Premier zgodził się na debatę z Aleksandrem Kwaśniewskim

- Przyjmuję wezwanie Aleksandra Kwaśniewskiego do wyborczej debaty - powiedział premier Jarosław Kaczyński. Wcześniej zarzucił Lewicy i Demokratom, których kandydatem na premiera jest były prezydent, że chcą powrotu Polski do epoki "przedrywinowskiej" i bronić systemu korupcyjno-korporacyjnego.

"Olek, mordo ty nasza, jesteśmy z tobą!"

Aleksander Kwaśniewski będzie kandydatem LiD na premiera - ogłosił w Kielcach Wojciech Olejniczak. Był prezydent przy okazji prezentowania się na konwencji LiD obrócił w żart swoją wpadkę w Kijowie. - Wprowadzenie Ukrainy do UE wymagają niezłego zdrowia i poświęcenia. Będziemy robić wszystko, by nasi ukraińscy bracia znaleźli się w Unii, będzie to z pożytkiem dla wszystkich.

Krauze - największy dłużnik

Ryszard Krauze jest największym dłużnikiem Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa, nic dziwnego, że troszczył się o ministra rolnictwa - powiedział obecny szef tego resortu Wojciech Mojzesowicz.

Lepper pozywa Olejniczaka

Przewodniczący Olejniczak pozwolił sobie zbyt dużo - mówił w "Kawie na ławę" w TVN Andrzej Lepper i chce za wypowiedź o jego współwinie w sprawie śmierci Barbary Blidy spotkać się z szefem SLD w sądzie. - Wczoraj pozew został złożony - dodał.

Kalisz: Kwaśniewski dobrym kandydatem na premiera

- Nie cieszę się z tego, co stało się w Kijowie - powiedział w programie TVN "Kawa na ławę" Ryszard Kalisz z SLD komentując "niedyspozycję" Aleksandra Kwaśniewskiego. LiD ma duży problem - oceniają zgodnie politycy PiS i PO.

Abp Głódź: media wielkim znakiem wolności

Trzeba wciąż pamiętać, że media polskie są jednym z wielkich znaków wolności, która przyszła do naszej ojczyzny, okupionej zmaganiami i ofiarami - powiedział abp Sławoj Leszek Głódź podczas mszy w intencji pracowników mediów.

Najbardziej wpływowe Polki

Dziennikarki przed eksprezydentową. Trzy najbardziej wpływowe Polki to Elżbieta Jaworowicz, Monika Olejnik i Jolanta Kwaśniewska - wynika z sondażu dla "Wprost".

Miller zabiera ludzi Olejniczakowi

Na wyborczej walce w Łodzi się nie skończy. Leszek Miller tworzy własną partię na lewicy i już znalazł chętnych w szeregach Sojuszu.

Ściana spadła im na głowy

Wszystko trwało kilka sekund. Nagle ściana zaczęła pękać i po kilku sekundach cała się zawaliła. Do niebezpiecznej katastrofy budowlanej doszło w Zgierzu pod Łodzią. Mieszkańcy prywatnej kamienicy cudem uniknęli śmierci.

Biegacze zakorkują stolicę

Około 2,5 tys. osób z 42 krajów weźmie udział w 29 Maratonie Warszawskim. To jedna z największych imprez tego typu w Polsce i Europie. Start o godz. 9 z ul. Bonifraterskiej, meta - na Podzamczu. Bieg spowoduje jednak znaczne utrudnienia w ruchu drogowym.

Biskupi zachęcają do oddawania narządów

"Rodziny osób tragicznie zmarłych prosimy, by w swoim bólu i smutku nie zapominały, że organy wewnętrzne pobrane od ich bliskich mogą uratować życie chorym czekającym na transplantację" – usłyszymy w kościołach całej Polski.

Nelly Rokita: zapraszam Tuska na rozmowę

- Zdecydowałam się kandydować, bo kocham Polskę - oświadczyła Nelly Rokita. Będzie "dwójką" PiS w Warszawie. - Nelly jest urocza, nieobliczalna jak zając w poziomkach, ale politykiem nie jest - komentuje w TVN24 Eryk Mistewicz.

