Krajowej Rady "sofistyka, czysta demagogia"

Nie będzie cenzury internetu - przekonuje Krajowa Radiofonii i Telewizji odnosząc się do fali krytyki, jaka się pojawiła w związku nowelizacją ustawy medialnej. IAB Polska, grupa zrzeszająca 154 polskie firmy internetowe jest zgoła odmiennego zdania i na każdy dowód KRRiT przedstawia kontrargument. Radzie odpowiedział też zajmujący się prawem w internecie bloger Piotr Waglowski.

CBA: Doszło do przestępstwa w więziennictwie

O popełnieniu przestępstwa w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej zawiadomiło prokuraturę CBA. Chodzi o możliwe niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień przy zakupie sprzętu medycznego.

"Wszyscy kupują liczniki Geigera"

"Wykupiono chyba wszystkie możliwe urządzenia w każdym sklepie. Każdy podłącza je do swojego komputera, wystawia za okno i publikuje wyniki on-line" - o tym, co jest najgorętszym towarem w Japonii, mówił na antenie TVN24 Reporter 24 Marek Gajewski. Tak jak inni, zaopatrzył się w licznik Geigera.

Będą akty oskarżenia w sprawie Krzysztofa Olewnika

Policjanci mogą stanąć przed sądem za zniszczenie podsłuchów, na których nagrali się Wojciech Franiewski i Sławomir Kościuk. Prokuratorzy piszą już akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszom – ustalił tvn24.pl. Do końca czerwca skierują do sądu także akt oskarżenia przeciwko biegłym z policyjnego laboratorium w Olsztynie, którzy są podejrzewani o spartaczenie badań DNA zwłok zamordowanego Krzysztofa.

"Demony prędkości" sprzed 40 lat

Co łączy współczesnych kierowców z tymi sprzed 40 lat? - Więcej niż by się nam wydawało - przekonują stołeczni policjanci i prezentują film Demony Prędkości, który powstał na przełomie lat 60 i 70 tych, na zlecenie wydziału propagandy milicji obywatelskiej.

Zagraj w filmie o Powstaniu

Szukamy talentów, szukamy objawień. Chcemy, by to był ten film o Powstaniu Warszawskim, na który wszyscy od dawna czekają - mówią producenci "Miasta". We wtorek rusza casting. Reżyserem i scenarzystą "Miasta" jest Jan Komasa, autor głośnej "Sali samobójców".

Nie chcą do więzienia za marihuanę

Parlamentarzyści, nie pozwólcie zamykać nas w więzieniach za posiadanie małych ilości marihuany! - tak brzmi apel wystosowany przez grupę utworzoną na Facebooku. Inicjatywę mającą na celu poparcie zmian w prawie, "polubiło" już niemal 11,5 tysiąca internautów.

Srebrne usta dla Pawlaka za "zieloną stronę mocy"

- Najważniejsze, że jesteśmy po zielonej stronie mocy - tą wypowiedzią wicepremier i szef ludowców Waldemar Pawlak zwyciężył w plebiscycie radiowej Trójki i zdobył Srebrne Usta - nagrodę za najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź polityka. Drugie miejsce przypadło Bartoszowi Arłukowiczowi z SLD, który na wszelkie możliwe sposoby odmieniał nazwisko "Sekuła". Na podium znalazł się jeszcze jeden przedstawiciel lewicy. Wiesław Szczepański nagrodzony został za iście filmowe drwienie z polskiej kolei.

Sterroryzowali pracownice banku siekierą

Trwają poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy w środę około godz. 16 napadli na placówkę Banku Spółdzielczego na osiedlu Wysoki Stoczek w Białymstoku. Złodzieje sterroryzowali pracownice banku siekierą i ze zrabowanymi pieniędzmi uciekli w kierunku pobliskiego osiedla. Nikomu nic się nie stało.

Black Hawki na Okęciu

Niecodzienna atrakcja dla miłośników lotnictwa i militariów. Na wojskowej części Okęcia wylądowały cztery helikoptery Black Hawk - informuje tvnwarszawa.pl.

Ściganie anonimowe ws. chłopca z Cieszyna

Prokuratura okręgowa w Bielsku-Białej przedłużyła śledztwo w sprawie śmierci chłopca, którego znaleziono na obrzeżach Cieszyna, do 30 czerwca. Śledczy wystąpili już o to do Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach.

PSL się zgadza, ale "bez entuzjazmu"

PSL zaakceptowało rządowy projekt zmian w OFE, choć bez entuzjazmu - poinformował premier Donald Tusk. Przyznał też, że spodziewał się, iż przyjdzie mu zapłacić "jakąś cenę" za dążenie do zmian w systemie emerytalnym. W środę po południu w Sejmie odbędzie się debata ws. zmian w systemie emerytalnym.

"Decyzja Trybunału krokiem do głębokiego zadośćuczynienia"

Mam nadzieję, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego będzie bardzo pozytywnie odbierana przez większość społeczeństwa, jest bowiem pierwszym krokiem do głębokiego zadośćuczynienia wszystkim, którzy byli represjonowani w okresie stanu wojennego - powiedział na antenie TVN24 historyk Jan Żaryn, komentując wyrok TK, który uznał, że dwa dekrety Rady Państwa PRL ws. stanu wojennego są niekonstytucyjne.

