Nożownik ranił u fryzjera dwie kobiety

Dwie kobiety - jedna z raną kłutą brzucha, druga z raną głowy - trafiły do szpitala po tym, jak około godziny 11 w Gdańsku napadł na nie 27-letni mężczyzna. Jedną z rannych jest siostra napastnika, która przebywała właśnie w zakładzie fryzjerskim. Druga z poszkodowanych to to fryzjerka. Zdjęcia i filmy z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od pragnącego zachować anonimowość internauty.

Platforma traci, PiS bez zmian

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie października, PO mogłaby liczyć na poparcie 39 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PiS uzyskałby 23 proc. głosów, a SLD - 9 proc. - wynika z sondażu CBOS. PSL zyskało w badaniu 4 proc. poparcia i znalazło się poniżej progu wyborczego.

We wtorek projekt raportu MAK

We wtorek będzie miało miejsce przedstawienie projektu raportu końcowego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) w sprawie badania przyczyn katastrofy Tu-154M – dowiedziała się nieoficjalnie TVN24.

Wpadł z vanem "lewej" viagry

Policjanci w Dąbrowie Górniczej zatrzymali mężczyznę, który przewoził swoim vanem ok. 10 tysięcy sztuk tabletek na zaburzenia potencji, głównie viagry. Wszystkie leki, którymi 41-latek handlował m.in. w internecie są najprawdopodobniej podrobione. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

Pogorszył się stan zdrowia Kariny

Stan zdrowia 10-letniej Kariny, która przez niemal tydzień błąkała się sama po lesie, uległ pogorszeniu. W niedzielę dziewczynka zostanie przetransportowana do szpitala w Gdyni, gdzie jest komora hiperbaryczna, która może uratować odmrożone stopy dziewczynki. - Po tym, nawet jak będzie niebezpieczeństwo amputacji, to będzie ograniczone do minimum - powiedziała Justyna Matulewicz-Gilewicz, z-ca dyrektora szpitala w Suwałkach, gdzie obecnie przebywa dziecko.

Nie zmieścił się pod wiaduktem...

Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątek rano na jednej ze stołecznych ulic. Kierowca ciężarówki nie zamknął wywrotki i nie zmieścił się pod wiaduktem.

Nowa doradczyni prezydenta

Kolejna osoba związana z dawną Unią Wolności zaczyna pracę w Kancelarii Prezydenta. - Ministrem ds. społecznych w Kancelarii Prezydenta zostanie Irena Wóycicka - powiedział Sławomir Nowak w TOK FM.

"Wawel to miejsce sprofanowane"

Janusz Palikot zaczyna objazd po Polsce i serię spotkań z ludźmi z Ruchu Poparcia. W piątek wybiera się do Krakowa. - Jak polityk w Krakowie, to trzeba odwiedzić grób – czas przeszły naszego bycia - pisze polityk na swoim blogu i zaznacza jednak, że on sam na Wawel nie pójdzie, "bo uważam to miejsce dziś za uszkodzone i sprofanowane". - I musi upłynąć jeszcze sporo czasu, aż to przestanie boleć - dodaje.

Jak Kościół odzyskał Ziemie Odzyskane

Kościół polski jest spadkobiercą niemieckiego – uznała Komisja Majątkowa za rządów PiS i zaczęła przyznawać majątki na Ziemiach Odzyskanych, które przed wojną należały do niemieckich zakonów – donosi „Gazeta Wyborcza”. - To skandal. Jednym protokołem podważono orzeczenie Sądu Najwyższego - mówi „GW” prawnik Paweł Borecki.

"Myślę sobie, że maszeruje nienawiść "

- Jestem przerażona marszami z pochodniami, w których uczestniczy Jarosław Kaczyński - mówi w wywiadzie dla "Polski The Times" Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). - Przecież te osoby wcześniej wychodzą z kościoła, a później idą z hasłami nienawiści i nietolerancji. To jest przerażające - dodaje.

Oto jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic

To była jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic w Polsce. Przez ostatni rok zużyte paliwo nuklearne w eskorcie antyterrorystów przejeżdżało przez Polskę. Dwa tygodnie temu ostatnia partia uranu opuściła nasz kraj i trafiła do Rosji. Jak odbywał się ten niezwykły transport?

Monety NBP zaginione w Smoleńsku

Gdzie są monety NPB przywiezione do Katynia przez prezesa NBP Sławomira Skrzypka? - pyta "Rzeczpospolita". Jak ustaliła gazeta, Skrzypek zabrał do Smoleńska 160 monet upamiętniających rocznicę zbrodni katyńskiej. Dotąd odnaleziono 114 z nich.

Oko w oko w sprawie "hiciora"

Czy czeka nas mocne starcie przed sejmową komisją ds. śmierci Barbary Blidy? Dzisiaj ma dojść do konfrontacji byłego szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Bogdana Święczkowskiego z byłym komendantem głównym policji Konradem Kornatowskim. Konfrontacja ma dotyczyć treści narad odbywanych w 2007 r.

Polacy ćwiczą podglądanie z nieba

Od czterech miesięcy polscy żołnierze uczą się obsługi podniebnego "podglądacza". Aerostar - bo tak się nazywa - jest bezzałogowym samolotem zwiadowczym. Już wkrótce trafi do naszych sił w Afganistanie.

Otworzyli sklep z dopalaczami

W czwartek wieczorem w jednym ze stołecznych sklepów z dopalaczami zerwano plomby z drzwi wejściowych. W środku było sześć osób. Wszystkie zostały zatrzymany przez policję - dowiedziała się TVN Warszawa.

