jedno zapewniało, drugie zaprzeczało. Tak wyglądała rozmowa Sebastiana Karpiniuka (PO) i Marzeny Wróbel (PiS) w programie "24 godziny". Było zatem dokładnie tak, jak na posiedzeniu komisji ds. nacisków. Zdziwiłby się jednak ten, kto uważa, że jej członkom kłótnie nic nie dają. Posłowi PO przesłuchanie Konrada Kornatowskiego dało np. pewność, że nie było żadnej afery gruntowej.

Ta wypowiedź była głupia i niepotrzebna - mówi Joachim Brudziński, poseł PiS komentując słowa partyjnej koleżanki Nelli Rokity. Kilka dni temu podczas rozmowy z Moniką Olejnik w "Kropce nad i" w TVN24 posłanka PiS stwierdziła, że bezpłodność nie jest chorobą.

Według prokuratorów decyzje byłego zarządu Rafinerii Trzebinia doprowadziły do tego, że Skarb Państwa stracił ponad 450 milionów złotych. Mieli wyłudzać i oszukiwać na podatkach. Teraz staną przed sądem. Śledczy przesłali właśnie tam akt oskarżenia. - Wreszcie. Oczekiwałem tego, bo przez trzy lata nie miałem możliwości ustosunkowania się do tych absurdalnych zarzutów - mówi w rozmowie z tvn24.pl były prezes Rafinerii.

1,5 tys. pracowników zakładów mięsnych JBB w Łysych w woj. mazowieckim z niepewnością patrzy w przyszłość po pożarze, który wybuchł nagle i strawił ich zakład pracy. Właściciel deklaruje odbudowę przedsiębiorstwa, a wójt Łysych go wspiera: - Proszę władze o dobrą wolę pomocy dla pracodawcy, żeby odrodził się jak feniks z popiołów.

Około 17.30 zakończyło się przesłuchanie byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego przed komisją śledczą ds. nacisków w związku z przeciekiem z akcji CBA w resorcie rolnictwa. Przesłuchanie było długie i emocjonujące - posłowie zażarcie się kłócili, padały oskarżenia.

Kancelaria Prezydenta oszczędza i daje małego prztyczka w nos rządowi. Piotr Kownacki na prośbę ministra Jacka Rostowskiego pokornie znalazł właśnie 4,5 mln zł oszczędności w budżecie kancelarii. Razem z pokaźną sumą pieniędzy nie stracił jednak złośliwości i skrupulatnie wyliczył, że gdyby rząd wypracował podobny procent oszczędności zaoszczędziłby dziewięć miliardów złotych.

Wraz z wizją rozpoczynających się wakacji, Polakom poprawiły się nastroje - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Jednak i tak ponad połowa ankietowanych 56 proc. sądzi, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku. Co trzeci badany jest przeciwnego zdania.

Wyrok niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego, który uznał Traktat lizboński za zgodny z tamtejszą konstytucją, zbliżył do siebie PO i PiS. Przedstawiciele obu partii zgodnie podkreślają, że dziś traktat jest bliżej wejścia w życie niż wczoraj. Prawo i Sprawiedliwość w decyzji Niemców znajduje jednak także argument na słuszność swoich racji ws. podziału kompetencji prezydenta i premiera.