Jak to z koalicją było

O tym, że koalicja PiS - Samoobrona - LPR istnieje politycy opozycji mówili już w dniu zaprzysiężenia rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Formalnego kształtu nabrała ona trochę później, a dziś w nieco mniej formalny sposób istnieć przestaje.

Nie widać końca protestów lekarzy

Lekarski protest nie ustaje. Pojawiają się jednak coraz to nowe cele akcji. Teraz w wielu placówkach medycy dopominają się o wypłaty za poprzedni miesiąc. Tak będzie w poniedziałek np. w Zabrzu, w tamtejszym Szpitalu Klinicznym.

300 tysięcy euro za konia

4-letnia gniada klacz Pieta ze stada w Janowie Podlaskim została sprzedana za 300 tysięcy euro. Licytacja koni arabskich przyniosła w tym roku prawie 2,5 mln euro.

"Niepodważalny dowód pogrąży Andrzeja Leppera"

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiada w rozmowie z TVN24, że koronny dowód, jaki "dzięki opatrzności" znalazł się w jego rękach, pogrąży Andrzeja Leppera nie tylko moralnie, ale także karnie. Ma zostać przekazany prokuratorom w poniedziałek.

Giertych: premier mógł mnie nagrać

- Premier powiedział mi, że Lepperowi zostaną postawione zarzuty zarówno w "seksaferze", jak i aferze CBA - mowi Roman Giertych, szef LPR. - To oznacza albo, że prokuratura działa na zlecenie, albo wcześniej pewnych ludzi informuje - stwierdził minister edukacji.

Dowodem Ziobry nagranie ze spotkania z Lepperem?

Po 2,5 godzinach zakończyła się konfrontacja zeznań Zbigniewa Ziobry i Andrzeja Leppera. Wychodząc z koszalińskiej prokuratury minister sprawiedliwości zapowiedział, że w poniedziałek przedstawi dowody, które "pokażą kto jest kłamcą i zdrajcą". TVP podaje, że będzie to nagranie spotkania Leppera z Ziobrą z 14 czerwca.

"Wiarygodność Kaczmarka jak Leppera"

"Sytuacja jest tragiczna. Przecież wiesz, jak my tam mieliśmy krucho dowodowo" - taki telefon kilka minut po samobójstwie Barbary Blidy miał odebrać od Zbigniewa Ziobro ówczesny szef MSWiA Janusz Kaczmarek. - To kłamstwo - mówi Ziobro.

Rybak uratowany przez Marynarkę Wojenną

Około godziny 13 służby ratownicze otrzymały wezwanie z kutra rybackiego znajdującego się 32km od Ustki. Pracujący na morzu mężczyzna najprawdopodobniej miał wylew. Do akcji natychmiast ruszył śmigłowiec ratowniczy W-3 RM „Anakonda” z 28 Eskadry Lotniczej w Gdyni.

Burze nadal groźne

Niedziela w wielu miejscach zapowiadała się na ładną, ale okazało się to złudne. Nagłe burze przeszły między innymi nad Warszawą i Gdańskiem. Jak pokazał nam nasz internauta z Gdańska ulice tam zamieniły się w prawdziwe potoki.

Krakowianie zjedli 50 tys. pierogów

Ideą festiwalu jest nawiązanie do jednej z najstarszych polskich tradycji kulinarnych. Impreza ma na celu promowanie walorów staropolskiej kuchni wśród licznych turystów, którzy przybywają do Krakowa. Towarzyszą jej degustacje, kiermasze, występy artystyczne i konkursy. Restauratorzy rywalizują o przechodnie statuetki Kazimierza Wielkiego i św. Jacka z Pierogami.

Lepper i Ziobro przesłuchani

Ponad dwie godziny trwała konfrontacja Andrzeja Leppera ze Zbigniewem Ziobro w koszalińskiej prokuraturze. Dotyczyła ich zeznań dotyczących przecieku w sprawie akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

Netzel: nic nie wiem o 13 mld zł

Jaromir Netzel zaprzecza, by mówił Januszowi Kaczmarkowi o sprzeniewierzeniach w PZU na sumę 13 miliardów złotych. - Takie fakty nie są mi znane - napisał w oświadczeniu Netzel.

Borys Szyc trafił do szpitala

Znany aktor trafił do szpitala. W niedzielne popołudnie miał wypadek samochodowy na warszawskiej Pradze Północ. W jego auto uderzyło inne, prawdopodobnie po przejechaniu czerwonego światła - wynika z wstępnych ustaleń policji.

Grobowiec pod kroplówką

Bardzo nietypowy sposób nawilżania podmurówki wybrał specjalista odnawiający grób na Starym Cmentarzu Komunalnym w Tarnowie. Ciekawostkę pokazujemy dzięki naszemu internaucie Andrzejowi Klapperze .

Agent 007 w polskich garniturach

Choć mężczyźni patrzą na niego raczej z zawiścią niż zachwytem, garnitur Jamesa Bonda w swojej szafie na pewno chciałby mieć każdy. Męskie pragnienia postanowiła wykorzystać Vistula & Wólczanka i do swojej nowej kampanii reklamowej zaprosiła agenta 007 - Pierce Brosnana.

Pijani policjanci na drodze

Nietrzeźwy policjant był sprawcą wypadku na trasie Łomża-Jedwabne. Jechał prywatnym samochodem mając dwa promile alkoholu w krwi.

Zdrojewski: nie boję się kampanii wyborczej

Wcześniejsze wybory przyniosą, według Bogdana Zdrojewskiego, ulgę. Szef klubu parlamentarnego PO w rozmowie z TVN24 zaznaczył, że w kampanii wyborczej jego partia zamierza wyszczególnić "straty" będące wynikiem pracy koalicji.

Pokaz arabów w Janowie Podlaskim

W sobotę w stadninie koni w Janowie Podlaskim rozpoczął się słynny na całym świecie pokaz koni arabskich. Prezentowane na nim konie będą dziś sprzedawane na aukcji. Na te dwa dni do maleńkiego miasteczka koło Białej Podlaskiej zjechali najznamienitsi goście z całego świata - słynni muzycy, aktorzy, kreatorzy mody, a nawet monarchowie.

Premier: wybory w październiku

Jest zgoda Rady politycznej PiS na wcześniejsze wybory - oznajmił premier Jarosław Kaczyński. Najbardziej prawdopodobny jest termin październikowy - najpewniej 21.10 - zgodnie z ustaleniami Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Lepper: ostrzegał mnie Ziobro

To minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uprzedził mnie, że jest prowadzona akcja CBA w ministerstwie rolnictwa - twierdzi Andrzej Lepper. Jeszcze w sobotę miał zostać przesłuchany w tej sprawie, ale ostatecznie Lepper ma zgłosić się w niedzielę do prokuratury okręgowej w Koszalinie.

Maksymiuk przed prokuraturą

Wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk został przesłuchany przez prokuraturę w sprawie przecieku o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.