Strzelał z wiatrówki do wędkarzy

Policja w Lidzbarku Warmińskim zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który strzelał z wiatrówki do uczestników zawodów wędkarskich. Jedną z osób niegroźnie trafił w nogę.

Audi na barierkach

Niebezpieczna kolizja na moście Gdańskim. - Kierowca audi zawisł na barierkach - informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Dwa ciała wyłowione z Noteci

Z Noteci wyłowiono ciała dwóch młodych mężczyzn, mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. 18 i 20-latek byli znajomymi. Obaj wyszli z domów pod koniec kwietnia, ich zaginięcie zgłosiły rodziny. W czwartek wędkarze znaleźli zwłoki obu mężczyzn. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Nie pozwolili powiesić plakatów z twarzami polityków

Ponad 400 plakatów z wizerunkiem polityków głosujących przeciwko referendum emerytalnemu przygotowanych przez NSZZ "Solidarność" miało zawisnąc na słupach w stolicy. Należąca do miasta firma Warexpo, która jest właścicielem słupów ogłoszeniowych, odmówiła jednak ich rozwieszenia mimo wcześniejszej umowy. Powołała się przy tym na wątpliwości co do ich treści, która mogłaby naruszać dobra osobiste posłów - donosi "Rzeczpospolita".

Pacjent za 3,4 mln złotych

3,4 mln złotych - tyle kosztowało w zeszłym roku leczenie najdroższego pacjenta w Polsce - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na wstępną wersję raportu NFZ dotyczącego najbardziej kosztownych procedur medycznych.

"Ogłaszanie bojkotu jest nienormalne"

- Nienormalne jest ogłaszanie jakiegokolwiek bojkotu Euro na Ukrainie. Politycy, którzy to robią, zachowują się w sposób nieodpowiedzialny i jest w tym wiele hipokryzji - powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Leszek Miller. Jego zdaniem, istnieje wiele innych sposobów oddziaływania na ukraińską politykę.

Koniec majówki. 5 tys. pijanych

65 osób zginęło, 1218 zostało rannych w 938 wypadkach - to bilans 10 dni wydłużonego weekendu majowego na polskich drogach. Policjanci zatrzymali ponad 5 tys. pijanych kierowców.

Wiele tytułów, jedna okładka

Redaktorzy najważniejszych polskich magazynów i dzienników protestują przeciwko nowelizacji prawa prasowego, nad którym pracuje Senat. Na stronach tytułowych poniedziałkowych wydań znalazło się to samo hasło: "Senat zabija prasę", a wraz z nim list od redaktorów naczelnych nawołujący do wycofania się z projektu.

Mistrzowie świata, o których nic nie wiemy

Polscy sportowcy na międzynarodowych zawodach nie dają szans swoim przeciwnikom, ale my o tym nie wiemy. Nasi zawodnicy biją Chińczyków w łucznictwie tradycyjnym, Kanadyjczyków w psich zaprzęgach i Tajów w tajskim boksie. Takich mistrzów w dyscyplinach sportowych, które nie są naszą specjalnością, mamy więcej.

Szyją lalki dla chorej Elizy

12-letnia Eliza choruje na rzadką chorobę, która atakuje układ nerwowy. Miesięczna kuracja lekiem, który hamuje rozwój choroby, kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Rodziców dziewczynki nie stać na taki wydatek, ale na szczęście nie zostali sami. Pisarka Joanna Krzyżanek wpadła na pomysł jak zdobyć pieniądze na leczenie Elizy. Uruchomiła w całej Polsce akcję szycia lalek, które potem trafiają na aukcje w internecie.

Pożegnanie prof. Chrzanowskiego

Mszą świętą na warszawskich Powązkach rozpoczną się popołudniu uroczystości pogrzebowe Wiesława Chrzanowskiego, weźmie w nich udział m.in. prezydent Bronisław Komorowski. Były marszałek Sejmu zmarł 29 kwietnia 2012 w wieku 88 lat.