Na grzyby!

Grzybobranie rozpoczęte. Naładowałam akumulatory na następny tydzień pracy, polecam! - napisała do nas pani Dorota. Sezon na grzyby w pełni, a w lesie można znaleźć naprawdę imponujące okazy.

Kwaśniewski na Ukrainie "niedysponowany"

Aleksander Kwaśniewski na wykładach na Ukrainie ewidentnie nie był w formie. - Może wypiłem jeden kieliszek wina, a może dziesięć. Jestem wolnym człowiekiem - tłumaczył później "Faktom" TVN były prezydent.

Wywrotka na Odrze, 50 kajakarzy w wodzie

Ponad 20 kajaków przewróciło się na Odrze w centrum Wrocławia. W wodzie znalazło się ok. 50 osób. Do wypadku doszło podczas wyrównywania poziomów wody na śluzie. Obsługujący ją mężczyzna był pijany.

Olejniczak: LiD wygra te wybory

- Siła jest w jedności, w Lewicy i Demokratach, wygramy wybory w Polsce - mówił Wojciech Olejniczak na łódzkiej konwencji LiD. Najpierw lider SLD chce wygrać... wyścig rowerowy po ul. Piotrkowskiej z kandydatem PO.

Przypadkowa śmierć w Kielcach

Jedna osoba zginęła, a druga została ranna w bójce, do której doszło tuż w Kielcach, po piątkowym meczu miejscowej Korony i Legii Warszawa.

Lepper: premier to desperat

- Gdyby nie to, że świat widzi wszystko, co dzieje się w Polsce, jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński dawno wprowadziłby dyktaturę - stwierdził szef Samoobrony Andrzej Lepper podczas konwencji wyborczej partii w Szczecinie.

Tusk: ofermy z PiS odpowiedzialne za tragedie na drogach

- Za polskie drogi odpowiadają ofermy, których nieudolność znaczona jest tragediami setek polskich rodzin - powiedział Donald Tusk podczas sobotniej konwencji wyborczej PO w Łodzi. Natychmiast odpowiedział minister transportu: - Tusk to ignorant - stwierdził Jerzy Polaczek.

LiD nie chce Kwiatkowskiego

Robert Kwiatkowski nie wystartuje z list LiD do Sejmu – zapowiedział Wojciech Olejniczak. SLD nie zdecydował się poprzeć kandydatury byłego szefa TVP, którego nazwisko kojarzone jest z aferą Rywina.

Znaleziono ciało pilota awionetki

Zwłoki pilota, który tydzień temu zaginął po wypadku awionetki, znaleziono w nurcie Wisły - poinformował rzecznik prasowy komendanta komisariatu rzecznego policji Paweł Brzeziński.

Giertych: PO to ciamciaramcia

- Ciamciaramciowatość - to jest właśnie PO - kompletna ciamciaramcia, nic nieznacząca - mówił na konwencji LPR Roman Giertych. Zaatakował też lidera Platformy: - Donald Tusk chciałby robić mniej więcej to samo, co Jarosław Kaczyński tylko żeby to on był.

Tarzał się w prochach ofiar obozu zagłady

Szaleniec wdarł się na teren byłego obozu zagłady w Majdanku, włamał się do mauzoleum i sprofanował prochy ofiar. Krzyczał, że jest Jezusem. Po interwencji policji 43-letni lublinianin trafił do szpitala psychiatrycznego - pisze dziennik.pl.

Komorowski: zakaz dla OBWE to skandal

- Przypominamy panu premierowi, że mówił, że ktoś kto nie ma nic na sumieniu, nie musi się bać. Czego pan się boi panie premierze? - pytał na konwencji PO Bronisław Komorowski. Lider Platformy uważa, że nie wpuszczenie obserwatorów OBWE jest polityczną głupotą.