- Aborcja powinna być bezwzględnie zakazana. Obecna ustawa to taki kompromis, jakby pozwolić na Holokaust Żydów chorych czy poczętych z gwałtu – nie przebiera w słowach publicystka pro life Joanna Najfeld. – Aborcja dozwolona bez podania przyczyn. Kobieta powinna sama decydować – nie zgadza się feministka Katarzyna Bratkowska.

Prawie 30 tysięcy złotych - tyle Telekomunikacja Polska S.A. zażądała od Jana Gawlika z Dziewkowic na Opolszczyźnie za dzwonienie pod numery zaczynające się na 0-700. Z tym, że Gawlik twierdzi, iż nigdy pod takie numery nie dzwonił i rachunku nie zapłaci. W odpowiedzi Telekomunikacja sprzedała jego dług firmie windykacyjnej...

Chcą lekarze, chcą pielęgniarki. Nauczyciele, słysząc o podwyżkach, mówią: jak oni to i my. Żądania lekarzy, wywołują lawinę postulatów innych grup zawodowych. Wywołany do tablicy Zbigniew Chlebowski zapewniał w Magazynie 24 Godziny: - Potrzebne są nie tylko dodatkowe pieniądze, ale przede wszystkim zmiany systemowe. Mamy na nie pomysł.

Dopiero co założył bloga, a już zapowiada start nowego portalu: PolskaXXI.pl. Kazimierz Ujazdowski, po tym jak opuścił PiS, próbuje swoich sił w sieci. - Ma on "służyć prowadzeniu otwartej, interaktywnej dyskusji o ważnych dla Polski sprawach".

Żywe srebro, torpeda dywanowa - tak o małej Oli Matejczuk mówią jej rodzice. Bo dziewczynka już odzyskała siły po ciężkiej operacji serca, którą niedawno przeszła. A wszystko dzięki naszym widzom, internautom! Gdy w lipcu magazyn "Prosto z Polski" pokazał dramat Oli i jej rodziny w ciągu zaledwie 3 dni na konto dziewczynki wpłynęło blisko 400 tys. złotych. Dzięki tym pieniądzom maluch żyje.

- Upomnimy się o budynek przy ulicy Rozbrat w Warszawie. W mojej partii, Polskiej Lewicy, jest część ludzi wywodzących się z SLD, którzy przez lata płacili składki. Mamy do tego pełne prawo - mówi dziennikowi.pl Leszek Miller.

- Służby są w stanie zabezpieczyć pomieszczenia w kancelarii praktycznie na sto procent. Wyjście do parku to metoda z lat 70-tych i może świadczyć o niepokojącym braku zaufania do podwładnych – przekonywał w Magazynie "24 godziny" szef BOR, gen. Mirosław Gawor.

- Ani policjanci, ani kajdanki nie robią na mnie wrażenia. Ląduję 26 stycznia o 9:55 w Krakowie. Wysyłanie za mną listów gończych nie jest potrzebne. Nic złego nie zrobiłem - zapewnia w rozmowie z tvn24.pl poszukiwany Piotr Misztal, były poseł Samoobrony.

Policjanci z Łodzi zatrzymali już trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie taksówkarza. Do napaści doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

-Raport PO o działalności Centralnego Biura Antykorupcyjnego powinien być jawny. Jestem pewien, że CBA działo zgodnie z prawem, i na Mariusza Kamińskiego nic nie ma - powiedział na konferencji prasowej we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Donos Hanny Gronkiewicz-Waltz to próba przykrycia nieudolności władz stolicy. Warszawiacy stojący w korkach usłyszą, że oto Jakubiak ukradła 2 mln zł. A ja mogę zapewnić: żadnych malwersacji nie było - w taki sposób Elżbieta Jakubiak, dyrektor biura b. prezydenta stolicy Lecha Kaczyńskiego odpiera zarzuty o finansowe nadużycia.

Dwóch pijanych mężczyzn, na zmianę kierowało autem. Mieli prawie po 2,5 promila. Świadek, telefonicznie, na bieżąco informował stróżów prawa o manewrach i przesiadkach nietrzeźwych kierowców - informuje policja.

Prokurator przeczyta nową książkę Jana Tomasza Grossa "Strach". A jeśli uzna, że są w niej treści znieważające Polaków, nie wyklucza sformułowania aktu oskarżenia - poinformowała TVN24 rzeczniczka prokuratora generalnego Ewa Piotrowska.

