Na Zamku Królewskim Rada Warszawy wręczyła honorowe obywatelstwa miasta m.in. byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie, byłemu marszałkowi Sejmu Wiesławowi Chrzanowskiemu oraz Irenie Sendlerowej.

Czy koalicja nadal istnieje? Politycy Samoobrony są w tej sprawie podzieleni. PiS przyznaje otwarcie: - Nie chcemy oddać władzy.

Metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz w wywiadzie dla "Corriere della Sera" chwali wysiłki obecnych władz na rzecz umocnienia pozycji Polski w Unii Europejskiej i uznaje lustrację za nieuniknioną.

W samym centrum Wrocławia robotnicy budowlani wykopali 150 kg bombę lotniczą z czasów II Wojny Światowej. Niewybuchem zajęli się saperzy.

Jeśli Niemcy chcą zwrotu dóbr kultury, które po wojnie znalazły się w Polsce, to powinni zwrócić dzieła sztuki, zrabowane w naszym kraju - uważa premier Jarosław Kaczyński.

Do września w koalicji nic się nie wydarzy - prognozuje w TVN24 politolog prof. Wojciech Łukowski. Dodaje, że strategia PiS polega na męczeniu przeciwnika, by zyskać w późniejszych wyborach.

Premier sugeruje, że Andrzej Lepper może mieć kłopoty z prokuraturą. - Im więcej się dowiaduję o seks-aferze, tym bardziej nie mam ochoty z nim rozmawiać – powiedział premier w "Sygnałach Dnia".

Stażyści i praktykanci urzędów skarbowych mają dostęp do informacji o naszych podatkach. Nie zawsze są to ludzie o czystych kartotekach - pisze "Rzeczpospolita".

Mowy końcowe i prawdopodobnie wyrok zapadnie dziś przed wrocławskim sądem w głośnym procesie Krystiana B. Mężczyzna jest oskarżony o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem domniemanego kochanka swojej byłej żony.

"Rzeczpospolita" dotarła do wyników kontroli dokumentów niezbędnych do odrolnienia ziemi w okolicach Mrągowa. Wynika z nich, że pisma są dziełem doskonałych fałszerzy.

Jeszcze w tym tygodniu Andrzej Lepper pójdzie do szpitala - donosi "Dziennik". Były wicepremier przejdzie poważne badania w związku z chorobą wieńcową.

Czerwone serduszko z napisem WOŚP może już wkrótce stać się najlepiej rozpoznawalną polską marką. Istnieje na to duża szansa, bo fenomen Orkiestry zachwycił jordańskiego księcia - pisze "Metro".

- Opozycja ciągle z nienawiścią atakuje rządzących, a europosłowie obmawiają Polskę - ocenił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik podczas homilii odprawianej na spotkaniu Rodziny Radia Maryja.

Koalicjanci nie chcą wcześniejszych wyborów, ale też nie boją się ich. W "Magazynie 24 godziny" politycy PiS, Samoobrony i LPR zapewniali, że wspólne rządzenie ma sens, a wcześniejsze wybory to nieodpowiedzialność.

- Buldożery ruszają w Dolinie Rospudy w środę - zapowiada rząd. - Nic podobnego - twierdzi Komisja Europejska. Na wszelki wypadek nad Rospudę przybywają przeciwni budowie ekolodzy i jej zwolennicy - augustowianie.

Ruszyła pierwsza w Polsce pralnio - kawiarnia. Pranie się pierze, a jego właściciele popijają w tym czasie kawę i nawiązują znajomości. Tak łączy się przyjemne z pożytecznym.

Wicepremier Przemysław Gosiewski w "Faktach" TVN odrzucił trzy, przedstawione dziś warunki LiS. Od ich spełnienia Liga i Samoobrona uzależniają dalsze rozmowy z PiS o koalicji.

Warszawskie MZA szuka kobiet, które mogłyby prowadzić autobusy. Kierowców brakuje, bo mężczyźni wyjechali na Wyspy. -To żadna strata, kobiety są lepsze - oceniają niektórzy specjaliści.

Szycie szkolnych mundurków idzie pełną para - za 35 dni setki tysięcy uczniów ruszy do szkół i każdy z nich powinien być odpowiednio ubrany. Już teraz jednak wiadomo, że mundurków dal wszystkich nie starczy.

160 polskich zabytków zostanie odnowionych za pieniądze ze środków unijnych. Na ich renowację Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się zdobyć 100 mln złotych.

- Nie uciekniemy przed przyspieszonymi wyborami. Ja opowiadam się za wiosną - mówi prezydent Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Sandra Lewandowska płynąca po parkiecie w dostojnym walcu, szalejący w quickstepie Krzysztof Bosak - to wszystko będzie można obejrzeć już we wrześniu w nowej edycji "Tańca z gwiazdami". TVN24.pl jako pierwszy publikuje skład czołowego programu TVN.

- Dopóki PiS nie spełni naszych dzisiejszych warunków kadrowych nie będzie rozmów między koalicjantami - powiedział tvn24.pl Radosław Parda, sekretarz generalny LPR. - Traktuję słowa Pardy, jako subtelne zerwanie tej koalicji – skomentował Adam Lipiński z PiS.

Ponad 20 jednostek straży pożarnej gasi na Śląsku płonący magnez. Jest to pierwszy taki pożar w tej części kraju.