Minister straci funkcję prokuratora?

Senatorowie opowiedzieli się za rozdzieleniem funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora. Ustawa w tej sprawie przeszła po kilku poprawkach.

Senat odrzucił sprawozdanie KRRiT

Senat odrzucił sprawozdanie z działalności w 2008 r Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jeśli to samo zrobi Sejm i prezydent, Rada zostanie rozwiązana. Sejm zajmie się sprawozdaniem na przełomie sierpnia i września.

Złodzieje ukradli 250 metrów trakcji

Podróżni skazani na komunikację zastępczą i pociągi kierowane na objazdy - taki jest skutek kradzieży 250 metrów sieci trakcyjnej na trasie Białystok-Ełk. Sprawców szuka już policja.

Lekarze: cofnąć karę dla szpitali. Ukarać pracownika NFZ!

Cofnięcia kar prawie dwóch milionów złotych, nałożonych na trzy warszawskie szpitale i wyciągnięcia konsekwencji wobec pracownika NFZ, który wymierzył ich wysokość, domaga się samorząd lekarski. To reakcja na decyzję Funduszu po prowokacji dziennikarza TVN24, któremu nie udzielono pomocy pomimo jego sugestii, że ma objawy grypy A/H1N1.

Nastolatkowie skatowali bezdomnego

Trzej młodzi mężczyźni bez wyraźniej przyczyny skatowali bezdomnego w Płocku. Okładali go metalowymi rurami po całym ciele. Ciężko pobity 37-latek trafił do szpitala. Jego stan lekarze określają jako poważny. Napastnicy zostali zatrzymani przez policję.

Samochód "na amfę" zamiast na gaz

Około godziny drugiej w nocy na przejściu granicznym w Budzisku (woj. podlaskie) podczas rutynowej kontroli celnicy udaremnili przemyt 10 kilogramów amfetaminy i 2 kilogramy niezidentyfikowanych jeszcze zielonych tabletek.

Fikcja "naszej-klasy". Wyrok prawdziwy

Pięć tysięcy złotych będzie musiał zapłacić właściciel portalu nasza-klasa.pl, za to, że zbyt długo zwlekał z usunięciem fikcyjnego konta jednego ze swoich użytkowników. To on złożył pozew. Teraz, oprócz pieniędzy na swoim koncie, zobaczy przeprosiny na stronie portalu i w jednym z zachodniopomorskich tygodników. O ile spółka nie złoży odwołania.

Członek KRRiT donosi na szefa

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Lech Haydukiewicz uważa, że szef Rady, Wojciech Kołodziejski nie dopełnił swoich obowiązków podczas czwartkowego wyboru rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. W związku z tym zamierza powiadomić prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez swojego szefa.

Szalał pijany. Jest już w domu

W środę pijany gnał spychając innych z drogi. Teraz jest już w domu - wyszedł za kaucją. Mężczyzna ten kilkakrotnie był wcześniej zatrzymywany za jazdę po alkoholu. - Sąd powinien rozważyć, czy w takim drastycznym przypadku nie zastosować jednak aresztu - uważa Zbigniew Ćwiąkalski.

2 tygodnie zamiast 2 lat

Dwa tygodnie, a nie dwa lata - najprawdopodobniej tylko tyle będzie trzeba poczekać na ekspertyzę biegłych w sprawie 11-letniego Michała, któremu - według jego mamy - szczecińscy rehabilitanci połamali nogi. Ekspertyza jest konieczna by rodzina chłopca dostała jakiekolwiek zadośćuczynienie za krzywdę Michała.

Co poseł PiS wie o Powstaniu Warszawskim?

Ile dni trwało Powstanie Warszawskie? Wygląda na to, że to pytanie zaskoczyło podczas rozmowy z radiem TOK FM posła PiS Adama Hofmana. - Nie róbmy takich testów, bo to nic nie daje - bronił się przed odpowiedzią poseł, zasłaniając tym samym swoje luki w pamięci.