Funkcjonariusze gdańskiego Centralnego Biura Śledczego przechwycili 30 kg tabletek ekstazy o wartości około miliona złotych - informuje pomorska policja. Zatrzymano też przewożącego narkotyk 37-latka.

Plotki o kryzysie w Prawie i Sprawiedliwości to kompletna bzdura - mówił w TVN24 Joachim Brudziński. Zaprzeczył jednocześnie, by jego ewentualna rezygnacja z funkcji sekretarza generalnego PiS miała związek z sytuacją w partii po wyborach.

Służbowe wyjścia do restauracji, sponsorowanie bankietów i wydatki ze złotych kart VISA na kwotę przekraczającą milion złotych, to - według Hanny Gronkiewicz-Waltz - przejawy niegospodarności, jakich miał się dopuścić jej poprzednik Lech Kaczyński i jego podwładni. Złożyła w tej sprawie doniesienie do prokuratury.

- Sprowadzanie i gromadzenie treści pornograficznych z udziałem dzieci i zwierząt to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Na razie śledztwo prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko funkcjonariuszowi, przez wydział śledczy prokuratury okręgowej w Poznaniu - powiedziała portalowi TVN24 rzecznik prokuratury Magdalena Mazur-Prus

Na trop sprawcy fałszywego alarmu bombowego, który groził, że wysadzi w powietrze komendę policji przy ul. Opaczewskiej na Ochocie, naprowadziła funkcjonariuszy dyskusja na forum popularnego portalu społecznościowego. Mężczyzna został zatrzymany.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski nie widzi powodów dla których należy ujawnić raport o CBA przygotowany przez Julię Piterę. - Kuchnia podejmowania decyzji nie może być obnażana, bo to byłby polityczny ekshibicjonizm - stwierdził w TVN24 Komorowski.

- Trudno uzasadnić, dlaczego jakiś hotel kosztował kilkanaście tysięcy złotych dla jednej osoby w miesiącu - mówiła w RMF FM minister Julia Pitera, która bada wydatki ze służbowych kart kredytowych urzędników ministerstw. Przyznała, że niektóre wydatki resortów są "troszkę bulwersujące".

Policjanci z województwa dolnośląskiego mają nadzieję, że przedmioty znalezione blisko miejsca napadu pomogą im odnaleźć bandytów, którzy w Bolesławcu pobili taksówkarza i uciekli ukradzionym samochodem. W poszukiwaniach biorą udział również policje czeska i niemiecka.

Ministerstwo Zdrowia zaprasza pielęgniarki na rozmowy. Do spotkania może dojść jeszcze w tym tygodniu - zdeklarował w TVN24 wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk. Według niego, realne jest, by w ciągu kilku lat pensje pielęgniarek wzrosły do około dwóch średnich krajowych.

Sytuacja na polskich drogach nadal jest trudna. Prawie w całym kraju pada deszcz lub marznący śnieg, a drogi pokrywają się lodem. Jest ślisko i niebezpiecznie.

Za bałagan w służbie zdrowia odpowiadają politycy, lekarze powinni zarabiać więcej, ale czasem podejmują niewłaściwe formy protestu - oceniają ankietowani w badaniu, które TNS OBOP przeprowadził dla "Dziennika".

- Kościół nie chce prowadzić wojny z aktualnym rządem czy utworzonym przez jakąkolwiek partię. Mam wrażenie, że w ostatnich dniach niektóre ugrupowania chcą zbijać kapitał polityczny na rzekomym konflikcie - tak spór o in vitro ocenia w wywiadzie dla "Dziennika" arcybiskup Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Po wyjściu z PiS-u Kazimierz Michał Ujazdowski nie rezygnuje z aktywnego życia publicznego. Były wiceprezes tej partii planuje uruchomić portal internetowy, który, jak podkreśla, "ma służyć debacie programowej".

Już trzy tygodnie strajkują górnicy z kopalni Budryk, a piąty dzień kilkuset z nich nie wychodzi spod ziemi. Jak mogą, dodają sobie otuchy - TVN24 dotarła do zdjęć, na których strajkujący śpiewają swój własny hymn-modlitwę. Na powierzchni rodziny i przyjaciele górników czekają na pomyślne zakończenie protestu.

Marszałek Sejmu rozpocznie konsultacje z partiami, by zmienić przepisy o łączeniu mandatu ze stanowiskami w administracji. PO chce zdecydowanie ograniczyć takie możliwości. "Rzeczpospolita" zapowiada: poseł PiS Jan Ołdakowski znów może mieć problem.