Bohdan Smoleń szuka wsparcia. Na serio. Nie dla siebie

- Uśmiech na ustach dziecka i łzy w oczach matki, to jest najpiękniejsze - mówi kultowy kabareciarz Bohdan Smoleń. Niedługo jednak tego może zabraknąć, bo fundacja "Stworzenia Pana Smolenia", która pomaga osobom po wypadkach wrócić do zdrowia, ma problemy finansowe. Dlatego Bohdan Smoleń prosi o pomoc.

To loty z matematyczną precyzją

Swoje samoloty zmuszają do akrobacji, wydawałoby się niemożliwych -wszystko po to, by publiczność wyszła z pokazu zachwycona. Ale to, co wygląda jak improwizacja jest szczegółowo zaplanowane, zaaprobowane - i kontrolowane. Prześwietlany jest też stan zdrowia pilota. Podobnie było w przypadku kapitana Marka Szufy, który zginął w trakcie pokazów w Płocku.

Zakurzony bicz na polityków

Miał być postrachem dla polityków łamiących prawo, na razie jest tylko figurą retoryczną. Trybunał Stanu przez 20 lat wydał orzeczenie w jednej tylko sprawie, a przez ostanie cztery lata zebrał się tylko raz. Kto blokuje jego prace i czy Trybunał jest w ogóle potrzebny?

Pielęgniarki ze Świecia znów głodują

Sześć pielęgniarek ze szpitala psychiatrycznego w Świeciu nad Wisłą (woj. kujawsko-pomorskie) wznowiło głodówkę protestacyjną, którą przerwały w czwartek w ubiegłym tygodniu. Kobiety domagają się, w imieniu personelu placówki, podwyżki płac i wzrostu zatrudnienia.

Szpital zapłaci 2,5 mln za zakażenie żółtaczką

Szpital Uniwersytecki w Krakowie musi zapłacić blisko 2,5 mln zł 23 pacjentkom zakażonym w 2003 r. żółtaczką. Wyrok zapadł po blisko 8 latach - w tym czasie prawie połowa pacjentek zmarła. Szpital zapowiada apelację.

Skazani za konopie z "Chłopów"

Hodowali siedem krzaków konopii, zostali skazani prawomocnym wyrokiem. Mowa o właścicielach skansenu w Lipinach, którego celem jest pokazywanie, jak polska wieś wyglądała w epoce reymontowskich "Chłopów". I choć wyniki badań potwierdziły, że rośliny zarekwirowane w skansenie nie posiadają właściwości narkotycznych, to wymiar sprawiedliwości okazał się nieugięty.

Cmentarny mur padł przed oplem

34-letnia kobieta straciła panowanie nad swoim autem i zakończyła podróż na murze starego cmentarza w Opolu. Z obrażeniami trafiła do szpitala. Jej auto zostało niemal całkowicie zniszczone, ale i cmentarny mur będzie wymagał remontu.

Udusiła męża. Bo uśpił kota

Sądowe wokandy widziały już niejedno, to jednak wyjątkowa sprawa. To, że na ławie oskarżonych zasiądzie kobieta obwiniona o to, że udusiła męża - bywalców sądowych sal nie zadziwi. Ale powód zbrodni zapewne tak: poszło o to, że pod jej nieobecność mężczyzna uśpił chorego kota.

Pilot zmarł wskutek obrażeń, nie utonął

Kapitan Marek Szufa, którego samolot rozbił się podczas sobotnich pokazów w Płocku, zmarł na skutek wielonarządowych obrażeń głowy i tułowia. Podczas sekcji zwłok nie stwierdzono oznak wskazujących na utonięcie pilota.

Śledztwo ws. śmierci ojca Ziobry umorzone

Prokuratorskie śledztwo dotyczące leczenia i śmierci Jerzego Ziobry, ojca Zbigniewa Ziobry, zostało ponownie umorzone. Decyzję w tej sprawie podjęła Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim.