"Poluzak", "psiełonki" i "dżydżyt" - co to takiego?

Najczęściej śmieszy, czasem zadziwia i niemal zawsze wprawia dorosłych w zakłopotanie - mowa o dziecięcym języku, którego poza rodzicami - nikt nie potrafi zrozumieć. Niedługo na półki księgarń trafi specjalistyczny słownik, który zbiera i wyjaśnia najoryginalniejsze słowa wymyślone i używane przez dzieci.

Wynajęła brzuch, teraz walczy o dziecko

Najpierw za pieniądze wypożyczyła swój brzuch i urodziła dziecko obcych ludzi. Teraz 32-letnia łodzianka chce przed sądem walczyć o prawo do opieki nad chłopcem. W polskim prawie - to precedens. Jak informuje "Dziennik", kobieta ma spore szanse na odzyskanie dziecka.

Dopalają na wczasach

Nie opalanie, a dopalanie stało się tegorocznym przebojem na polskich plażach - wynika z raportu "Rzeczpospolitej". Chaos, diablo i snow power święcą triumfy, a władze kurortów bezradnie załamują ręce. Również policja bije na alarm - pisze gazeta.

Sezon ogórkowy? To już!

Na litr wody łyżka soli i łyżeczka cukru - to najprostszy przepis na zalewę do kiszonych ogórków. Przepis bardzo na czasie, bo "sezon ogórkowy" wszędzie, gdzie okiem sięgnąć - od grządek, poprzez teatry i kina, aż po sejmowe ławy.

Piraci zawitali na Bałtyk?

Nieznani sprawcy sterroryzowali załogę i na kilkanaście godzin przejęli kontrolę nad fińskim statkiem towarowym. Do zajścia doszło w nocy 24 lipca na szwedzkich wodach terytorialnych, między wyspami Gotlandia i Olandia. Jednak sprawę ujawniono dopiero po tygodniu.

Koniec Farfała bliski. TVP ma nową radę nadzorczą

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała Rady Nadzorcze w TVP i Polskim Radiu - poinformował późnym wieczorem szef KRRiT Witold Kołodziejski. Doszło do porozumienia członków KRRiT rekomendowanych przez PiS z Tomaszem Borysiukiem, członkiem Rady rekomendowanym przez Samoobronę, a obecnie kojarzonym z SLD.

"Muzeum nie pokazuje dramatu cywilów"

Powstanie Warszawskie często bywa przedstawiane w duchu romantycznym, tymczasem ono było straszliwie przegrane w sensie wojskowym, militarnym i ludzkim - podkreślił w programie "24 godziny" socjolog, Paweł Śpiewak. W jego opinii, Muzeum Powstania Warszawskiego pokazuje jednostronną wizję tego zrywu. - Muzeum wybudowaliśmy po to, by już nigdy nie było żadnych powstań – bronił idei tej placówki jej dyrektor Jan Ołdakowski.

Będzie się działo, rusza Przystanek Woodstock

Choć wielkie święto muzyki zwane Przystankiem Woodstock ruszy dopiero w piątek, już w czwartek rozpoczęła działalność Akademia Sztuk Przepięknych. Na imprezie będzie się działo - na scenie pojawią się takie gwiazdy jak Guano Apes i Voo Voo, a za kulisami takie osobowości jak Lech Wałęsa czy Janusz Kochanowski.

Prezydent nie chce syren w rocznicę. "Manipulacja z PRL"

- Który normalny naród buduję swoją tożsamość na klęskach? - pyta prezydent Stalowej Woli, który żąda od wojewody zwolnienia z obowiązku uczczenia syrenami alarmowymi rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent twierdzi, że obowiązkowe włączenie syren 1 sierpnia jest "manipulacją rodem z PRL". Rzecznik wojewody twierdzi natomiast, że włączenie syren - oprócz hołdu - jest dobrą okazją na... sprawdzenie, czy urządzenia działają.

