Lis chce głowy szefa "Wiadomości"

Jeśli z "Wiadomości" nie odejdą Krzysztof Rak, szef serwisu oraz dwóch reporterów - Piotr Czyszkowski oraz Krzysztof Galimski, to Hanna Lis odejdzie z publicznej telewizji. Takie ultimatum prezenterka postawiła prezesowi TVP Andrzejowi Urbańskiemu - dowiedział się "Dziennik". Sama Lis zaprzecza tym doniesieniom.

Sejm zdecyduje o losie ministra

Za czy przeciw Rostowskiemu. Na rozpoczynającym się w środę trzydniowym posiedzeniu Sejmu posłowie będą debatować i głosować m.in. nad zgłoszonym przez PiS wnioskiem o odwołanie Jacka Rostowskiego z funkcji ministra finansów. Będą chcieli też ulżyć przedsiębiorcom, inwestorom i uczniom.

Krakowscy kibole odpowiedzą za śmierć

Rusza proces 11 krakowskich kibiców, którzy w zeszłym roku mieli dwukrotnie napaść na fanów Korony Kielce i uczestniczyć w zabójstwie 22-letniego kielczanina. Wśród oskarżonych nie ma jednak głównego oskarżonego, który wciąż pozostaje na wolności.

Żołnierze z Nangar Khel wyjdą na wolność

Sąd Najwyższy uchylił we wtorek areszt wobec kolejnych czterech podejrzanych w sprawie ostrzelania wioski Nangar Khel. Areszt Śledczy w Poznaniu opuszczą podporucznik Łukasz B., chorąży Andrzej O. i plutonowy Tomasz B., a areszt w Środzie Wielkopolskiej - kpt. Olgierd C..

"Góra urodziła mysz"

Posłowie PO i SLD znów przemówili tym samym głosem - tym razem w "Magazynie 24 godziny" - w którym ramię w ramię twierdzili, że wtorkowy akt oskarżenia przeciwko Piotrowi R. i Andrzejowi K. podejrzanym w sprawie "afery gruntowej" to żaden sukces PiS-u. - Tam nie chodziło o te pionki, tylko o Andrzeja Leppera - zaznaczał Stefan Niesiołowski.

"Wałęsa mógł być szantażowany przez służby"

Profesor Andrzej Zybertowicz, który zna treść książki o Lechu Wałęsie przygotowywanej przez IPN potwierdza, że po jej lekturze "teza, że były prezydent był tajnym agentem SB jest uzasadniona". - To bzdura, za którą wszyscy zapłacimy - odpowiadał poseł PD i działacz "Solidarności" Bogdan Lis.

Olejniczak obronił się przed Napieralskim

Olejniczak kontra Napieralski - 1:1. Funkcję szefa SLD musiał oddać partyjnemu koledze, ale władzy nad klubem nie darował. - Zaproponowałem, aby Olejniczak pozostał szefem klubu - oświadczył nowy szef sojuszu Grzegorz Napieralski. Z nieoficjalnych informacji wiadomo jednak, że wcale nie była to przyjacielska propozycja a czysta kalkulacja.

Ewakuacja na lotnisku w Łodzi

Ważący około 70 kg niewybuch prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej znaleźli pracownicy na budowie Terminalu 3 na łódzkim lotnisku Lublinek. Port na trzy godziny został zamknięty, jego pracowników ewakuowano.

Kolejne dni bez wokandy

Stowarzyszenie sędziów Iustitia wyznaczyło kolejne daty protestów w sądach. Na 24 i 25 września wyznaczono kolejne "dni bez wokandy". Sędziowie protestują domagając się wzrostu wynagrodzeń, spierają się też z rządem na temat zasad przyjmowania do tego zawodu.

Kaczyński: w aferze gruntowej powinno być więcej oskarżeń

- Okazało się, że akcja CBA była dobra – tak decyzję o postawieniu dwóch aktów oskarżenia w sprawie „afery gruntowej” skomentował Jarosław Kaczyński. Jednak, zdaniem byłego premiera, na ławie oskarżonych powinno zasiąść więcej osób.

"Wymyślili tę zbrodnię"

Jestem szczęśliwy i wzruszony – mówił w „Magazynie 24 godziny” gen. Sławomir Petelicki, pytany o reakcję na decyzję sądu w sprawie żołnierzy oskarżonych o ostrzelanie wioski Nangar Khel. Wypuszczenie żołnierzy z aresztu były dowódca GROM nazwał „triumfem sprawiedliwości” i stwierdził, że przed sądem powinien stanąć „Macierewicz i jego podwładni”.

Poczta przekreśla marzenia zdolnego ucznia

Daniel to młody zdolny matematyku z Mikołowa. Wygrał konkurs i w nagrodę miał jechać do Sankt Petersburga. Przez strajk pracowników Poczty Polskiej może okazać się to niemożliwe: paszport Daniela, wysłany do Torunia, gdzieś utknął. Po telewizyjnym programie rzecznik Poczty Polskiej obiecuje pomoc w jego odzyskaniu.

Podpalaczy złapał, ale policjanci go ukarali

Maciej Krzywdziński jadąc z synem leśną drogą zauważył trzech mężczyzn, którzy z samochodu podpalili mrowisko. Wysadził syna, aby ten ugasił pożar i ruszył w pościg za uciekającymi. Nie zważając na własne bezpieczeństwo staranował ich auto. Bohaterstwo? Nie według policji, która "nagrodziła" go mandatem.

