Bardzo kosztowne poszukiwania "lwa"

To były prawdopodobnie najdroższe poszukiwania zwierzaka w Polsce. Kosztowały już policję co najmniej 50 tys. zł a po lwie czy może panterze, grasującej pod Krakowem, zniknął ślad.

Palikot szykuje się do rewolucji październikowej

Komisja "Przyjazne Państwo" wreszcie prezentuje wyniki swoich prac, a jej szef, Janusz Palikot, zawiesza happeningi. Co nie oznacza, że rezygnuje z nich zupełnie. - Na pewno nie rozczaruję tych, którym podobała się moja dotychczasowa działalność – deklarował w "Faktach po Faktach" TVN24. I zapowiedział: - Wrócę w listopadzie czy grudniu.

MSZ: najtrudniejsze przed nami

Według potwierdzonych informacji MSZ porwany w Pakistanie Polak jest cały i najprawdopodobniej zdrowy. - To najważniejsza i najlepsza wiadomość. Ale najtrudniejsze się dopiero zaczyna - stwierdził wiceminister Ryszard Schnepf.

"Prezydent nie wiedział o sprawie korupcji w komisji WSI"

- Prezydent Lech Kaczyński nie wiedział o domniemanej korupcji w Komisji Weryfikacyjnej WSI - oświadczyła Kancelaria Prezydenta w odpowiedzi na artykuł w "Gazecie Wyborczej". Według dziennika, to, że Kaczyński wiedział o korupcji jest głównym powodem wycofania przez tę partię wniosku o odwołanie marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Kancelaria temu zaprzecza.

Dożywocie dla Jakuba T.

Polski sąd skazał Jakuba T. na dożywocie. Mężczyzna został w Wielkiej Brytanii uznany winnym gwałtu i ciężkiego pobicia mieszkanki Exeter. Tam został skazany na podwójne dożywocie.

Simon M. nie chciał się leczyć

Simon M. w więziennym szpitalu odmawiał przyjmowania leków. Stan zdrowia oskarżonego o zarażenie kilkunastu kobiet HIV Kameruńczyka tak się pogorszył, że sąd najprawdopodobniej zawiesi jego proces - pisze "Rzeczpospolita".

"Prezydent wiedział o korupcji w komisji WSI"

- Prezydent wiedział o korupcji w komisji weryfikacyjnej WSI – twierdzi marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. – Żadnej korupcji nie było, te zarzuty są absurdalne – równie stanowczo odpowiada Antoni Macierewicz.

Pijani gimnazjaliści w Ełku

Ponad dwa promile alkoholu miał w wydychanym powietrzu 14-letni uczeń gimnazjum w Ełku, który przyszedł do szkoły. Jego kolega miał 0,2 promila. Policja sprawdza skąd nastolatkowie wzięli alkohol.

"Jastrzębie" mają nowe gniazdo

Pierwszych dziewięć samolotów F-16 wylądowało w piątek w południe w 32. Bazie Lotniczej w Łasku koło Łodzi. Z obecności "Jastrzębi" cieszą się mieszkańcy okolicznych miejscowości. Można jednak podziewać się, że do czasu...

Rząd podzielony ws. kastracji?

Zamieszanie wokół sprawy przymusowego leczenia pedofilów. Jak napisała w piątek "Gazeta Wyborcza", minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski wycofał się z forsowania przepisów pozwalających siłą podawać środki hamujące popęd seksualny. Premier Tusk zaprzecza i zapewnia: przymusowa chemiczna kastracja będzie, bo to intencja nie tylko jego, ale całego rządu.

"Rada Gabinetowa to niefortunny pomysł"

Rada gabinetowa, zdaniem premiera Donalda Tuska, jest niefortunnym pomysłem. W ten sposób premier odniósł się do wypowiedzi prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który nie wykluczył zwołania Rady Gabinetowej w sprawach gospodarczych.

Prokuratura: Śledztwo ws. zaginięcia akt "Bolka" trwa

Prokuratura Okręgowa w Warszawie potwierdza informacje "Faktów" TVN, że 23 września wszczęła śledztwo w sprawie zaginięcia akt TW "Bolka" w latach 1992-94. Według Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, autorów książki "SB a Lech Wałęsa" dokumentów miał nie zwrócić do archiwum UOP były prezydent.

Listonosz przepił emerytury?

Wyszedł z budynku poczty w Lublinie niosąc 10 tysięcy złotych na emerytury i pocztowe przekazy. Gdy nie wrócił i nie odbierał telefonu, zaniepokojeni współpracownicy zawiadomili policję. Listonosza znaleziono pijanego w barze. Z całej kwoty brakowało zaś 1600 zł.

Borowski: Jaruzelski to nie Pinochet

Generał Wojciech Jaruzelski zachował się honorowo uznając zasługi Solidarności w odzyskaniu niepodległości, uważa Marek Borowski. Były marszałek jest jednak zdania, że nie jest możliwe jednoznaczne rozstrzygnięcie zasadności wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Zapobiec kryzysowi? Prezydent w "cztery oczy" z Tuskiem

- Nie wykluczam zwołania Rady Gabinetowej w sprawach gospodarczych - mówi Lech Kaczyński i zapowiada, że o tym pomyśle będzie chciał wcześniej porozmawiać "w cztery oczy" z premierem. - Jeśli Rada Gabinetowa zostanie zwołana, ministrowie stawią się w komplecie - odpowiada minister w kancelarii premiera Rafał Grupiński.

