- Szukam nogi, która by pasowała do tego niesamowitego buta - mówił w "Kropce na i" Jurek Owsiak, wyjmując przy tym z torby fioletowe obuwie. Okazało się, że "Kopciuszkiem", który zgubił but, jest... sama prowadząca.

- Nie widzę natłoku poważnych kandydatów na głowę państwa w Polsce – ocenił w "Faktach po Faktach" Władysław Bartoszewski. Profesor – zapytany o to, na którego z obecnie znanych kandydatów na prezydenta oddałby swój głos – zadeklarował, że byłby to Donald Tusk. Zastrzegł jednak, że jeśli pojawi się jakaś "gwiazda", to właśnie ją wybierze.

Złodzieje i organizator kradzieży zabytkowej tablicy "Arbeit macht frei" z bramy muzeum Auschwitz mieli otrzymać od zleceniodawcy z zagranicy 120-125 tysięcy szwedzkich koron. To najnowsze informacje ze śledztwa w sprawie kradzieży, jakie PAP uzyskała z wiarygodnego źródła zbliżonego do organów ścigania. - Waluta, w jakiej mieli otrzymać "zapłatę", nie oznacza jednak, że zleceniodawca jest na pewno obywatelem Szwecji - zastrzega źródło.

Czy Leszek Balcerowicz tęskni za mieszkaniem w blokach i dlaczego szybko chodzi? Między innymi na te pytania b. minister będzie odpowiadał w wywiadzie-rzece, który w przerwie świąteczno-noworocznej zostanie wyemitowany w TVN24. Kamil Durczok i Bogdan Rymanowski szukać będą z kolei odpowiedzi na pytanie, które spośród wydarzeń 2009 roku było najważniejsze. Na najbliższe dni stacja przygotowała swoim widzom wiele niespodzianek.

Jacek Popecki, były radny Samoobrony, skazany m.in. za nakłanianie Anety Krawczyk do usunięcia ciąży i usiłowanie jej przerwania, wyszedł na wolność. To pierwsza osoba, która w związku z "seksaferą" trafiła za kraty. Na warunkowe przedterminowe zwolnienie Popeckiego zgodził się sąd w Piotrkowie Trybunalskim.

Policja zatrzymała w środę 17-letniego Marcina A. podejrzewanego o oszustwa na portalu społecznościowym Nasza Klasa. Nastolatek miał podszywać się pod WOŚP i prosił o wsparcie jej działań. Koszt wysłanego na wskazany nr telefonu SMS-a miał wynosić 1,22 zł, w rzeczywistości kosztował 24 zł. Fałszywa informacja trafiła do kilkuset użytkowników portalu.

23-letni Sebastian Strzępka jest jednym z pięciu najprzystojniejszych mężczyzn świata. Polski przystojniak zapowiada, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

- Dyrektor muzeum Auschwitz zawiesił całą zmianę, która pełniła służbę w czasie kradzieży napisu "Arbeit macht frei" - ujawnił minister kultury Bogdan Zdrojewski. Na zawieszeniu pracowników ochrony się nie skończy. Minister zaznacza jednak, że z wyciąganiem konsekwencji personalnych chce poczekać do momentu, kiedy zobaczy raport prokuratury i policji.

Nie lada popłoch wśród personelu i gości hotelu Sobieski wywołała 60-letnia Anna K., która wyjęła broń i zaczęła strzelać. Okazało się, że kobieta była pijana.

- Ucieszyłem się tak, że aż podskoczyłem - mówi pan Mariusz, który w piątek w Szczecinie zgubił 30 tys. złotych, a w środę, dzięki pani Barbarze odzyskał je. Pani Barbara dostała 10 proc. od znalezionej sumy, a pan Mariusz od teraz wierzy, że "Święty Mikołaj mieszka w Szczecinie i jest kobietą".

Piękna w zimowej scenerii, ale śmiertelnie niebezpieczna. Tama we Włocławku jest uważnie monitorowana po tym, jak spiętrzona przed stopniem wodnym Wisła zamarzła. Jeśli przez odwilż lód zacznie pękać i napierać na tamę, to do akcji wkroczą lodołamacze.

Ukradł choinki na święta, nawet nie przypuszczał, że trzy drzewka warte są 8 tys. złotych. Nowotomyscy policjanci zatrzymali 33-letniego Przemysława K., który ściął trzy świerki srebrne z plantacji. Okazało się, że drzewka były hodowane na eksport i bardzo drogie. Złodziejowi grozi teraz do 5 lat więzienia.

31-latek z Chorzowa, który przez prawie cztery miesiące fałszywymi alarmami bombowymi paraliżował pracę kilku śląskich sądów, wpadł w ręce policji. Podejrzany kilkakrotnie spowodował ewakuację sądów, gdzie akurat trwały rozprawy z udziałem jego kompana.

29-latek, który pod wpływem narkotyków demolował mieszkanie, wyjaśnił policjantom, że ekstazy dosypała mu do jedzenia... babcia. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze, którzy zostali wezwani do awantury domowej w okolicach Gronowa Elbląskiego. Damian G. twierdził, że staruszka podaje mu środki, ponieważ chce, żeby wnuk mało jadł, a dużo pracował.

Były asystent Stanisława Łyżwińskiego, skazany na 28 miesięcy więzienia, Jacek Popecki jeszcze w środę zobaczy świat bez krat. Sąd zgodził się na jego przedterminowe zwolnienie - donosi "Dziennik łódzki".

Do 160 kilometrów na godzinę - z taką siłą wieje w porywach halny w Tatrach. W górach nie ma już właściwie śniegu, zniknął w ciągu jednego dnia. Turyści, którzy przyjechali na święta nie ukrywają rozczarowania, i z niecierpliwością czekają na powrót zimy.

Polacy nie ufają prezesowi PiS i trzeba to zmienić. Z kolei Lech Kaczyński odbił się od dna i teraz może być tylko lepiej - uznał w wywiadzie dla RMF FM eurodeputowany PiS Marek Migalski. O dumie z prezydenta mówił z kolei w Radiu Zet poseł PiS Joachim Brudziński.