"PiS ma dzisiaj czyste ręce"

- Decyzja prokuratury o postawieniu w stan oskarżenia Piotra R. i Andrzeja K. w związku z "aferą gruntową" pokazuje, że PiS ma czyste sumienie - mówił w "Magazynie 24 godziny" Jacek Kurski. Ale kolegów z SLD i PO nie przekonał: - Kierowała wami chęć zdobycia władzy, a nie inne pobudki - ripostował Jerzy Wenderlich z SLD.

Po pierwsze: nie szkodzimy. Odsyłamy

Pan Ireneusz miał pecha: ukąsiła go żmija. Natychmiast pojechał do miejscowego ośrodka zdrowia. Dyżurny lekarz nie miał surowicy, a zamiast wezwać pogotowie, polecił pacjentowi pojechać do szpitala w Opolu. Nie dojechał.

Dwa złote warte... miesiąc za kratkami

Za dwa złote kupimy niewiele, ale okazuje się że stracić możemy nawet... wolność. Miesiąc za kratkami spędzi Robert L., bo jak uznał gliwicki sąd - to odpowiednia kara dla złodzieja. Gdyby ktoś uznał to za zbyt łagodny wyrok, to powinien wiedzieć, że łupem "złodzieja" padł... prąd za całe 2 złote.

Prokuratorzy badają współpracę CBA z FBI

Do poznańskiej prokuratury dotarły dokumenty dotyczące współpracy Centralnego Biura Antykorupcyjnego z zagranicznymi służbami. Według złożonego doniesienia CBA miało utrzymywać nielegalny kontakt z przedstawicielami służb 24 państw.

"Jej heroiczna decyzja daje podstawy do beatyfikacji"

- W przypadku tej młodej kobiety mieliśmy do czynienia z decyzją heroiczną i to może stanowić punkt wyjścia do beatyfikacji - mówi TVN24 ks. Adam Boniecki, który nie wyklucza, że Agata Mróz wybierając życie swojego dziecka, dała przesłanki do zastanowienia się nad wyniesieniem jej na ołtarze.

Są akty oskarżenia w "aferze gruntowej"

Dwaj główni podejrzani w "aferze gruntowej", która kosztowała stanowisko wicepremiera Andrzeja Leppera, Piotr R. i Andrzej K. zostali formalnie postawieni w stan oskarżenia - podała warszawska prokuratura. - Materiał dowodowy był na tyle silny, że nie dało się tej sprawy schować pod dywan - skomentował w TVN24 Zbigniew Ziobro.

Prokurator: Ja nie wiem

- Nie wiem, dlaczego zostałem odwołany z funkcji szefa Prokuratury Okręgowej w Warszawie - zeznał przed sejmową komisją ds. nacisków prokurator Cezary Przasnek. Większość poselskich pytań pozostała bez odpowiedzi, gdy prokurator zasłonił się tajemnicą służbową.

Żrąca substancja na poczcie

Silnie żrąca substancja - perhydrol - wyciekła z jednej z paczek na poczcie w Szczecinie. Sześć osób z poparzonymi rękami zostało przewiezionych do szpitala.

Władza nad mediami dla lokalnych polityków

- Pierwsze założenia dużej nowelizacji ustawy medialnej będą 18 lub 19 czerwca - zapowiedział w TVN 24 Bogdan Zdrojewski. Minister kultury chce przekazać odpowiedzialność za media regionalne samorządom.

Zarabiali na ofiarach?

Prezes katowickiego stowarzyszenia pomagającego ofiarom wypadków od każdej nawiązki sądowej przyznawanej na pomoc poszkodowanym bierze 15% - informuje „Rzeczpospolita”. Sprawę bada prokuratura.

"Wałęsa mówi, jak spod budki z piwem"

Lech Wałęsa używa słów, jak stójkowy spod budki z piwem. To nie jest język poważnego człowieka - ocenił w RMF Joachim Brudziński z PiS. Jego zdaniem, przepraszać powinien były prezydent, a nie Lech Kaczyński.

Klich chce reaktywować WSI?

Nowy model weryfikacji WSI - przygotowany przez MON - daje szansę powrotu do służby nawet tym żołnierzom, którzy już zostali negatywnie zweryfikowani. - To próba reaktywacji Wojskowych Służb Informacyjnych - uważa Zbigniew Wasserman z PiS. Za trzy tygodnie kończy działalność komisja weryfikacyjna WSI.

Czy przyjaciel zdradził księdza Popiełuszkę?

Reporterzy "Superwizjera" TVN dotarli do nowych świadków i faktów dotyczących śmierci Jerzego Popiełuszki. Sugerują, że kierowca księdza Waldemar Chrostowski mógł być zamieszany w jego śmierć. Zastrzeżenia budzi zwłaszcza jego ucieczka z rąk esbeków.

Cztery miliony za zakładowe pisemko

Aż 4 miliony złotych płaci rocznie Poczta Polska spółce PMS za wydawanie zakładowego pisemka. Według "Gazety Wyborczej", to "przechowalnia dla ludzi Antoniego Macierewicza". Na dodatek, zdaniem specjalistów, nieopłacalna.

Coraz więcej Polaków zadowolonych z pracy rządu

Praca rządu cieszy się coraz większym uznaniem w oczach Polaków - wynika z sondażu SMG/KRC przeprowadzonego na zlecenie TVP Info. Zadowolonych z pracy gabinetu Donalda Tuska jest już 46 proc. wyborców. Negatywnie ocenia ją 44 proc. Polaków. Mniej zadowoleni jesteśmy z urzędowania prezydenta i Sejmu.