Mieszkają w polonezie już trzeci miesiąc

Para młodych ludzi, już od trzech miesięcy mieszka we wraku poloneza, który znaleźli przy al. Solidarności. Nie mają domu, ani pracy. W dodatku spodziewają się dziecka. Sytuacja, w której się znaleźli, nie jest do pozazdroszczenia. Szokująca jest szczególnie obojętność, a nierzadko agresja, z jaką się spotykają.

Fabryka robienia piersi

Pani Jolanta i Beata poszły do doktora W. z nadzieją, że znów poczują się jak stuprocentowe kobiety. Dziś żałują, że wybrały właśnie tego chirurga plastycznego. Bo zamiast powrotu do normalności po wygranej walce z nowotworem - dostały powikłania pooperacyjne, gronkowca i uraz psychiczny.

Dwóch górników nie żyje

Do piętnastu wzrosła w czwartek liczba śmiertelnych ofiar tegorocznych wypadków w polskim górnictwie. Rano w kopalni Mysłowice-Wesoła zginął 47-letni górnik, a po południu w szpitalu zmarł 45-letni pracownik kopalni Krupiński w Suszcu, który dwa dni temu doznał ciężkich obrażeń po uderzeniu bryłą kamienia.

Minister zdrowia popiera kary dla szpitali

- NFZ płaci za świadczenia lekarskie. Szpitale nie wywiązały się z umowy. Dyrektorzy wiedzieli, że mogą zostać ukarane - tak w TVN24 minister zdrowia Ewa Kopacz skomentowała wysokie kary dla warszawskich szpitali, które unikają pomocy osobom z objawami grypy. Tymczasem w czwartek sanepid potwierdził trzy nowe przypadki zarażonych A/H1N1.

Połamali nogi w szpitalu. Mają dobę na wyjaśnienia

10-letni Michał, któremu - jak twierdzi jego mama - rehabilitanci połamali nogi, trafi do szpitala w Konstancinie - powiedziała w TVN24 Ewa Kopacz. Ministerstwo zdrowia zapowiada, że sprawę wyjaśni. Dyrektor szpitala Zdroje w Szczecinie ma czas na odpowiedź do piątku do godziny 16.

Kupcy z KDT skarżą się. Ratusz: To zwykła zawiść i mściwość

Ponad sto osób, które przebywały na terenie hali Kupieckich Domów Towarowych podczas ubiegłotygodniowych zamieszek, poskarżyło się do sądu na komornika. - W skardze napisali, że nie wysłuchano ich argumentów i nie przyjęto do protokołu ich wypowiedzi – powiedział Damian Grabiński, przedstawiciel spółki KDT.

Policjanci ścigają za pirackie GPS

Masz pirackie oprogramowanie w swoim urządzeniu GPS? Uważaj, bo policjanci podczas kontroli drogowych – oprócz standardowego zbadania trzeźwości i stanu technicznego pojazdu – sprawdzają też, czy kierowcy mają "piraty" w urządzeniach wskazujących drogę. Jeżeli tak, to zarekwirują GPS-y.

Porywacz Olewnika podciął sobie gardło plastikowym nożem

Jeden z porywaczy Krzysztofa Olewnika podciął sobie gardło i rozciął brzuch. Potem nie zgodził się na zszycie ran, bo - jak tłumaczył - chciał awansować w więziennej hierarchii. Służba więzienna mu uwierzyła i nie zakwalifikowała tego jako próby samobójczej. On sam w liście do innego oskarżonego ws. Olewnika napisał, że chciał się zabić.

Wałęsa popiera pomysł Kaczyńskiego

To się dawno nie zdarzyło. Lech Wałęsa poparł inicjatywę Lecha Kaczyńskiego odnośnie ustanowienie 1 sierpnia Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego. Zdaniem byłego prezydenta, Powstanie zasługuje na święto państwowe.