"Pociągnąć do odpowiedzialności Kaczyńskiego i Ziobrę"

Sojusz Lewicy Demokratycznej chce "pociągnąć do odpowiedzialności" Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę - ogłosił na konferencji prasowej Grzegorz Napieralski. Partia uważa, że były premier i minister sprawiedliwości powinni stanąć przed Trybunałem Stanu za śmierć Barbary Blidy, tak jak zapisano to w projekcie raportu komisji śledczej.

Sondaż CBOS: Notowania rządu lecą w dół

Z czerwcowego sondażu CBOS wynika, że pracę premiera i rządu dobrze ocenia tylko 1/3 Polaków (32 proc.). Zaś niezadowolonych z pracy koalicji PO-PSL jest ponad połowa obywateli.

Ciężarówka w ogniu

Zwarcie instalacji elektrycznej było prawdopodobną przyczyną pożaru wielkiej ciężarówki, do jakiego doszło w Skarżysku-Kamiennej. Nikt nie ucierpiał, ale straty materialne oszacowano na sto tysięcy złotych - i to mimo, że strażakom udało się uratować naczepę z ładunkiem.

Zakatowane dziecko, ojciec z zarzutem

Zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, skutkującego śmiercią - taki zarzut postawiła prokuratura ojcu dwumiesięcznego chłopczyka z Zabrza. Martwe dziecko ze śladami pobicia w sobotę jego matka znalazła w mieszkaniu.

SLD poprze Cimoszewicza. "Nie wystawimy swojego kandydata"

SLD poprze Włodzimierza Cimoszewicza w najbliższych wyborach parlamentarnych do Senatu - poinformował na konferencji prasowej szef partii Grzegorz Napieralski, potwierdzając wcześniejsze doniesienia "Faktów TVN". Decyzję w tej sprawie podjął dziś zarząd Sojuszu.

Przedszkole im. Komorowskich. "Posłalibyśmy do niego wnuki"

Prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną uczestniczyli w nadaniu imienia "Rodziny Komorowskich" jednemu z przedszkoli w Żywcu (Śląskie). Para prezydencka odsłoniła też tablicę pamiątkową w placówce. - Jesteśmy szczęśliwi. (...) Pewnie gdybyśmy mieszkali w Żywcu posłalibyśmy wnuki do tego przedszkola - mówił prezydent podczas uroczystości.

Cegłą w szybę siedziby PiS

- Ktoś wybił szybę w naszej siedzibie przy Koszykowej 10 - poinformował tvnwarszawa.pl radny i działacz warszawskiego Prawa i Sprawiedliwości Maciej Wąsik. Sprawę bada policja.

Rajdowiec skazany za zabicie taksówkarza

Na 15 lat więzienia i 120 tys. zł grzywny skazał sąd okręgowy we Wrocławiu kierowcę rajdowego Krzysztofa Tercjarka. Sportowiec był oskarżony o zabicie w styczniu 2010 r. taksówkarza Adriana S. Wyrok jest nieprawomocny.

Pętla przy Centralnym znów będzie otwarta

Od nocy z 22 na 23 czerwca pętla autobusowa przed Dworcem Centralnym znów będzie otwarta. - Pasażerów zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem tras i rozkładem przystanków. Odradzamy jazdę na pamięć - mówi Andrzej Skwarek z biura prasowego ZTM. Sprawdź, jakie zmiany się szykują.

Na łuku wpadł w poślizg. Dwie ofiary

Dwie osoby - kierowca i pasażer - zginęły w wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Szałe niedaleko Kalisza (Wielkopolska). Samochód wypadł z drogi na zakręcie i uderzył w drzewo. Przyczyną tragedii była najprawdopodobniej nadmierna prędkość. Kierowca zginął na miejscu, pasażer zmarł w poniedziałek w szpitalu. Poniedziałek przyniósł też wypadki w innych częściach kraju.

Sąd chce zbadać zdrowie Stokłosy

Biegli sądowi zbadają stan zdrowia oskarżonego m.in. o korupcję senatora Henryka Stokłosy - postanowił w poniedziałek Sąd Okręgowy w Poznaniu. W poniedziałek po raz drugi z rzędu zaplanowane rozprawy w procesie senatora Stokłosy zostały odwołane ze względu na chorobę głównego oskarżonego.

