- Rząd jest też odpowiedzialny, żeby nie "ściemniać" i nie oszukiwać ludzi - powiedział w "Faktach po faktach" wicepremier i szef PSL Waldemar Pawlak komentując swoje własne słowa, że "na państwowe emerytury lepiej zbytnio nie liczyć". Pytany, czy zatem "ściemnia" premier Tusk, który słowa Pawlaka nazywa "przejęzyczeniem", odpowiedział: Dobrze, chwała i cześć. I zaczął tłumaczyć, że na emerytury składa się wiele rzeczy, nie tylko te, które gwarantuje państwo.

Potężny wybuch wstrząsnął dworcem autobusowym w Pucku. Eksplozja zniszczyła punkt gastronomiczny. Uszkodzone zostało też zadaszenie nad stanowiskami, gdzie pasażerowie wsiadają do autobusów. Nikt nie ucierpiał.

7,5 tys. zł odszkodowania, przeprosiny, a także - co podkreśla - otwarcie toalety, wywalczył w ramach ugody z bankiem 85-letni mieszkaniec Warszawy. W październiku 2009 roku w placówkach dwóch banków nie pozwolono mu skorzystać z łazienki, za co mężczyzna wytoczył im proces. Drugi bank wciąż chce oddalenia powództwa. Wyrok usłyszymy w marcu.

Kierowca autobusu, który zszokował warszawiaków rajdem przez "czerwone" skrzyżowanie, o swoim zachowaniu rozmawiać nie chce. Kamery unika również jego pracodawca, a zapowiedzi zwolnienia pirata drogowego, nie brzmią już tak kategorycznie jak w poniedziałek. Na razie jest na przymusowym urlopie.

Podejrzany o podpalenie kilku samochodów w centrum Warszawy Jacek T. nie trafi do aresztu - dowiedział się portal tvn24.pl. Sąd zdecydował, że wobec mężczyzny zostanie zastosowany dozór policyjny. Jacek T. nie przyznaje się do winy.

Od 1 czerwca 2012 roku kierowcy samochodów osobowych i motocykli zapłacą za przejazd odcinkiem autostrady A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica - poinformowała GDDKiA, która zarządza tym odcinkiem. Od lipca 2010 roku płacą już za przejazd nim samochody ciężarowe. Wedle obowiązujących stawek, które jednak rząd od jakiegoś czasu obiecuje obniżyć, kierowcy osobówek zapłacą 20 gr za km, a motocykli - 10 gr.

Po raz pierwszy od ponad czterech lat Grzegorz Schetyna nie został uwzględniony w sondażu CBOS dotyczącym zaufania do polityków. I to po dużym styczniowym wzroście, który przesunął go na piąte miejsce w rankingu. Dlaczego tym razem lista okazała się za krótka dla byłego marszałka Sejmu? – Bo jego aktywność nie była w ostatnim czasie zbyt duża. A i funkcja nie tak istotna, jak jeszcze niedawno – odpowiadają autorzy badania.

Zgłoszenie o "zakłócaniu porządku" przez policjantów dostała od dyrekcji domu dziecka w Lęborku tamtejsza policja. Lokalne media podają, że doszło do zdemolowania jednego z pomieszczeń. Wiadomo, że od części policjantów czuć było alkohol.

- Warunki są dosyć ciężkie, ale gdy po wielu nieprzespanych nocach w końcu zrobi się ten ulubiony, wymarzony strzał, to wynagradza wszystko - mówi Mateusz Piesiak. 15-latek z Wrocławia zdobył pierwsze miejsce w konkursie Young Wildlife Photographer organizowanym przez BBC za zdjęcie ostrygojadów, wykonane na nowojorskiej plaży.

Kardynał Józef Glemp trafił do szpitala. Dzisiaj rano przeszedł operację w jednym z warszawskich szpitali - przekazał Radiu Plus rzecznik Archidiecezji Warszawskiej, ks. Rafał Markowski.

Odszkodowania medyczne m.in. za zakażenia w placówkach medycznych czy błędy przy zabiegach i diagnozach lekarskich - taką usługę reklamuje banner umieszczony na przyczepce, która stanęła przed największym szpitalem w Łodzi. Jego pracownicy są oburzeni, bo jak twierdzą, podważa się ich kompetencje. Właściciel przyczepki i pracownik firmy oferującej usługę nie widzi w tym nic złego i zapowiada kolejne reklamy pod kolejnymi szpitalami.

Nie można mówić o braku obiektywizmu biegłego ppłk. Jarosława Kaczyńskiego, a jego opinia w śledztwie smoleńskim ma charakter wspomagający, a nie przesądzający o winie gen. Pawła Bielawnego - uznała Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. Przygotowała ona opinię na zlecenie prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta po publikacjach kwestionujących obiektywizm jednego z dwóch biegłych.

Prokuratura rejonowa dla Mokotowa sprawdza, czy Alan Andersz został pobity w jednym ze stołecznych klubów. Aktor przebywa w szpitalu, jest w śpiączce farmakologicznej.

Dzięki walce z dopalaczami udało się wyeliminować problem dzieci, które trafiały do szpitali po ich zażyciu - uważa premier Donald Tusk. Szef rządu zadeklarował, że zawsze będzie stał po stronie urzędników, którzy są zdeterminowani, żeby walczyć o życie i zdrowie ludzi.

Katarzyna W. odmówiła udziału w eksperymencie procesowym, który miał uwiarygodnić jej wersję wydarzeń - podaje RMF FM. W sprawie śmierci półrocznej Magdy, która jest prowadzona pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka, pojawiły się wątpliwości.

- Można przyjechać? Bo moi rodzice się biją, są pod wpływem alkoholu - takie zgłoszenie od 11-letniego chłopca usłyszał w niedzielę, pół godziny przed północą, dyżurny komendy policji w Gorzowie Wielkopolskim. Po przyjeździe patrolu dziecko błagało, żeby je zabrać do jakiejś normalnej rodziny.

- Umowa ACTA może mieć niekorzystny wpływ na prawa obywatelskie w Polsce - uznała rzecznik praw obywatelskich, prof. Irena Lipowicz. Jak dodała, "może ona spowodować również brak równowagi między egzekwowaniem prawa własności intelektualnej a interesem społeczeństwa". Jej zdaniem, ACTA mogą zahamować rozwój społeczeństwa informacyjnego, a także spowodować zmianę polskiego prawa.

Seria wyjazdowych posiedzeń klubu PiS, a następnie objazd kraju - to pomysł Prawa i Sprawiedliwości na dotarcie do wyborców. Parlamentarzyści PiS mają odwiedzić każdą gminę. W najbliższy weekend cykl spotkań zaczyna prezes partii Jarosław Kaczyński.

Blisko dwie trzecie, bo 63 proc. Polaków uważa, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku. Na wzrost pesymistycznych oceń miało wpływ niezadowolenie młodych ludzi w związku z podpisaniem umowy ACTA - ocenia CBOS.

We wtorek nie ruszył piąty już proces byłego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka oskarżonego o przyczynienie się do śmierci 9 górników z kopalni "Wujek". Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że poczeka na opinię lekarzy, czy 86-letni Kiszczak może być sądzony i odroczył sprawę do 15 marca.