Prawnicy Platformy Obywatelskiej pracują nad pozwem przeciwko TVP, bo ta odmówiła wyemitowania antypisowskiego spotu.

Wzrost płac o 50 procent, ale w ciągu dwóch lat - taka jest realna propozycja rządu dla lekarzy domagających się podwyżek. Jednak minister zdrowia, który spotkał się dziś z przedstawicielami związków nie zdążył jej złożyć.

Pacjenci zrealizują recepty. Jeśli lekarz, w ramach protestu, nie wpisze na receptę obowiązkowego numeru PESEL - będzie mógł to zrobić farmaceuta - uspokaja minister zdrowia Zbigniew Religa.

Wicepremier Roman Giertych zapowiedział w poniedziałek, że zwróci się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro o skontrolowanie sądów prowadzących sprawy dotyczące niemieckich roszczeń majątkowych.

- Małgosia miała problemy osobiste, nie zdała do następnej klasy. Skłaniamy się do tego, że to było samobójstwo - mówi portalowi tvn24.pl Anna Siwek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie.

Lekarze z czterech kolejnych szpitali na Podkarpaciu - w Dębicy, Stalowej Woli oraz MSWiA i Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rzeszowie - zawiesili strajk i wrócili do pracy.

W poszukiwaniu oszczędności posłowie wpadli na pomysł, by wszyscy parlamentarzyści i sejmowi urzędnicy korzystali z jednej sieci komórkowej. Pozwoli to zaoszczędzić nawet 30 proc. wydatków biur poselskich - informuje "Życie Warszawy".

Na strajku OZZL zaczynają cierpieć pacjenci. Chorzy z niektórych szpitali przewożeni są do innych placówek, bo głodujący lekarze nie są w stanie zapewnić im opieki. - To nie jest odpowiednia forma strajku - ocenia na antenie TVN24 Ryszard Kalisz z SLD.

Lekarze zapowiadają, że nie będą pisać numeru PESEL na receptach. Część farmaceutów przyznaje, że pomoże chorym i będzie uzupełniać brakujący numer. To jest jednak niezgodne z prawem. OZZL zastrzega, że jeśli niewpisywanie PESEL szkodzi pacjentom, wycofa się z tej formy protestu.

Zupełna bzdura będąca efektem braku kompetencji dziennikarzy - tak szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego określa doniesienia "Newsweeka". Tygodnik podał, że Antoni Macierewicz nie przekazał nowemu wywiadowi wojskowemu części archiwów zlikwidowanej WSI.

Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 11 Poznań-Katowice w miejscowości Piekarzew - podała policja. - Ruch pojazdów jest utrudniony - ostrzega rzecznik prasowy policji w Pleszewie, Tomasz Mimier.

- Woda w kranach 45 tys. mieszkańców Rudy Śląskiej, w związku z pozytywnymi wynikami badań, od poniedziałku rano nadaje się do picia – poinformował w poniedziałek miejski zespół reagowania kryzysowego.

W wypadku busa z tirem na odcinku Augustów-Grajewo na miejscu zginęło dwóch 54-letnich obywateli Łotwy. Ich 16-letni rodak trafił do szpitala. Kierowca tira nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Każde dziecko powinno dowiedzieć się, że aborcja to zabójstwo - uważa minister edukacji Roman Giertych. Zapowiada nowy program nauczania biologii uwzględniający m.in. kwestie ochrony życia człowieka.

Właśnie mija dziewiąta rocznica śmierci generała Marka Papały i na jaw wychodzą kolejne fakty dotyczące zabójstwa. "Wprost" donosi, że wyniki prowadzonych dochodzeń wykażą jak silne i rozległe były struktury mafijne w latach 90.