Tymochowicz zwolniony do domu

Policja przeszukała komputery Piotra Tymochowicza i - po wstępnych oględzinach - nie znalazła w nich treści pornograficznych. Tymochowicz został więc zwolniony do domu. Śledztwo jednak trwa.

Gosiewski: zapowiedzi Leppera to tylko brudna gra

- Lepper koncentruje uwagę na różnych tematach, zamiast wyspowiadać się prokuratorowi. Prowadzi brudną grę - tak skwitował wicepremier Przemysław Gosiewski zapowiedź Leppera, że dziś w programie "Teraz My" w TVN ujawni "pewne fakty, które pokażą że bracia Kaczyńscy od początku działali niezgodnie z prawem".

CBA przesłuchało Marca już w zeszłym tygodniu?

-Jeśli Jarosław Marzec zeznawał, to tylko jako świadek - stwierdził Zbigniew Ziobro w odpowiedzi na doniesienia wprost.pl. Portal podał, że były szef Centralnego Biura Śledczego, został przesłuchany w sprawie przecieku w związku z akcją CBA jeszcze w dniu zatrzymania Janusza Kaczmarka.

PO: złożymy doniesienie na Ziobrę

Nie może być tak, że prokurator generalny, osoba bardzo potężna w państwie, wykorzystuje wiedzę, którą zdobyła dzięki zajmowanym urzędom, przeciw przeciwnikom politycznym - powiedział poseł Cezary Grabarczyk z PO.

Ziobro: poziom kultury wypowiedzi opozycji jest porażający

- Liderzy partii uczynili z tego, co mówi Kaczmarek oręż bardzo brutalnej walki politycznej przeciwko, nie tylko rządowi, ale także uczciwym urzędnikom - powiedział Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości twierdzi, że te ataki są powodowane szokiem ludzi, którzy przestali czuć się bezkarni.

Prokom: Płaciliśmy ojcu Janusza Kaczmarka

Prokom Investments wypłacał wynagrodzenie ojcu Janusza Kaczmarka - przyznała spółka. Prokom zapewnił jednocześnie, że było to wynagrodzenie wyłącznie za usługi inspektora nadzoru budowlanego, znacznie niższe od tego, o którym pisał "Newsweek".

Znamy kandydatów do nagrody Nike

Zwycięzcy poprzednich edycji m.in. Wiesław Myśliwski, Jerzy Pilch, a także debiutująca w konkursie prof. Maria Janion - to tylko niektórzy z autorów, których książki znalazły się w finale literackiej nagrody Nike.

Giertych: Nie piłem koniaku Krauzego

Minister sprawiedliwości wypuszcza do dziennikarzy informacje o moich rzekomych powiązaniach z Ryszardem Krauze - miałem przyjąć od niego koniak, latać jego samolotem i posiadać udziały w jego spółce. Pozwę Zbigniewa Ziobro do sądu - powiedział Roman Giertych.

Jakubowska skazana za jazdę po pijanemu

Na 3 tys. zł grzywny za jazdę po pijanemu Sąd Rejonowy w Grodzisku Maz. skazał Aleksandrę Jakubowską, byłą posłankę SLD i byłą szefową gabinetu politycznego premiera Leszka Millera.

Prezydent wyszedł ze szpitala

Prezydent opuścił szpital przy Szaserów, gdzie trafił dziś rano. Lech Kaczyński ma ostre zakażenie wirusowe, potocznie nazywane grypą żołądkową. Około godz. 2 w nocy prezydent dostał wysokiej gorączki (do 39 st. C), wymiotów, odwodnił się i był osłabiony.

Rewolucja na listach wyborczych PO?

- Nie jest pewne, że Donald Tusk będzie kandydował do Sejmu z Gdańska, a Jan Rokita z Krakowa - powiedział w TVN24 poseł PO Adam Szejnfeld. Rokita ripostuje: Jeśli wystartuję, to tylko z Krakowa.

Borowski: To premier stworzył układ

- PiS próbuje udowodnić, że jak Kaczmarek skłamał w jednej sprawie [spotkania z Ryszardem Krauze], to też skłamał w innych i nie warto go słuchać ani czytać dalej w Sejmie jego zeznań - powiedział w TVN24 Marek Borowski z SDPL.

Min. Legutko: W szkole potrzebne dyscyplina i szacunek

- Uczniowie i nauczyciele nie mają się czego wstydzić, jeśli chodzi o poziom nauczania w polskiej szkole - mówi minister edukacji Ryszard Legutko na inauguracji roku szkolnego. W ten sposób potwierdza dość powszechną, choć zaskakującą opinię.

Kaczmarek nie był źródłem przecieku?

