Prawie setka statków wpłynęła do do portu w Szczecinie na finał regat The Tall Ships' Races. Imprezie przyglądają się miłośnicy żeglarstwa z całej Polski.

- Polacy nie wracają ze Stanów Zjednoczonych w terminie i wszyscy za to płacimy - tak premier skomentował podpisaną przez prezydenta Georga'a W. Busha nową ustawę, która znosi wizy do jego kraju dla niektórych państw, niestety nie dla Polski.

Najprawdopodobniej pocisk artyleryjski z czasów drugiej wojny światowej znaleziono w centrum stolicy - na skrzyżowaniu ulic Skorupki i Hożej. Przed godziną 14 wywieźli go saperzy.

Dwie osoby zginęły, a dwie trafiły do szpitala w wyniku zderzenia w sobotę rano Toyoty Yaris z Ładą Samara na drodze krajowej numer 1 w Bielsku-Białej. W Wielkopolsce zginęły dwie osoby w wypadku auta osobowego z autokarem.

To jeden z zatrzymanych przez CBA w aferze gruntowej mężczyzn naprowadził śledczych na trop Andrzeja Leppera - informuje "Wprost". Tygodnik dotarł do treści jednego z nagranych ukrytą kamerą filmów, który jest dowodem w śledztwie.

Premier Jarosław Kaczyński przerwał wypoczynek w Juracie i wrócił do stolicy. Jak się dowiedzieliśmy wczoraj późnym wieczorem zapadła decyzja o jego powrocie do Warszawy. Dziś na godz. 13 zwołano konferencję prasową premiera.

- Nie jesteśmy z UFO, jesteśmy normalni jak inni młodzi ludzie, nie chcemy nikomu wciskać kitu - mówią o sobie uczestnicy Przystanku Jezus.

Pierwszy dzień na Woodstocku zakończony. Koncerty w Kostrzynie nad Odrą, na których zagrało 16 zespołów, zakończyły się o piątej nad ranem.

Poseł i były trener Janusz Wójcik zwrócił się do prezesa Legii Warszawa o wydanie mu i jego partyjnej koleżance - Genowefie Wiśniowskiej darmowych karnetów na mecze Legii w sezonie 2007/2008.

Po zderzeniu dwóch ciężarówek poważnie utrudniony jest przejazd autostradą A4 z Opola do Wrocławia.

Coraz mniej pasażerów korzysta z lotniska na warszawskim Okęciu. Jest to konsekwencja bałaganu, fatalnie przygotowanego remontu, tłoku i niemiłej obsługi - pisze "Życie Warszawy".

Panie, róbcie miejsce w szafie, panowie szykujcie portfele. Po ubrania Giorgio Armaniego nie trzeba już będzie jeździć do Londynu czy Berlina. Włoski guru mody otwiera swój sklep w Warszawie.

Lekarka wmawiała swoim pacjentkom, że są w ciąży i przeprowadzała fikcyjne zabiegi aborcyjne. Za swe "usługi" pobierała od półtora do dwóch tysięcy złotych - pisze "Gazeta Krakowska"

Pozew przeciw Rzeczpospolitej zapowiedział w Magazynie 24 Godziny w TVN24 mecenas Leszek Piotrowski. Według gazety adwokat Blidów złożył fałszywe zeznania w sprawie swojego pobicia. Miał być tak pijany, że spadł z barowego krzesła, a potem przewrócił się na chodniku.

Każdy dorosły Polak, który ma zielony, stary dowód osobisty musi do końca roku 2007 wymienić go na nowy, plastikowy. Niektórym przychodzi to opornie, dlatego pomaga i MSWiA i kościół.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w drugiej połowie lipca wygrałaby je Platforma Obywatelska z 35-cio procentowym poparciem. Drugą siłą w parlamencie byłoby Prawo i Sprawiedliwość, na które zagłosowałby co 4-ty ankietowany.

Wnioski o wymianę dowodu osobistego można pobrać podczas wizyty na basenie - pisze "Dziennik Zachodni".

Łódzkie poczty są otwierane dopiero po południu. Postanowiły w okresie wakacji zmienić godziny urzędowania. Podobny problem jest w innych regionach kraju.

Ponad 13 tysięcy zł przywłaszczył sobie kielecki listonosz. Torbę z listami wrzucił w zarośla i wyruszył na zakupy. Po listonosza wyruszyli policjanci...