- Korzystne notowania PO to efekt działania mediów. Ich siła jest tak wielka, że mogą zakwestionować najbardziej oczywiste fakty - stwierdził w "Sygnałach Dnia" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał, że jego partia jest gotowa do współpracy z rządem w sprawach służby zdrowia "pod warunkiem zachowania przyzwoitości".

Nowa, od 2012 roku obowiązkowa dla wszystkich matura z matematyki ma być łatwiejsza. MEN obawia się, że w przeciwnym wypadku nastąpi pogrom maturzystów. Dziś oblewa co piąty z wybierających ten przedmiot na egzaminie dojrzałości - pisze "Polska".

SLD po wyborach ma kłopoty finansowe. A utrzymanie historycznej siedziby przy ul. Rozbrat kosztuje. Według "Dziennika" Sojusz myśli o sprzedaży budynku.

W starożytnym Rzymie były igrzyska i chleb, w Polsce 2008 są emerytury i autostrady - bo tego, jak wynika z sondażu SMG/KRC dla "Dziennika", oczekują od władzy Polacy. Z zadowoleniem przyjęlibyśmy także zapowiadany w kampanii wyborczej "irlandzki cud".

Resort Sprawiedliwości zażądał szczegółowych informacji o podejrzanych, którzy przebywają w aresztach dłużej niż rok bez aktu oskarżenia - podaje "Rzeczpospolita". Śledczy nie widzą w tym nic dziwnego. Opozycja - wręcz przeciwnie.

"Ewolucja premiera Tuska" - tak nazywa się film zamieszczony na stronie internetowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w którym partia pokazuje, jak szef rządu wycofał się z podpisania Karty Praw Podstawowych. Spotów atakujących PO ma być więcej. Następny pojawi się jeszcze w styczniu - czytamy w "Dzienniku".

Ulatniający się z nieszczelnego pieca grzewczego gaz zabił 12-letnią dziewczynkę. Do tragedii doszło w Rzuchowej pod Tarnowem. Więcej szczęścia mieli mieszkańcy jednej z toruńskich kamienic, którzy zostali ewakuowani po tym, jak w budynku stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Nikomu nic się nie stało.

W nocy w Krzeszowie w województwie dolnośląskim zapalił się budynek mieszkalny i przylegająca do niego stodoła. Nikt nie został ranny. To już kolejny pożar w tej okolicy w przeciągu ostatnich dni. Mieszkańcy Krzeszowa są przekonani - to sprawka podpalacza.

Po pięciu latach wreszcie zakończyło się główne śledztwo ws. afery finansowej w wydawnictwie Stella Maris. Obejmujący pięć osób akt oskarżenia w sprawie wydawnictwa archidiecezji gdańskiej trafi do sądu w połowie stycznia.

Uwiódł, a potem pozbawił oszczędności całego życia nawet kilkanaście kobiet - jedną z nich okaleczył. Wysłano za nim już osiem listów gończych. Policja, która poszukuje osiemdziesięcioletniego Eugeniusza Gadomskiego od 10 lat, apeluje o pomoc do wszystkich mogących pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu.

Adwokaci lidera Samoobrony Andrzeja Leppera, podejrzanego w tzw. seksaferze domagają się uchylenia środków zapobiegawczych - 30 tys. zł kaucji i dozoru policyjnego. Łódzki sąd rejonowy w środę rozpozna zażalenie obrony byłego wicepremiera.

- Obydwie nominacje ambasadorskie są fatalne i trzeba je powstrzymać - zgodnie twierdzili w Magazynie 24 Godziny poseł Stefan Niesiołowski z PO i posłanka LiD Jolanta Szymanek-Deresz. Odnieśli się w ten sposób do nominowanych przez prezydenta na ambasadorów Andrzeja Sadosia i Jerzego Achmatowicza.

- W ubiegłym roku doszło do przekroczenia ważnego progu, jakim było odejście lekarzy od łóżek pacjentów, w tym roku może się to powtarzać - powiedział w Magazynie 24 godziny były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha. Natomiast zdaniem obecnego wiceszefa resortu Andrzeja Włodarczyka, ważniejsza od zarobków lekarzy jest reforma służby zdrowia.

- Nie będzie wojny między rządem a Kościołem w sprawie in vitro - zapowiedział w programie "Kropka nad i" metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Jak dodał, Kościół nie zmieni swoich przykazań, dlatego że ludzie ich nie przestrzegają.

- Pięciu policjantom grozi odpowiedzialność dyscyplinarna za grudniową ucieczkę aresztantów z budynku policji w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie) - wynika ze specjalnego raportu policyjnych ekspertów. Według raportu policjanci zaniedbali obowiązujące ich przepisy.

- Dlaczego "zabezpieczone" 4 mld zł nie trafiły do służby zdrowia, gdy było białe miasteczko - tak minister zdrowia Ewa Kopacz odpowiadała w Magazynie 24 godziny swojemu poprzednikowi, Zbigniewowi Relidze. Wcześniej były minister przypomniał, że rząd PiS pozostawił następcom projekt ustawy dotyczącej finansowania opieki zdrowotnej.

Prezydent Kaczyński nominował kilku ambasadorów bez powiadomienia MSZ - dowiedziało się nieoficjalnie radio TOK FM. Wśród nich prawdopodobnie Andrzeja Sadosia i Jerzego Achmatowicza, wskazanych tuż przed wyborami przez ówczesny rząd.

Do zapowiadanego paraliżu polskich szpitali nie doszło, ale sytuacja nie wygląda optymistycznie. W większości szpitali zastosowano rozwiązania tymczasowe, a tam gdzie dyrekcja nie może poradzić sobie z organizacją dyżurów, zawieszono działalność oddziałów bądź wstrzymano przyjęcia pacjentów.

W Ostrołęce dwóch mężczyzn wybrało się w Sylwestra samochodem do supermarketu. Nie przeszkadzało im, że sklep był już zamknięty. Po prostu wjechali przez witrynę i zaparkowali w środku.

- Był strach i obawa. Nie znaliśmy tej rodziny, oni nas również. Nie wiedzieliśmy, czy naprawdę ktoś chce nam podać dłoń - mówi Marcin Kozłowski. Dzięki pomocy innych ludzi, ze starego fiata on i jego żona przeprowadzili się do zwykłego domu.

- Wynagrodzenia byłych prezydentów są żenująco niskie. Powinny wzrosnąć - ocenia w rozmowie z dziennikiem.pl. Zbigniew Chlebowski i dodaje, że PO już przygotowuje w tym celu zmiany w przepisach.

Minister Ćwiąkalski powinien trzymać się jak najdalej od śledztwa w tej sprawie - w ten sposób Zbigniew Ziobro odpowiedział na zarzut szefa resortu sprawiedliwości, który oskarżył go o "spalenie" śledztwa w sprawie przecieku z akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

- Chcemy uświadamiać przyszłym politykom, że polityka to jest służba nie swoim partykularnym interesom, tylko służba dobru publicznemu, mówiąc patetycznie służba Polsce - powiedział Jarosław Gowin z PO o szkole, którą zamierza otworzyć Kazimierz Marcinkiewicz.

W Międzybrodziu (Śląskie) samochód wjechał na chodnik i potrącił trójkę wychodzących ze szkoły dzieci. Wszystkie trafiły do szpitala. Sprawczyni wypadku była trzeźwa, ale jechała za szybko.

Biały fiat uno zapalił się na ulicy Mieleckiej we Wrocławiu. Nikomu nic się nie stało. Strażacy po ugaszeniu auta pojechali do innego wezwania. Internauta przysłał tvn24.pl zdjęcia z ich ulicznej akcji.