Sondaż: O. Rydzyk szkodzi Polsce najbardziej

Według pytanych przez "Gazetę Wyborczą" Polaków, najbardziej Polsce "szkodzi" o. Tadeusz Rydzyk. W czołówce są też Roman Giertych, Andrzej Lepper, Jarosław Kaczyński i Janusz Kaczmarek.

Fundacja PZU obdarowała CBŚ limuzynami

Na specjalna prośbę Jaromira Netzla, Fundacja PZU przekazała dziewięć luksusowych aut naczelnikom Centralnego Biura Śledczego - donosi "Rzeczpospolita". Jednym z nich miał jeździć szef Biura Jarosław Marzec. Darowizną nie pochwaliło się jednak ani biuro prasowe policji, ani PZU - zauważają dziennikarze.

Kwaśniewski: "Diabelnie zły pomysł" braci Kaczyńskich

"Kurs prowokacji" i "diabelnie zły pomysł" - tak Aleksander Kwaśniewski na łamach magazynu "Vanity Fair" określa politykę braci Kaczyńskich wobec Niemiec. Były prezydent zaleca też Berlinowi zredukować swoją "powściągliwość".

Po prawko ze sprzętem tajnego agenta

Okazuje się, że dla prawa jazdy można zrobić wiele - np. zamontować kamerę w guziku, a do ucha włożyć słuchawkę, która umożliwia kontakt z kolegą. Ale zła wiadomość dla pomysłowych - nie zawsze się udaje.

Kaczmarek skarży się na prokuraturę

Sąd Rejonowy na warszawskim Mokotowie rozpatrzy dziś zażalenie Janusza Kaczmarka na decyzję prokuratury o jego zatrzymaniu. Były szef MSWiA tłumaczy, że ta decyzja było nieuzasadniona, bo "był na każde wezwanie".

Niemka chce 2,5 mln zł za gospodarstwo na Mazurach

Obywatelka Niemiec, która pod koniec lat 70 wyjechała z Polski latach domaga się 2,5 mln złotych odszkodowania za pozostawione na Mazurach nieruchomości. Przed olsztyńskim sądem okręgowym odbędzie się druga rozprawa w wytoczonym przez nią procesie.

Kwaśniewski na billboardach LiD

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski będzie twarzą kampanii wyborczej Lewicy i Demokratów. W niedzielę zaprezentuje program LiD, a potem zagości na billboardach - mówi szef SLD Wojciech Olejniczak.

Wystartowało "You can dance"

Wystartował nowy muzyczny program TVN - "You can dance - po prostu tańcz". Z tysięcy kandydatów wyłoniono 16 uczestników, którzy dostali szansę zaprezentowania swojego talentu i umiejętności przed milionami widzów.

Tusk: jestem od lat na ty z Ryszardem Krauze

Donald Tusk przyznał w magazynie "24 godziny", że od dawna zna Ryszarda Krauze i jest z nim "na ty". Jednocześnie szef PO zaznaczył, że nie widzi nic złego w tym i oskarża PiS o to, że prowadzi kampanię wyborczą kosztem biznesmenów.

Ziobro miał uprawnienia superministra?

- Konrad Kornatowski zeznał, że Ziobro miał uprawnienia superministra. Wydawał polecenia policji i prokuraturze na podstawie rozporządzenia premiera - mówi dziennikowi.pl Marek Biernacki (PO), członek komisji do spraw specsłużb.

Niepełnosprawności wbrew

Niebawem w Białymstoku ma powstać dyskoteka dla niepełnosprawnych. To pierwszy taki pomysł w Polsce.

Sejm nie ma pieniędzy na odprawy dla posłów

Sejm nie ma pieniędzy na odprawy dla posłów po ewentualnych przyspieszonych wyborach – dowiedziało się RMF FM. Pieniądze dla nich ma wygospodarować Ministerstwo Finansów z tzw. rezerwy celowej.

Zawód: stacz kolejkowy

Grupka bezrobotnych z Łodzi znalazła sposób na zarabianie pieniędzy. Postanowili wyręczyć tych, którzy są zbyt zapracowani - i stać za nich w kolejkach. Zawód "stacz kolejkowy", znany z czasów PRL-u wraca?

Straszą Dorna Trybunałem Stanu

Jaki jest praktyczny sens odwoływania marszałka, kiedy się kończy Sejm? - pytał w "Magazynie 24 Godziny" Tadeusz Cymański z PiS. - Taki, by pokazać klasę - ripostowała Julia Pitera z PO.