Fizycznym wzorem dochodzą sprawiedliwości

Trzy lata temu 13-letni Mateusz zginął potrącony przez BMW na przejściu dla pieszych. Wtedy jednak postępowanie wobec niemieckiego kierowcy umorzono. Teraz, dzięki determinacji rodziców, którzy fizycznym wzorem wykazali błędy w opinii biegłego i zeznaniach kierowcy, śledztwo wznowiono.

Prof. Kleiber wciąż na czele PAN

Prof. Michał Kleiber wybrany został w czwartek przez zgromadzenie członków PAN na na kolejną kadencję prezesowania Polskiej Akademii Nauk. - Podnoszenie jakości badań naukowych będzie priorytetem - zapowiedział.

Proces o zgwałcenie bezrobotnej od nowa

Byłego dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach Jacka K. oskarżonego o zgwałcenie bezrobotnej czeka ponowny proces. Sąd Okręgowy w Suwałkach uchylił wyrok uniewinniający i zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Wniosek o karę dla o. Rydzyka w sądzie

Wniosek policji o ukaranie o. Tadeusza Rydzyka za prowadzenie publicznej zbiórki bez zezwolenia trafił do toruńskiego sądu. Terminu posiedzenia w tej sprawie jeszcze nie wyznaczono.

Platforma zwiększyła przewagę nad PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie października, PO mogłaby liczyć na poparcie 46 proc. ankietowanych, którzy chcą wziąć udział w wyborach - wynika z sondażu TNS OBOP. PiS uzyskałby 26 proc. głosów, a SLD - 13 proc. Potencjalna partia Janusza Palikota nie została uwzględniona w badaniu.

"Upchał" w busie 27 osób za dużo

58 osób przewoził w kursowym busie marki mercedes 49-letni kierowca. W dowodzie rejestracyjnym pojazd miał wpisane 31 osób. Busa zatrzymali do rutynowej kontroli policjanci ruchu drogowego z Kielc, na terenie gminy Górno

Napieralski wezwał szefa speckomisji na dywanik

- Wierzę, że intencje Krasonia były dobre i stoi on w obronie jednostki - oświadczył w czwartek Grzegorz Napieralski. Jednocześnie poinformował, że wezwał Janusza Krasonia (SLD) na pilną rozmowę ws. słów przewodniczącego speckomisji o inwigilacji dziennikarzy. W środę Krasoń mówił bowiem, że wszystkie działania służb były zgodne z prawem. Potem wycofywał się z tej opinii.

Palikot chce komisji ws. inwigilacji dziennikarzy

Janusz Palikot przedstawił projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania sprawy inwigilacji dziennikarzy w latach 2005-2007. - Polska nie może być państwem podsłuchów, ten czas minął! - podkreślił poseł. Sprawą inwigilacji zainteresowała się już Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Czy generał Błasik siedział za sterami tupolewa?

Wojskowa prokuratura bada czy generał Andrzej Błasik mógł 10 kwietnia przejąć stery drugiego pilota TU 154 M 101 lub nakazać załodze lądowanie mimo złej pogody. Takie dwie hipotezy pojawiły się - wśród innych - po zeznaniach wojskowych pilotów.

Nie będziesz musiał się meldować

Podpisana przez Bronisława Komorowskiego ustawa o ewidencji ludności, która przewiduje likwidację obowiązku meldunkowego, wejdzie w życie 1 sierpnia 2011 roku. Ale sam obowiązek meldunkowy zniknie dopiero od 1 stycznia 2014 roku.

Szef klubu PiS mija się z prawdą

- Z premedytacją, albo w wyniku braku profesjonalizmu, w "Faktach" przekręcono słowa Jarosława Kaczyńskiego i wokół tego stworzono nagonkę - mówi szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Sam jednak, po raz kolejny, wprowadza w tej sprawie opinię publiczną w błąd.

Na miejscu katastrofy znaleziono ludzką kość

Obecnym od kilku dni w Smoleńsku polskim archeologom udało się już odnaleźć na miejscu katastrofy metalowe części samolotu i ludzką kość - podało dziś Radio Zet. Polska prokuratura nie chce komentować tych doniesień. - Byłoby to nie tyle niestosowne, ile niezgodne z porządkiem prawnym, który obowiązuje w Rosji - tłumaczy płk Ireneusz Szeląg.

Rozprawa o bajglu na łamach Wall Street Journal

Kiedy bajgiel nie jest bajglem, a obwarzankiem krakowskim? Wall Street Journal głowił nad odpowiedzią. By ją znaleźć, dziennikarka Laura Stevens odwiedziła Kraków. Badała tam czemu ludzie nie odróżniają tych dwóch wypieków?

Chile jak Polska w 1969

Wszyscy chilijscy górnicy zostali uratowani. Zdaniem byłego ratownika górniczego Adriana Jasiaka akcja w kopalni San Jose przypominała tę, którą polscy ratownicy przeprowadzili w 1969 roku w kopalni Generał Zawadzki w Dąbrowie Górniczej. Szef akcji ratowniczej sprzed 41 lat tłumaczył w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24, że w obu przypadkach użyto podobnej technologii.

Fundacja apeluje do premiera ws. specsłużb

Helsińska Fundacja Praw Człowieka apeluje do premiera o przegląd kompetencji służb specjalnych oraz sprawdzenia, do czego używają swoich uprawnień - pisze "Gazeta Wyborcza". Fundacja przygotowuje też zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu złamania tajemnicy dziennikarskiej przez funkcjonariuszy. Według mediów służby zbierały billingi 10 dziennikarzy