- Przygotowania do Euro 2012 trwają, budowa stadionów nie zależy od "honorowych, politycznych komitetów" - powiedział Donald Tusk. Premier odniósł się w ten sposób do prasowej krytyki, że od lipca nie pracuje Komitet Organizacyjny Euro 2012 pod jego przewodnictwem.

Październikowe wybory do Sejmu i Senatu są ważne - orzekł Sąd Najwyższy. Sędziowie odrzucili wszystkie protesty wyborcze.

- Płace górników nie mogą zależeć od "drastyczności protestu" - powiedział premier Donald Tusk odnosząc się do strajku górników z kopalni "Budryk". Podkreślił, że w tej sprawie ma "pełne zaufanie" do wicepremiera Waldemara Pawlaka.

Wszystkie świadczenia ratujące życie będą nieodpłatne - zapewniła w RMF FM minister zdrowia Ewa Kopacz. "Dziennik" dotarł do nieoficjalnej listy zabiegów, za które będą musieli płacić sami pacjenci. Wśród nich są też świadczenia ratujące życie.

Niezwykłą podróż odbyła pielęgniarka z Poznania. W drodze z pracy straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do skutego lodem stawu... Zatrzymała się na dopiero drugim brzegu. Jej samochód przejechał po tafli lodowej prawie 70 metrów.

Polska potrzebuje reformy finansów publicznych. Dziwiłbym się gdyby rząd PO jej nie przeprowadził - mówił w TVN24 Leszek Balcerowicz. Były prezes NBP przyznał, że wprawdzie takie reformy są zazwyczaj niepopularne wśród społeczeństwa, ale zapewnił, że na dłuższą metę procentują.

- Chcemy tradycję sprzedać w zupełnie inny, atrakcyjny sposób - wyjaśnia w rozmowie z tvn24.pl Joanna Szczegielnia z Polskiej Organizacji Turystycznej. POT wydało pół miliona złotych na kampanię reklamową, w której Polskę promuje m.in. bigos, ćwikła i ciupaga.

Już w czwartek prezydium klubu parlamentarnego PO ma zdecydować, czy po blogowym wpisie o rzekomym alkoholizmie prezydenta, Janusz Palikot może być szefem komisji "Przyjazne Państwo". Najprawdopodobniej jednak skończy się tylko na "żółtej kartce" i "retoryczne wykwity" nie przeszkodzą posłowi PO. - Potraktujmy to jako wpadkę, która może zdarzyć się każdemu - tłumaczy go szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak.

Nie będzie konkursów o unijne fundusze dla uczelni. Po spotkaniu z rektorami minister nauki Barbara Kudrycka zmieniła zdanie. Uniwersytety dostaną dotacje po sprawdzeniu, czy spełniają kryteria ich przyznania. - Minister popełniła błąd. Dobrze, że się z niego wycofała - powiedział "Gazecie Wyborczej" rektor SGGW.

Komitet Organizacyjny Euro 2012, którego szefem jest Donald Tusk i który ma przygotować harmonogram działań niezbędnych do zorganizowania mistrzostw, a także opracować plan finansowy dla Stadionu Narodowego, nie zebrał się od lipca ub. roku - pisze "Życie Warszawy".

Nie wykluczone, że już za kilka dni pijani kierowcy będą mogli czuć się bezkarni. Główny Urząd Miar nie będzie już legalizować alkomatów, a pomiar poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu urządzeniem bez atestu dla dobrego adwokata nie jest żadnym dowodem.

Wiemy, że nie wypada być antyfeministą oraz dostrzegamy zalety reprezentantek płci pięknej, ale i tak nie mamy do nich zaufania. Taki obraz mentalności naszego społeczeństwa udało się uchwycić dzięki badaniom przeprowadzonym na początku stycznia na zlecenie dziennika "Polska".

Nowe przepisy uderzające w pedofilów zaczną obowiązywać już za kilka miesięcy. Właśnie projektowane prawo ma spowodować, że przestępcy nie unikną kary nawet po kilkunastu latach od popełnienia przestępstwa. Wymusza je dyrektywa Unii Europejskiej z 2003 r.

Jeżeli rząd Donalda Tuska zaczął robić oszczędności na administracji publicznej, to my jako posłowie musimy zacząć również od siebie - bronił pomysłu zablokowania podwyżek dla posłów Antoni Mężydło (PO). - To jest utrudnianie pracy opozycji - odpowiadał Marek Borowski z LiD.

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski i szef Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, Mikołaj Dowgielewicz walczą o to, kto będzie odpowiadał za przygotowanie Polski do przewodzenia Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 roku - dowiaduje się nieoficjalnie TVN24.