"Tusk przegrywa dwa razy"

Satysfakcji ze zwycięstwa socjalisty w wyborach prezydenckich we Francji nie kryje Leszek Miller. - Jestem oczywiście zadowolony, że wygrał człowiek lewicy i przypuszczam, że to będzie wielki sygnał dla innych krajów - stwierdził szef SLD, który rozważa, czy to nie aby początek "lewicowej Wiosny Ludów". - Tym bardziej że na 27 państw Unii Europejskiej aż w 20 rządzi centroprawica. Należy to zmienić - stwierdził Miller.

Koniec długiego weekendu. Na drogach tłoczno

Majówka dobiegła końca, Polacy wracają do domów z długiego weekendu. W niedzielę wieczorem na drogach jest tłoczno, choć nie ma ogromnych korków. Z każdą chwilą na drogach jest coraz większy ruch. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę.

Cała załoga promu pijana

Cała załoga promu wożącego turystów przez Wisłę między Kazimierzem Dolnym a Janowcem (woj. lubelskie) była pijana - zarówno sternik, jak i jego pomocnik. Zatrzymała ich policja. Po przesłuchaniu mężczyźni zostali zwolnieni, będą odpowiadać karnie.

Komorowski: Prezydenci przeciwni bojkotowi Euro

Żaden z uczestników spotkania prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej w Szczyrbskim Jeziorze, nie jest zwolennikiem bojkotu meczów rozgrywanych na Ukrainie w ramach Euro 2012 - powiedział w niedzielę Bronisław Komorowski. Jednocześnie podkreślił, że w Jałcie zaapeluje do władz Ukrainy o niekaranie więzieniem za błędne polityczne decyzje. Polski prezydent poinformował o tym na wspólnej z prezydentami Słowacji i Czech konferencji prasowej podsumowującej dwudniowe obrady prezydentów.

Zaginął piłkarz. Trwają poszukiwania

Policja, strażacy i rodzina szukają zaginionego 28-letniego piłkarza drugoligowego Klubu Sportowego Jeziorak Iława. Iwo Zubrzycki ostatni raz był widziany w niedzielę w nocy, w okolicach pobliskiego jeziora - informuje policja w Olsztynie (warmińsko-mazurskie).

"To impreza sportowa, tam się kopie piłkę, a nie sąsiadów"

Należy oddzielić politykę od sportu - przekonywali zgodnie w programie "Kawa na ławę" politycy koalicji i opozycji w reakcji na odmowę przyjazdu na Euro 2012 wielu polityków europejskich, w tym komisarzy unijnych. - To jest impreza sportowa, tam się kopie piłkę, a nie sąsiadów - stwierdził Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota. - Jeśli w trakcie meczu finałowego będzie polski prezydent, i jeszcze trzech, a dziesięciu nie będzie, to będzie to świadczyło o mądrości polskiego prezydenta - ocenił z kolei Włodzimierz Czarzasty z SLD.

"Będziemy bojowo nastawione i koko euro spoko!"

"Będziemy bojowo nastawione i koko euro spoko!" - brzmi maksyma "Jarzębin". Autorki tłumaczą, że hymn jest zachętą dla "Orzełków", żeby Euro 2012 wygrali, a na wszelką krytykę mają gotową odpowiedź: - Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas głosy i życzymy im wszystkiego dobrego, a przeciwnikom? Też życzymy, niech im się żyje jak najlepiej. Nie przejmujemy się tą krytyką! - zaznaczają.

"Cześć, giniemy". Dokument o katastrofie w Lesie Kabackim

- Dobranoc, do widzenia. Cześć, giniemy - to ostatnie słowa kpt. Zygmunta Pawlaczyka, dowódcy załogi samolotu pasażerskiego Ił-62 "Tadeusz Kościuszko", który 9 maja 1987 roku rozbił się w Lesie Kabackim. Próbowali awaryjnie lądować na warszawskim lotnisku. 25 lat po katastrofie, opublikowane zostały nagrania audio z feralnego lotu. TVN24 jako pierwsza wyemitowała je w filmie dokumentalnym.

