Lubelska Policja zatrzymała 26-letniego Sławomira S. podejrzewanego o zabójstwo i zgwałcenie 18-letniej dziewczyny w noc sylwestrową w Suchowoli. Zabarykadował się w domu. Trzeba było wyważyć drzwi i go obezwładnić.

- Za tereny pod Stadionem X-lecia należy się odszkodowanie. Pieniądze powinno wypłacić nie miasto, lecz skarb państwa. Roszczeń nie unikniemy, dopóki nie będzie ustawy przewidującej formę odszkodowania za wywłaszczenie - powiedziała w TVN24 prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wywiad i kontrwywiad wrócą pod nadzór ministra obrony - pisze "Rzeczpospolita". Obecnie w specsłużbach trwają kontrole. Ze wstępnych ustaleń audytu wynika, że panował w nich bałagan.

- Na prezydencie i premierze ciąży obowiązek współpracy w dziedzinie polityki zagranicznej, obaj ślubowali, że będą dbać przede wszystkim o dobro Polski, jednak z ich dotychczasowych działań nie bardzo to wynika - uważa były minister spraw zagranicznych w rządzie Cimoszewicza.

- Współpracę w koalicji oceniam na cztery z dużym plusem – podsumował w RMF FM 50 dni rządu PO-PSL Waldemar Pawlak. Minister gospodarki nie przewiduje obniżki akcyzy na paliwo w ciągu najbliższych miesięcy.

- Duchowni kombinują, jak osłabić państwo, jak wyrwać z budżetu nienależne im pieniądze - twierdzi Joanna Senyszyn (LiD). Lewica protestuje przeciw finansowaniu z budżetu Świątyni Opatrzności Bożej. Złoży w tej sprawie wniosej do Trybunału Konstytucyjnego - pisze "Dziennik".

Dwie średnie krajowe zamiast 1200 złotych na rękę - to postulaty młodych lekarzy. Dziś przedstawią listę oczekiwań minister zdrowia. Rezydenci, najmłodsza i najgorzej zarabiająca grupa lekarzy, zaczynają walczyć o swoje - pisze "Dziennik".

PO nie uda się odwołanie szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusza Kamińskiego ze stanowiska. Minister w kancelarii premiera Julia Pitera nie znalazła przeciw Kamińskiemu odpowiednio mocnych argumentów. Szef Biura, przynajmniej przez kilka miesięcy, zachowa swoje stanowisko - dowiaduje się nieoficjalnie dziennik "Polska".

26-letni student został aresztowany na trzy miesiące przez Sąd Rejonowy w Skarżysku Kamiennej pod zarzutem molestowania seksualnego 13-letniej dziewczynki. Grozi mu do 12 lat więzienia. Mężczyzna nawiązał z nią kontakt za pomocą popularnego komunikatora internetowego "Gadu-Gadu".

Niezależny prokurator generalny, na czele prokuratury, i koniec z ręcznym sterowaniem śledztwami - tak ma wyglądać prokuratura, według nowej ustawy. Do przygotowanego w Ministerstwie Sprawiedliwości projektu dotarła "Gazeta Wyborcza".

Kancelaria Prezydenta RP zaprzeczyła w specjalnym oświadczeniu, jakoby Lech Kaczyński powołał Jerzego Achmatowicza na stanowisko ambasadora Meksyku. O tym, że prezydent bez wiedzy MSZ nominował w ostatnim czasie kilku ambasadorów poinformowało w środę radio TOK FM.

Donald Tusk marząc o prezydenturze dba o swój medialny wizerunek niczym Kazimierz Marcinkiewicz, zaniedbuje zaś swoje obowiązki - stwierdził Grzegorz Napieralski (LiD) w Magazynie 24 godziny. Zbigniew Chlebowski (PO) bronił premiera: - Być może towarzyszą mu marzenia o prezydenturze, ale teraz koncentruje się na pracy premiera.

- Donald Tusk popełnia gafę za gafą w polityce zagranicznej. Podczas spotkania z Angelą Merkel podskakiwał na dywanie jak małpka pacynka - powiedział w "Kropce nad i" sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński.

Czy to prawda, że w Polsce powszechnie jest stosowany system bezzasadnego przewlekłego aresztowania wobec osób podejrzanych? - z taki pytaniem do polskiego rządu zwrócił się Europejski Trybunał Praw Człowieka. - To precedens, który nie przynosi nam chluby - alarmują prawnicy.