Zarzuty dla dziewięciu z "Wujka"

Zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia górników usłyszało dziewięciu elektromonterów z kopalni "Wujek". Zdaniem katowickiej prokuratury zaniechali oni swoich obowiązków w zakresie naprawy i konserwacji urządzeń. 18 września 2009 roku w wyniku podziemnego wybuchu zginęło 20 górników.

Ratownicy: Była duża szansa, że pilot przeżyje

Dwaj ratownicy płockiego WOPR, Piotr Adamkowski i Marcin Gliński, którzy jako pierwsi dotarli do wraku samolotu, który rozbił się w sobotę podczas pikniku lotniczego, przyznają na antenie TVN24, że do końca mieli nadzieję, że pilot przeżyje wypadek. Jak mówią, pierwsze wrażenie wskazywało, że "będzie dobrze". - Była bardzo duża szansa, że to przeżyje. Mieliśmy nadzieję. Do końca - opowiada ratownik, Piotr Adamkowski.

"Być może był to błąd oceny odległości"

- Być może nastąpiło jakieś niespodziewane zderzenie np. z ptakiem, które mogło na chwilę wytracić pilota z tych figur, które wykonywał, ale być może był to błąd oceny odległości. Słyszałem, jak wielu jego kolegów mówiło, że nie wierzą, że mógł popełnić błąd, ale nad wodą trudno się ocenia odległość. Być może tu coś takiego było - stwierdził gen. Gromosław Czempiński, szef Aeroklubu Warszawskiego, a prywatnie przyjaciel pilota Marka Szufy, pytany o możliwe przyczyny katastrofy podczas sobotniego pikniku lotniczego w Płocku.

Utonął na oczach siostry

W niedzielę ok. godz 16 w miejscowości Melsztyn w Małopolsce doszło do tragedii. W Dunajcu utonął 18-latek, który pływał w rzece wraz z kolegą. Chłopak utonął na oczach siostry, która szybko wezwała pomoc. Do zmierzchu nie odnaleziono jego zwłok.

Zanikają ślady walki z komuną

Spacerujący lewobrzeżnymi bulwarami warszawiacy pod swoimi stopami mogą znaleźć znaki walki z komunistycznym systemem. Trzeba jednak wytężyć wzrok. Kilkanaście wyrytych na stopniach haseł, m.in. napis "Solidarność" na wysokości ul. Bednarskiej, nadgryzł bowiem ząb czasu. Upomnieć się o nie postanowił radny Śródmieścia, który apeluje o to, by władze miasta zabezpieczały inne tego typu hasła w całej Warszawie

Ostatnie pożegnanie architekta Warszawy

Dziś w Warszawie na Powązkach Wojskowych zostanie pochowany architekt Stefan Kuryłowicz, który zginął 6 czerwca w katastrofie awionetki w Hiszpanii. Ceremonia rozpocznie się o godz. 15.30. Wcześniej o godz. 14 odbędzie się nabożeństwo żałobne w kościele seminaryjnym przy ul. Krakowskie Przedmieście.

Maszyna kapitana Szufy była sprawna

Samolot kpt. Marka Szufy był sprawny - do takiego wstępnego wniosku doszła prokuratura i przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy prowadzili w niedzielę oględziny rozbitej maszyny. W szczątkach odnaleziono też jedną kamerę. Wiadomo, że pilot miał w zwyczaju filmować swoje loty.

Czołowe zderzenie pod Elblągiem. Dwie ofiary

Dwie osoby nie żyją, a dwie zostały przewiezione do szpitala po wypadku, do którego doszło dzisiaj w Janowie pod Elblągiem (woj. warmińsko-mazurskie). Kierowca Toyoty, podczas manewru wyprzedzania, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z nadjeżdżająca z naprzeciwka Skodą. Zdjęcia i informacje zamieścił w serwisie Kontaktu 24 lokalny portal ELNEWS.

Nie będzie wniosku o trybunał dla ministra PiS

Platforma Obywatelska wycofała wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu byłego ministra skarbu w rządzie PiS Wojciecha Jasińskiego - powiedział poseł PO Marek Stuligrosz. Według Jasińskiego, "PO przyznała się w ten sposób, że jest on niewinny".