Po nawałnicach ulice jak rzeki

Pogoda nie rozpieszcza. Gwałtowne burze, które od kilku dni przechodzą przez Polskę, wyrządzają coraz większe szkody. Minionej nocy potężna nawałnica nawiedziła Gostyń (woj. wielkopolskie). Woda wdarła się do piwnic, zalała chodniki i ulice, a strażacy przez całą noc zmagali się ze skutkami żywiołu.

Są telefony, policja likwiduje więc komisariaty

Komisariaty w małych miasteczkach do likwidacji - zapowiada policja. Jej szefowie tłumaczą, że powodem takich działań nie jest brak pieniędzy na utrzymanie posterunków, ale chęć wysłania większej liczby funkcjonariuszy na uliczne patrole. Poza tym, jak tłumaczy rzecznik Komendanta Głównego Policji, jednostki tworzono, gdy telefony komórkowe nie były tak powszechne. Teraz komisariat "za rogiem" nie jest już potrzebny.

"Coś tam napisałem", czyli 70-latek zdaje maturę

Przed pierwszym podejściem do matury wybuchł kryzys kubański i wcielono go do wojska. Teraz, pół wieku później, Witalis Garbowski postanowił zdać "egzamin dojrzałości". Pierwsze zmagania już za nim. - No, coś napisałem - mówi "Faktom" TVN 70-letni maturzysta.

Gdańszczanie obronili Twierdzę

Trzy galeony, kilkadziesiąt armat i około 200 "żołnierzy" wzięło udział w sobotę w inscenizacji bitwy morskiej o Twierdzę Wisłoujście w Gdańsku. Ponad osiem tysięcy osób słuchało, jak wybucha 90 kilogramów prochu.

Księżyc olbrzym. "Coś pięknego"

W sobotnią noc na niebie można było podziwiać Superksiężyc, którego tarcza jest 14 procent większa i 30 procent jaśniejsza od tarczy zwykłego Księżyca. Takie zjawisko zdarza się raz na kilkanaście lat. Ten wyjątkowy widok uwiecznili na zdjęciach nasi internauci.

"Nie ma żadnego bojkotu, nie twórzmy zbiorowej paranoi"

Sprawę Julii Tymoszenko trzeba odłączyć od Euro 2012 - przekonuje Grzegorz Schetyna (PO). - Nie ma żadnego bojkotu, nie twórzmy zbiorowej paranoi - tak szef sejmowej komisji spraw zagranicznych odpowiedział w "Faktach po Faktach" na pytanie o odmowę przyjazdu na Euro 2012 wielu polityków europejskich, w tym komisarzy unijnych.

Radiowóz wymusił pierwszeństwo. Są ranni

Dwie osoby zostały ranne po tym jak policyjny radiowóz wymusił pierwszeństwo i zderzył się z volkswagena golfem w centrum Zabrza. Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 15. W wyniku uderzenia policyjny pojazd przewrócił się na bok. Zdjęcia z wypadku zamieścił w naszym serwisie @witek.

"Bojkot ukraińskiego Euro to pożywka dla Putina"

Bojkot ukraińskiej części Euro 2012 zaszkodzi zbliżaniu się tego kraju do UE - przekonują polscy politycy różnych opcji, na przekór apelowi Jarosława Kaczyńskiego o odebranie Ukraińcom "co najmniej" finału rozgrywek. - Decyzja o bojkocie już dała pożywkę Putinowi, który stroi się w piórka obrońcy Ukrainy, zdobywając punkty u zwykłych ludzi, którzy oczekują takiej solidarności - stwierdził Zbigniew Ziobro (SP).

Komorowski chce w Jałcie "apelować" i "podpowiadać"

Prezydent Bronisław Komorowski przekonuje, że majowy szczyt przywódców Europy Środkowej w Jałcie może być szansą na potwierdzenie dążenia Ukrainy do integracji z Zachodem, a także okazją do "apelowania o rozwiązanie jej problemów wewnętrznych". Taką opinię prezydent wyraził w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji, gdzie przebywa na spotkaniu przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej. Komorowski udaje się do Jałty pod koniec przyszłego tygodnia. Jednak wielu innych przywódców, w tym prezydenci Niemiec, Czech i Austrii, bojkotuje spotkanie u Janukowycza.