Nie mam stuprocentowej pewności, że Janusz Kaczmarek był źródłem przecieku w sprawie akcji CBA – powiedział minister koordynator specsłużb Zbigniew Wassermann w radiu RMF FM. Dodał, że takiej pewności nie ma również prokuratura.

Rosyjska cienka czerwona linia

- Plany rozmieszczenia elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej Europie i problem Kosowa, to dla Rosji "czerwone linie" - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

Lepper: Kilka razy zdradziłem żonę

- Kobiety chciały rozmawiać, alkohol ośmielał. Kilka razy zdradziłem żonę, nie były to jednak romanse, tylko chwilowe słabości - wyznaje były wicepremier Andrzej Lepper w "Super Expressie".

Pierwszy dzwonek w nowej szkole

Ponad 5,5 mln uczniów rozpoczyna dzisiaj nowy rok szkolny. Na swój pierwszy dzwonek czeka 376 tysięcy pierwszoklasistów, którzy prawdopodobnie najmniej odczują zmiany wprowadzone w szkołach. Pozostali uczniowie pewnie dłużej będą musieli przyzwyczajać się do mundurków szkolnych, a nauczyciele - do nowego kanonu lektur.

RPO przeciw ideologizacji w szkołach

Szkoła, tworzona w partnerskim dialogu z rodzicami, powinna umożliwiać młodzieży dostęp do najnowszej wiedzy oraz wychować ją na członków wspólnoty obywatelskiej; zarówno lokalnej, jak i państwowej. Uspołecznienie szkoły to najpewniejszy sposób na wyeliminowanie pokusy ideologizacji - pisze Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski na łamach "Rzeczpospolitej".

Uczniowie też wyjeżdżają do Londynu

Wyludniają się warszawskie szkoły, ale powodem nie jest niż demograficzny. Dzieci uczące się w nich emigrują za granicę - za swoimi rodzicami - alarmuje "Życie Warszawy".

Premier: Giertych jest już szefem czterech partii

- To co można było zrobić dla Polski w tej koalicji, to żeśmy zrobili, ale tak dalej już się nie da - mówi premier w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" i tłumaczy, że Samoobrona z LPR utraciły już zdolność koalicyjną z PiS. - Roman Giertych stanął na czele całej opozycji - mówi premier.

Sondaż: Polacy wierzą w istnienie "układu"

Ponad połowa (52 proc.) Polaków uważa, że informacje prokuratury o powiązaniach Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla dowodzą istnienia "układu", o którym mówią politycy PiS - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".

Marcinkiewicz sam będzie się tłumaczył premierowi

- Wystąpienia Premiera Jarosława Kaczyńskiego na mój temat traktuję z całą powagą i postaram się wyjaśnić wszystko bez pośrednictwa mediów - zapowiada Kazimierz Marcinkiewicz na swoim blogu w onet.pl. i oznajmia, że nie będzie komentował publicznie sytuacji kraju, do czasu ukończenia swojej książki.

Krauze interweniował u prezydenta podczas akcji ABW?

- Interwencja ABW w naszym biurze rzeczywiście była, Ryszard Krauze rzeczywiście dzwonił do prezydenta - potwierdza doniesienia "Gazety Wyborczej" współpracownik biznesmena. Nie chce jednak sprecyzować, czy rozmowa odbyła się w obecności funkcjonariuszy. Zapewnia jednak, tak jak i kancelaria prezydenta, że rozmowa nie miała wpływu na zachowanie funkcjonariuszy.

"Przecieku nie wypuścił Kaczmarek, tylko samo CBA"

Roman Giertych dowodzi, że Janusz Kaczmarek nie mógł być źródłem przecieku. - 6 lipca koło godziny 11, tuż przed akcją CBA spotkałem się w Sejmie z Andrzejem Lepperem - powiedział w TVN24 Roman Giertych. - Zdradził mi wtedy takie szczegóły dotyczące tej akcji, o jakich nie mógł mu opowiedzieć Kaczmarek - tłumaczy Giertych.

Wczasowicze nie dali się zaskoczyć korkom

Nie sprawdziły się przewidywania policjantów, którzy zapowiadali znaczny wzrost ruchu wieczorem. W ostatni dzień wakacji kierowcy nie stoją w gigantycznych korkach, przede wszystkim dlatego, że nie odkładali powrotu na ostatnią chwilę.

Groźny wypadek autobusu miejskiego w Warszawie

Trzynaście osób jest rannych, w tym trzy ciężko po wypadku autobusu miejskiego na stołecznych Bielanach, na skrzyżowaniu ulic Wólczyńskiej i Horacego. Życiu żadnego z rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.