- Wysiłek edukacyjny Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau i innych placówek tego typu powinien koncentrować się przede wszystkim na walce z biernością ludzi - przekonuje dyrektor muzeum Piotr Cywiński.

Skarb państwa ma szansę odzyskać pierwsze duże pieniądze związane z tzw. sprawą Wieczerzaka. Ruszył proces Janusza K. Tajemniczy inwalida jest oskarżony o "wypranie" prawie 25 mln zł, które mogły wyciec z PZU Życie - pisze "Puls Biznesu".

Działał w Solidarności, ale siłą wcielono go do ZOMO. Kiedy nie wykonał rozkazu pacyfikacji w kopalni Wujek, został skazany na rok więzienia. Dzisiaj o jego dobre imię upomniał się rzecznik praw obywatelskich - pisze "Życie Warszawy".

Droga była całkowicie zablokowana przez ponad dwie godziny. Wypadek miał miejsce w miejscowości Wyrzysk w Wielkopolsce. Ciężarówka uderzyła w budynek mieszkalny. Na szczęście nikt nie zginął.

Przed godziną 21 w poniedziałek jeszcze jedna z sześciu głodujących pielęgniarek została przewieziona do szpitala. Wcześniej w szpitalu spędziła już klika godzin Anna Juszczak z Kalisza, która zasłabła w "białym miasteczku". Obie rozpoczęły głodówkę jeszcze w poprzednim tygodniu.

Bogusław Bagsik znany z afery Art-B zorganizował miesiąc temu w katowickim Spodku galę boksu zawodowego, ale do dzisiaj nie zapłacił m.in. Andrzejowi Gołocie i Tomaszowi Adamkowi - donosi "Gazeta Wyborcza".

"Przeżyłem - dlatego jestem winny" - tak mówi o sobie człowiek skazany na 5 lat więzienia za coś, czego nie pamięta i czego, jak twierdzi nigdy by nie zrobił. Usłyszał już wyrok, ale dalej szuka prawdy o tragicznym wypadku, w którym zginęły 3 kobiety - jego koleżanki.

Policjanci z CBŚ w Szczecinie zatrzymali 65-letniego producenta metaamfetaminy - i zlikwidowali laboratorium, które urządził w swoim mieszkaniu.

- Te buzie są w mediach, szatanów łatwo zidentyfikować - mówi premier Jarosław Kaczyński. Szef rządu odniósł się do swej ostatniej wypowiedzi krytycznej wobec rzekomych inspiratorów strajku pracowników służby zdrowia.

13 lekarzy, których głodówka zmusiła szpital do ewakuacji pacjentów, zakończyło tę formę protestu. Wszyscy poszli jednak na zwolnienia lekarskie. - Ci lekarze naruszyli prawo - uważa minister zdrowia.

Prawnicy Platformy Obywatelskiej pracują nad pozwem przeciwko TVP, bo ta odmówiła wyemitowania antypisowskiego spotu.

Wzrost płac o 50 procent, ale w ciągu dwóch lat - taka jest realna propozycja rządu dla lekarzy domagających się podwyżek. Jednak minister zdrowia, który spotkał się dziś z przedstawicielami związków nie zdążył jej złożyć.

Pacjenci zrealizują recepty. Jeśli lekarz, w ramach protestu, nie wpisze na receptę obowiązkowego numeru PESEL - będzie mógł to zrobić farmaceuta - uspokaja minister zdrowia Zbigniew Religa.