Maluchem wjechał w ludzi

19-latek bez prawa jazdy potrącił sześć wysiadających z autobusu osób. Jedna z nich w stanie ciężkim trafiła do szpitala, pozostałe z ogólnymi potłuczeniami opatrzono na miejscu. Do wypadku doszło w piątek w Zabrzu.

Nowy minister sportu?

Zamiesznaie wokół PZPN-u szkodzi polskiej piłce, ale - jak donosi dziennik "Polska" - może zaszkodzić także samemu Mirosławowi Drzewieckiemu. Według gazety minister sportu na wojnie z piłkarską centralą może przegrać swoje stanowisko. - Nie planujemy żadnych zmian w tym resorcie. Zwłaszcza w obecnej sytuacji - zaprzecza jednak szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

U Kaczyńskiego zatańczy 20 głów państw

55 zaproszeń wysłanych i około 20 odpowiedzi. Na "wielkim balu" u Lecha Kaczyńskiego z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zatańczy około 20 prezydentów. Tylu przywódców potwierdziło, że weźmie udział w imprezie. Termin nadsyłania potwierdzeń minął 30 września.

Krzyk o sprawiedliwość

Adam i Katarzyna Rymaszewscy z Łap od dwóch lat walczą o życie swego ciężko chorego syna. Ojciec dziecka pracuje od świtu do nocy, by choremu dziecko zapewnić jak najlepsze warunki. Niedawno dowiedział się od urzędników, że zarabia za dużo i zasiłek pielęgnacyjny, który otrzymuje rodzina, zostanie im odebrany. Ta urzędnicza decyzja to dla rodziców wielkie upokorzenie.

"Jeśli Jaruzelski winny, to Churchill i Roosevelt też"

Dawni działacze "Solidarności" Władysław Frasynik i Andrzej Czuma zgodnie twierdzili, że bez Wojciecha Jaruzelskiego nie byłoby okrągłego stołu, ale obaj uważają, że generał złamał prawo wprowadzając stan wojenny. Frasyniuk nie zgadza się jednak z zarzutem, że Jaruzelski kierował związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym.

PiS broni kibiców w sejmowych komisjach

Działania funkcjonariuszy były nieprofesjonalne i mogły być "niezgodne z zasadami prawa" - mówią posłowie PiS o zatrzymaniu na początku września 752 kibiców Legii Warszawa. Na ich wniosek, w tej sprawie odbyło się nadzwyczajne posiedzenie sejmowych Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Sprawiedliwości i Praw Człowieka. PiS domaga się wyjaśnienia nieprawidłowości i pociągnięcia do odpowiedzialności winnych błędów.

Cztery prawdy i kłamstwo

Każdy odcinek ponownie emitowanego w telewizji publicznej serialu "Czterej pancerni i pies" będzie opatrzony komentarzem historyków. Mają wskazać gdzie elementy historii są zakłamane lub z zmanipulowane

Pij mleko… trafisz do szpitala

Uczniowie ze szkoły w Kaliszu Pomorskim pili mleko, w którym pływało szkło i opiłki metalu - prawdopodobnie odłamki lampy UV służącej do sterylizacji. Dwanaścioro dzieci trafiło do szpitala, ale ich stan jest dobry.

Gosiewski broni sześciolatków przed szkołą

Przemysław Gosiewski wsparł rodziców w walce o pozostawienie sześciolatków w zerówkach. Według szefa klubu PiS polskie szkoły nie są przygotowane do właściwego zajęcia się maluchami, a samorządów nie stać na wprowadzenie standardów unijnych.

Chciał "wyciąć" rodzinę piłą łańcuchową

W jednej ze wsi w powiecie śremskim (Wielkopolskie) rozegrały się sceny niczym z horroru. 34-letni pijany mieszkaniec wsi próbował "wyciąć" swoją rodzinę piłą łańcuchową. Na szczęście w urządzeniu zabrakło paliwa i najbliżsi zdołali uciec.

Grzegorek: pozwę dziennikarzy TVN "Uwaga"

Były wiceminister zdrowia w rządzie PO-PSL Krzysztof Grzegorek, któremu radomska prokuratura przedstawiła zarzuty korupcyjne, zapowiedział, że pozwie dziennikarzy TVN "Uwaga" Bertolda Kittela i Jarosława Jabrzyka. Oskarża ich o naruszenie dóbr osobistych.

PiS nie będzie odwoływał marszałków

PiS wycofuje wnioski o odwołanie marszałka Bronisława Komorowskiego i wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego. - Są merytoryczne podstawy do ich odwołania, ale chcemy pokazać, że stać nas na taki gest - uzasadniał Jarosław Kaczyński. - To gest, ale bezsilności - ocenił Zbigniew Chlebowski (PO).

Małżeństwo dilerów w rękach policji

Na trzy miesiące do aresztu trafiło małżeństwo, które stało na czele gangu handlującego narkotykami. Według policji wypuścili na rynek 10 kg marihuany, 3 kg amfetaminy i 800 tabletek ekstazy. Grozi im do 10 lat więzienia.