Historia jak z brutalnego filmu: odbite płuca, nerki, stłuczone żebra, spuchnięta twarz - tak wyglądał gdy w wigilijny wieczór wrócił do domu. Wrócił z komisariatu... Tegoroczne święta pan Tomasz z Wałbrzycha spędził w łóżku - obity i potłuczony.

- Gra jest kto kogo bardziej uszczypnie, prezydent premiera czy odwrotnie - tak o nowym spięciu na linii prezydent-rząd mówił w "Magazynie 24 godziny" poseł LiD Jerzy Wenderlich.

Mąż pani Joanny ponad rok temu zginął w wypadku samochodowym. Nie dość, że kobieta musi radzić sobie ze stratą najbliższej osoby, to wciąż dla swego 4-letniego syna walczy o rentę przyznawaną zazwyczaj dzieciom po śmierci rodzica. Ale pieniędzy wciąż nie ma, bo prokuratura nie potrafi ustalić sprawcy wypadku.

W szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi, w wyniku awarii klimatyzacji, spadły z sufitu dwa kartonowo-gipsowe kasetony. Wypadek byłby niegroźny, gdyby nie to że zdarzył się na intensywnej terapii. Pięciu pacjentów oddział trzeba było ewakuować do innych szpitali. Po 45-minutowej akcji straży pożarnej trwa usuwanie, niewielkich na szczęście, szkód.

Znany publicysta Tomasz Lis wraca do telewizji publicznej. 25 lutego zostanie nadany jego nowy program w TVP2. Jak się dowiedział tvn24.pl ma się nazywać "Co z Polską". Do telewizji publicznej wraca też jej były prezes Bronisław Wildstein - tym razem jednak będzie prowadził program publicystyczny w TVP1.

Tygodnik "Wprost" chce mącić w umysłach widzów - we wrześniu sprzedawał płytę ze zdjęciem o. Rydzyka i moim na okładce – tak Józef Oleksy w Magazynie 24 godziny wyjaśniał "sedno swojego pozwu", jaki złożył przeciwko gazecie. - Pan jest dobrem społecznym - odpowiedział redaktor naczelny "Wprost" Stanisław Janecki.

- Obecne żądania płacowe lekarzy byłyby możliwe do spełnienia ok. roku 2011 - powiedział w TVN24 prof. Zbigniew Religa. Były minister zdrowia zastrzegł jednak, że "trzy średnie krajowe", które chcą zarabiać lekarze, są nie do osiągnięcia bez podniesienia składki zdrowotnej .

W Polsce wciąż nie ma przepisów dot. leczenia niepłodności metodą in vitro. Polska podpisała, ale nie ratyfikowała Konwencji Bioetycznej Rady Europy z 1997 roku. O jej szybkie przyjęcie Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski ma w piątek zwrócić się do marszałka Sejmu oraz premiera.

Tragiczny wypadek niedaleko Poznania. Nie żyje 71-letnia kobieta prowadząca auto osobowe, które zderzyło się z cysterną. Pasażer auta jest ranny, kierowcy cysterny nic się nie stało.

Do uspokojenia sytuacji w służbie zdrowia wciąż daleko. Nadal napływają informacje o trwających negocjacjach dyrekcji szpitali i lekarzy, w niektórych placówkach lekarze rozpoczynają akcje protestacyjne lub składają wymówienia.

Trzy lata więzienia grożą funkcjonariuszowi ABW, który groził pistoletem przypadkowemu kierowcy. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.

Prezydent Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie 15-letniego Janusza Bobaka, który próbował uratować z pożaru swoją siostrę. Oboje zginęli w płomieniach. Do tragedii doszło 27 grudnia w ich domu rodzinnym w Białym Dunajcu.

Po trzygodzinnej reanimacji w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach zmarła na sepsę 18- latka. Dziewczyna trafiła do szpitala z bardzo wysoką gorączką i problemami z oddechem.

Zarząd TVP powołał Radosława Pardę na swego pełnomocnika ds. Euro 2012. Będzie odpowiedzialny za sprawy promocyjne i medialne. Parda jest sekretarzem generalnym Ligi Polskich Rodzin. To kolejny polityk zatrudniony w ostatnim czasie przez Telewizję Polską.

Zawaliła się ściana średniowiecznego zamku krzyżackiego w Giżycku (warmińsko-mazurskie). - Jeśli zabytek nie zostanie zabezpieczony, to w razie obfitych opadów śniegu może całkowicie się zawalić - ostrzega starosta giżycki Wacław Strażewicz.