Premier: usunąć regulacje internetu z ustawy

Za pięć dwunasta z ustawy medialnej zostaną usunięte przepisy regulujące internet. Donald Tusk zaproponował to rozwiązanie Senatowi. - Warto wsłuchać się w głosy tych, którzy twierdzą, że internet jest gwarancją wolności – stwierdził premier i zapowiedział konsultacje społeczne w tej sprawie.

"Samodegradacja Polski, porażka, uległość"

Polityka rządu PO jest aktem daleko idącej samodegradacji statusu Polski - oświadczył szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem, wystąpienie szefa MSZ na temat założeń polskiej polityki zagranicznej było kolejną odsłoną spektaklu propagandowego rządu. A rząd kompromituje się w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej. SLD wskazało z kolei, że u Radosława Sikorskiego dało się słyszeć nutki megalomańskie. Polską dyplomację zachwalali jedynie politycy PO i PSL.

Wyniósł laptopa za 140 tysięcy zł

Leczyli pacjentów z zaburzeniami słuchu i mowy, teraz stracili niezbędny sprzęt. W biały dzień mężczyzna ukradł z Centrum Słuchu i Mowy laptopa wartego 140 tysięcy złotych.

Rosyjscy śledczy: mamy wiele pytań

Rosyjscy śledczy też mają wiele pytań do polskiej strony w związku z katastrofą Tu-154M pod Smoleńskiem i zamierzają je w najbliższym czasie zadać - oświadczył rzecznik Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimir Markin. Pytania dotyczą m.in. organizacji lotu.

Przyniosła martwego noworodka w siatce

21-letnia kobieta przyniosła zwłoki 150-gramowego wcześniaka w reklamówce do szpitala. Według biegłych matka udusiła noworodka tuż po porodzie. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa.

Harcerze toną w długach

Związek Harcerstwa Polskiego tonie w milionowych długach. Jego szefowie zarządzili więc składkę, po 80 zł od każdego instruktora. Tyle, że nie wszystkim się to podoba - pisze "Gazeta Wyborcza".

Psy robią na głowę straży miejskiej

Psy - dosłownie - robią na głowę straży miejskiej, a ta nie reaguje, bo "nie ma podstawy prawnej" - donosi tvnwarszawa.pl. Mieszkańcy bloków komunalnych na warszawskich Bielanach wyprowadzają swoich pupili na spacer po parterowym łączniku między budynkami, który jest jednocześnie dachem posterunku. I nie sprzątają po nich.

Sikorski wezwie opozycję do opamiętania się

O priorytetach polskiej polityki zagranicznej będzie dziś mówił w Sejmie szef MSZ Radosław Sikorski. Ma wezwać opozycję do opamiętania się w oskarżaniu rządu o służalczość wobec innych państw.

Świat skazany na atom?

Czy dla energii jądrowej jest alternatywa? W Europie Zachodniej dominuje pogląd, że nie. Padają argumenty, że elektrownie jądrowe dają najtańszy i najbardziej bezpieczny prąd. Reporter "Polski i Świata" sprawdził, jak takie elektrownie działają we Francji.

Komisje utknęły. Afer nie było?

Afera hazardowa, gdy wybuchała zatrzęsła sceną polityczną. Badająca ją komisja sejmowa stwierdziła, że afery nie było. Inna komisja, naciskowa, właśnie kończy swoje śledztwo. Posłom w niej zasiadających również nie udało się ustalić, po co była potrzebna. Reporterzy programu "Czarno na Białym" przyglądają się, z jakim skutkiem pracowały sejmowe komisje.

"Ręce precz od internetu"

Nowelizacja ustawy medialnej zakłada kaganiec na internet - uważają krytycy projektu. Wśród nich jest były premier Leszek Miller, który w "Tak Jest" w TVN24 apelował: - Ręce precz od internetu. W środę ustawa ma być głosowana w Senacie. I choć zaledwie kilkanaście dni temu niemal jednogłośnie przeszła przez Sejm, niektórzy posłowie już przyznają się do popełnienia błędu.

Niesiołowski: Balcerowicz używa języka Leppera

Stefan Niesiołowski z PO nie pozostawia suchej nitce na prof. Leszku Balcerowiczu, który krytykuje rząd ws. reformy emerytalnej. - W zajadły sposób atakuje rząd. (...) To język Leppera - mówił w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24. Profesora bronił Marek Migalski z PJN. - To, co chce zrobić rząd jest skokiem na kasę - ocenił. Na to odparł mu Niesiołowski: - To niegodne doktora (...), to niegodne człowieka.

Opiekuje się lalką w poprawczaku

Osadzony za kradzieże i rozboje w poznańskim poprawczaku chłopak zgodził się na niecodzienną formę resocjalizacji. Zaopiekował się interaktywną lalką - musi ją karmić, tulić i kołysać, gdy płacze. Zgodził się tym chętniej, że na wolności czeka na niego niespełna osiemnastoletnia dziewczyna, która jest z nim w ciąży.

Kara dla szefów straży za "pokemony"

Finał głośnego mobbingu. Za nazywanie strażaków "ogrami", "pedałami" i "pokemonami" zastępca komendanta straży pożarnej w Augustowie stanął przed komisją dyscyplinarną. Ta uznała go za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów.