Posłowie jednak poszli spać

Mimo spodziewanej pracy do białego rana, posłowie o wpół do pierwszej poszli spać. W czasie tej kadencji nie zajmą się już projektami ustawy o dezubekizacji i usunięciu symboli komunizmu.

Kuchciński: Będziemy wyrzucać posłów

- Za nieobecność kar cielesnych nie będzie, ale wnioskowałbym o wykluczenie z partii - mówi w "Kropce nad i" szef klubu PiS Marek Kuchciński zapowiadając ścisłą dyscyplinę w jutrzejszym głosowaniu nad samorozwiązaniem Sejmu.

Antoni Mężydło odchodzi z PiSu

Czołowy polityk PiS z Torunia Antoni Mężydło opuszcza szeregi partii. Według nieoficjalnych informacji portalu tvn24.pl, wczoraj złożył rezygnację u premiera. Poseł nie chce wypowiadać się na ten temat. Potwierdza to jednak w "Kropce nad I" w TVN24 szef klubu PiS.

"Środki przymusu"

Straż miejska w Bolesławcu bez powodu zatrzymała wracającego w nocy do domu mężczyznę. Został on dotkliwie pobity. Musiał dochodzić do siebie w szpitalu.

"Odwołania ministrów utrudnią pomoc powodzianom"

Odwołanie wszystkich ministrów to bardzo ryzykowny manewr. Pewne sprawy da się przygotować z wyprzedzeniem i przekazać następcy, ale co z sytuacją powodziową? - o swych niepokojach minister gospodarki Piotr Woźniak mówił w TVN CNBC Biznes.

Prokuratura: Sąd pomylił się nawet co do daty

- Uzasadnienie sądu w sprawie zatrzymania Janusza Kaczmarka świadczy o braku bezstronności i wykracza poza granice wyznaczone przepisami prawa - twierdzi prokuratura. Warszawski sąd rejonowy uznał dziś, ze zatrzymanie byłego szefa MSWiA było bezzasadne.

Po raz pierwszy poza USA

Poznańscy kardiochirurdzy dokonali autotransplantacji serca. Pierwszy raz tego typu zabieg dokonano poza Stanami Zjednoczonymi i dopiero po raz dwunasty w świecie. Zabieg usunięcia nowotworu serca wykonali lekarze w Poznaniu.

Prezydent powołał sześciu ambasadorów

O aż sześciu ambasadorów wzmocniły się polskie służby dyplomatyczne - dowiedział się portal tvn24.pl. Po wielomiesięcznych często wakatach obsadzone zostaną m.in. placówki w Portugalii, Brazylii i przy NATO.

"Uprzejme nie" PO dla premiera

PO, zgodnie z zapowiedzią Donalda Tuska, nie zamierza rezygnować z odwoływania ministrów. Platforma wysłała premierowi "uprzejmą odpowiedź odmowną".

Dodatkowe posiedzenie Sejmu

Kolejne posiedzenie Sejmu po samorozwiązaniu Izby odbędzie się w dniach 19-21 września. Zdecydował o tym Konwent Seniorów.

Niezabitowska będzie ponownie lustrowana

Sąd Apelacyjny w Warszawie na wniosek IPN uchylił wyrok Sądu Lustracyjnego o tym, że rzeczniczka rządu Tadeusza Mazowieckiego Małgorzata Niezabitowska nie była agentem SB.

Jaskiernia "kłamcą lustracyjnym"

Były poseł SLD i były minister sprawiedliwości Jerzy Jaskiernia został prawomocnie uznany za "kłamcę lustracyjnego". Warszawski Sąd Apelacyjny oddalił apelację obrony polityka.

PO: Misja publicznej TV przypomina "Misję Specjalną"

PiS uprawia w telewizji publicznej partyjną propagandę - uważa PO i oskarża premiera, że w ostatnim orędziu złamał zasady wyznaczone przez PKW. - A prezes TVP nie powinien być w kolegium IPN - stwierdzili działacze Platformy i złożyli protest do szefowej KRRiTV.

Prokurator: Rydzyk nie znieważył, ale lekceważył

Znieważenie musi być na tyle wyraźne, by mogło być uznane za przejaw poniżenia, pogardy, ośmieszenia a nie jedynie lekceważenia - tak z-ca prokuratora generalnego Dariusz Barski tłumaczył w Sejmie, czemu śledczy nie zajęli się słowami o. Rydzyka pod adresem prezydenta.

Mirosław G.: niech Ziobro mnie przeprosi

Przeprosin oraz zadośćuczynienia finansowego od Zbigniewa Ziobry domaga się kardiochirurg Mirosław G. za wypowiedź sugerującą, że świadomie "pozbawiał życia" swoich pacjentów. Lekarz, oskarżony o korupcję, jest od maja na wolności.

Ugaszono pożar fabryki czekolady

Strażacy ugasili pożar, który wybuchł w chłodni fabryki słodyczy Terravita w Poznaniu. Na miejscu pracowało około 20 zastępów straży pożarnej. Wcześniej ewakuowano kilkunastu pracowników.

Na południu ciągle pada

Na południu Polski nadal utrzymują się silne opady deszczu. Padać będzie też w nocy. Meteorolodzy ostrzegają, że możliwe jest zagrożenie powodziowe.

Kolejni politycy PiS idą do MSZ

Najpóźniej jutro poseł PiS Karol Karski zostanie wiceministrem spraw zagranicznych. Nowym zastępcą Anny Fotygi będzie też Andrzej Sadoś, kiedyś rzecznik MSZ.

Posłowie popracują do czwartej nad ranem

Dodatkowe posiedzenie Sejmu będzie zwołane tylko, jeśli Senat zgłosi poprawki do przyjętych przez posłów ustaw - postanowił Konwent Seniorów. Jest ich tyle, że posłowie będą pracować nocami.

"Dziennikarze reklamowali mafię"

Część dziennikarzy reklamowała mafię, współpracowali z nią też politycy - mówi w wywiadzie dla "Rz" Antoni Macierewicz i zapowiada, że drugą część raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych możemy poznać jeszcze przed wcześniejszymi wyborami

Rozpad LiS przesądzony?

LiS, który miał być nową jakością na polskiej scenie politycznej, może z niej zniknąć szybciej niż się pojawił - pisze "Nasz Dziennik". Na dzisiejszym wspólnym posiedzeniu, oba kluby zadecydują, czy do wyborów pójdą razem.

Sejm będzie dalej pracował?

Prezes PSL Waldemar Pawlak zaproponował na antenie TVN24, by szefowie klubów parlamentarnych spotkali się dzisiaj i uzgodnili porządek prac Sejmu przed wyborami. Opozycja chce zapewnienia, że podczas kampanii wyborczej marszałek Ludwik Dorn będzie nadal zwoływał Sejm.

Prokuratura oskarży Leppera o kłamstwo?

Prokuratura chce uchylenia immunitetu kilku posłów Samoobrony - donosi "Dziennik". Andrzej Lepper, Janusz Maksymiuk i Lech Woszczerowicz, a prawdopodobnie także Mateusz Piskorski i Krzysztof Filipek, mają mieć postawiony zarzut składania fałszywych zeznań.

Sondaż: O. Rydzyk szkodzi Polsce najbardziej

Według pytanych przez "Gazetę Wyborczą" Polaków, najbardziej Polsce "szkodzi" o. Tadeusz Rydzyk. W czołówce są też Roman Giertych, Andrzej Lepper, Jarosław Kaczyński i Janusz Kaczmarek.