Janusz Palikot obiecał, że zakończy przygody ze swoim blogiem i nie będzie nas więcej raczył swoimi przemyśleniami - powiedział wicepremier Grzegorz Schetyna w TVN24. Jak dodał, poseł PO obiecał władzom klubu, że to już koniec jego ekscesów.

- Jest taka koncepcja, żeby Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego podlegała pod MSWiA, a Agencja Wywiadu - pod MSZ - poinformował szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Wcześniej Antoni Macierewicz i Zbigniew Wassermann przestrzegali, że rozczłonkowanie struktury służb specjalnych uniemożliwi koordynację ich działania.

Moderatorzy portalu "Nasza klasa" usunęli ze strony profil Przemysława Gosiewskiego, szefa klubu PiS. Wcześniej poseł zaalarmował Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, że ktoś mógł popełnić przestępstwo, bo on sam takiego profilu nigdy nie zakładał.

- Gdybym był wydawcą, nie wydałbym tej książki - mówił w "Kropce nad i" o książce Jana T. Grossa "Strach" Jarosław Gowin z PO. Polityk uważa, że książka przyniesie szkody relacjom polsko-żydowskim.

- Partnerskie stosunki z Rosją to jedyny warunek współpracy między naszymi krajami - oświadczył prezydent Lech Kaczyński na dorocznym spotkaniu z korpusem dyplomatycznym. Zapewnił też, że Polska nie będzie stawiać przeszkód przy ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

"Najpiękniejsi Złotego Wieku" przekonują, że nawet po 70-tce można przeżyć drugą młodość. Pani Halina będzie walczyła o koronę najpiękniejszej dojrzałej kobiety. Wszystko za namową męża, który ma już doświadczenie w konkursach piękności.

- Zaksięgowano mi na koncie kilkanaście razy kwotę, której w ogóle nie pobierałem - pisze na forum tvn24.pl internauta ~klientMulti. - Moje konto zostało wyczyszczone - donosi inny internauta ~ Klient. Wszystko przez awarię systemu Visa Europe, która spowodowała wielokrotne księgowanie jednorazowych wypłat z bankomatów.

Jarosław Kaczyński krytykuje sposób wykorzystania przez nowy rząd środków unijnych. Gabinetowi Tuska zarzucił, że ten przy przyznawaniu dotacji kieruje się politycznymi przesłankami. - Tam, gdzie duży sukces wyborczy odniosło PiS, tam likwiduje się inwestycje - mówił były premier.

ZNP nie akceptuje propozycji minister edukacji w sprawie podwyżek dla nauczycieli. Katarzyna Hall proponuje związkowcom dalsze rozmowy. Jednak ci nie zmierzają czekać. Na piątek planują akcję protestacyjną w Warszawie z udziałem nawet 10 tys. nauczycieli. A w dalszej perspektywie strajk podczas matur.

Do Centralnego Biura Śledczego trafił pokontrolny raport ABW. Agencja sprawdzała m.in. jak CBA zabezpiecza tajne dokumenty. Teraz Biuro ma dwa tygodnie na odpowiedź.

Miodowy miesiąc rządu Donalda Tuska się przedłuża. Ponad połowa Polaków dobrze ocenia efekty jego pracy. Premier zbiera jeszcze lepsze noty: zadowolonych z niego jest dwie trzecie badanych - wynika z sondażu CBOS.

Kryminalni z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali trzech członków grupy złodziei samochodowych „specjalizujących” się w dziennych kradzieżach aut marki mazda. W pojeździe którym poruszali się złodzieje policjanci znaleźli łamaki i moduły zapłonowe służące do uruchamiania kradzionych pojazdów.

Ponad dwa kilogramy amfetaminy przygotowanej do sprzedaży i pięć osób zatrzymanych to efekt akcji warszawskiego Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariuszy z Żoliborza. Oprócz amfetaminy funkcjonariusze znaleźli 100 gramów marihuany oraz starodruk z XVIII wieku.

- Twórcy Naszej Klasy w sposób profesjonalny podeszli do bezpieczeństwa danych użytkowników. Problem w tym, ze ludzie nie czytają regulaminu, a informacje o sobie podają przerażająco lekkomyślnie – stwierdził Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Mimo tej oceny GIODO skontroluje zabezpieczenia portalu.

PO nie zamknęła jeszcze sprawy Janusza Palikota. W czwartek prezydium klubu zdecyduje, czy po zamieszaniu z wpisem na temat prezydenta nadal będzie kierował komisją "Przyjazne Państwa" - dowiedział się portal tvn24.pl. Poseł, niepewny rozstrzygnięcia, odwołał pierwsze robocze posiedzenie komisji.