Wybuch w Hucie Batory, jedna osoba zginęła

Jeden zabity i pięciu rannych - to bilans wybuchu pieca hutniczego w Hucie Batory w Chorzowie. Na miejscu wypadku pracują prokuratorzy i inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy, którzy badają przyczyny wybuchu.

Czeskie media bronią Vaclava Havla

Czeska prasa broni byłego prezydenta Vaclava Havla. Polski Rzecznik Praw Obywatelskich prosi zaś o wyjaśnienia: co skłoniło Havla do wygłoszenia sądu, że na wybory w Polsce potrzeba międzynarodowych obserwatorów.

Ulga na dzieci duża, ale gdy więcej zarabiasz

Osoby mające dzieci będą mogły odliczyć od podatku prawie 1200 zł na każde dziecko - zdecydował niespodziewanie Sejm, przyjmując poprawkę do projektu nowelizacji ustawy o podatku PIT. - To jakieś nieporozumienie - komentuje minister finansów Zyta Gilowska.

Opozycja chce, by Sejm pracował po rozwiązaniu

- Po przegłosowaniu wniosku o skrócenie kadencji Sejm powinien się zbierać raz w tygodniu - takie rozwiązanie chcą zaproponować premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu liderzy opozycji - Donald Tusk, Wojciech Olejniczak i Waldemar Pawlak.

Szare mydło na "brudne ręce rządu"

- Na brudne ręce rządu składamy to oto szare mydło - zadeklarowali politycy PO. To odpowiedź na wczorajsze podarunki PiS - czekoladę i tabletki na uspokojenie. Jednak w polskiej polityce zdarzały się ciekawsze gadżety: dyktafon, czarna teczka, a nawet... wibrator.

Narkotyki na Okęciu

Ponad trzy kg narkotyków - prawdopodobnie amfetaminy - przechwycili strażnicy graniczni na warszawskim lotnisku Okęcie. Narkotyki do Wielkiej Brytanii chciał przemycić obywatel Niemiec.

Recykling po warszawsku

Zobacz jak recykling rozumieją warszawscy śmieciarze. Na filmie przesłanym przez naszego internautę widać, co dzieje się z posortowanymi śmieciami.

Niemcy: Nie było akcji przeciw Tymochowiczowi

Niemiecka policja nie zbierała materiałów na Piotra Tymochowicza ani żadną inną osobę. - Namierzyliśmy firmy providerskie sprzedające dostęp do internetu podejrzewanym o pedofilię. Te dane przekazaliśmy polskiej policji - mówi portalowi tvn24.pl rzecznik prasowy Bundeskriminalamt w Wiesbaden.

Rozwiązanie Sejmu w piątek

Nie będzie przyspieszonego głosowania nad samorozwiązaniem Sejmu. Konwent Seniorów zdecydował się utrzymać piątkowy termin. - Samorozwiązanie w piątek albo wcale - postawił sprawę jasno SLD.

Autor "Amoku" skazany za zabójstwo

Na 25 lat więzienia za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem kochanka byłej żony został skazany autor książki "Amok" Krystian B. Sąd uznał argumenty prokuratury, że książka jest opisem popełnionej przez pisarza zbrodni. Oskarżony posiadał dwie twarze - stwierdziła sędzia.

Tusk zmierzy się z Kaczyńskim w Warszawie?

- Dzień wyborów jest dniem prawdy i w demokracji nie ma innego mandatu. Wiele wskazuje na to, że zmierzę się z Jarosławem Kaczyńskim w Warszawie - powiedział szef PO w środę w TVP1.

Dorn nie przeprosi za "ścierwojadów"

- To nie była moja publiczna wypowiedź. Jeśli ktoś to podsłuchał, to jego problem - tak Ludwik Dorn odpowiedział na pytanie czy przeprosi fotoreporterów za nazwanie ich wczoraj "ścierwojadami".

Polska nie chce Dnia Sprzeciwu Wobec Kary Śmierci

Polski rząd zamierza zawetować ustanowienie Europejskiego Dnia Przeciwko Karze Śmierci - dowiedziała się TVN24. Negocjatorzy mają stawiać niemożliwe do zrealizowania ultimatum: albo Dzień Ochrony Życia, przeciwko aborcji i eutanazji, albo nic.

Premier: nie ma Radia Maryja bez o. Rydzyka

- Radio Maryja pozytywnie zmieniło Polskę. Zmiana ta stanowi element szansy na budowę czwartej Rzeczypospolitej - mówił Jarosław Kaczyński w Polskim Radiu. Jego zdaniem, istnienie Radia Maryja bez ojca Tadeusza Rydzyka nie jest możliwe.